Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények miért gondolják...

A keresztények miért gondolják, hogy az ő vallásuk az igazi? Több infó alul!

Figyelt kérdés
Tudom, a Biblia megmondja, hogy csak Jézuson át vezet az út az Istenhez, és minden más hit csak pogányság és hazugság, az ördög játéka stb... De miért gondolják a keresztények, hogy nem pont az ő hitük az ördög játéka? Mert például hindu/buddhista szempontból az ő vallásuk az, ami nem valós, ami nem igaz... Szerintem minden vallásbeli embernek nyitottabbnak kellene lennie a többi hit iránt, és akkor beteljesülne, amit minden vallás akar: a teljes, határtalan szeretet. Persze, most ez túlzás, de legalább nem lenne az állandó ellenségeskedés (pl. középkorban boszorkányégetés stb...)
2010. máj. 30. 18:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

"Én hiszek Istenben, mégsem nézem le az ateistákat, mert az az Ő véleménye, kész."

Több ilyen ember kéne! Meg olyan, aki a pogányokat nem nézi le.

2010. máj. 31. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

II.(Nagy)Frigyes porosz király megkérdezte udvari káplánját, tud-e mondani érvet Isten létezésre?

-De felség- válaszolta a káplán - a zsidók. (Az Ő vére rajtunk és a mi gyermekeinken)

No comment

2010. máj. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

A francia forradalom idején az egyik képviselő a kereszténység eltörlése mellet és Ész Istennő kultuszának bevezetése mellett kezdett érvelni.

-Talleyrand félbeszakította és azt mondta; Monsieur meghallgatjuk önt erről, ha Ön is meghal és harmadnapra feltámad.

2010. máj. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
0%

De ezt a feltámadást nem szó szerint kell értelmezni. Itt kezdődik minden tévedésnek az alapja.

Meg ez tulajdonképpen mitológia. Nem igazabb Jézus feltámadása, mint Pallas Athene születése.

2010. máj. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat! És utolsó válaszoló: Ez mondjuk jogos :) Ennyi erővel léteznek a kentaurok is, illetve elfek, vagy ufo-k. Egyiket sem lehet cáfolni, ahogy Jézus feltámadását sem, azonban igazolni sem lehet.
2010. máj. 31. 13:41
 16/25 anonim ***** válasza:

07:57:

A pogány egyébként, ha jól tudom régen falusi, mezei (lényeg, hogy nem városi) embert jelentett. Az, hogy ezt a drágalátos katolikus egyház eltorzította, egy dolog... ;)

2010. máj. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Kérlek, nézdd meg:

[link]

[link]

[link]

2010. máj. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Ez a cikk pont erről szól, olvasd el:

[link]

2010. máj. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti: Köszönöm, de ilyeneket a hinduizmusról, buddhizmusról és más vallásokról is találtam, szinte ugyanilyen hitvédelmet.
2010. jún. 1. 06:25
 20/25 anonim ***** válasza:
azért mert beszűkült gondolkodásúak,nem mernek önállóan gondolkozni.(ezekben főként a vezetőik a hibásak mert ők korlátozzák őket,mondván,hogy ezzel őket óvják meg a sátáni,gonosz dolgoktól)de ezt ugyse fogják elismerni másoknak,mert még egy adag gőg is van bennük.
2010. jún. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!