Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kreacionisták, abba nem...

Kreacionisták, abba nem gondoltatok bele hogy ha tudományos tényeket tagadtok a hitetek védelmében, azzal pont hogy a saját hiteteknek ártotok?

Figyelt kérdés
2017. nov. 16. 13:57
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
24%

" A kérdező kommentje:


Én fogok a leghangosabban röhögni, amikor az ítéletkor te is jössz velünk :D

Tudod az kevés lesz kifogásnak Isten előtt, hogy "Uram, én csak azért köpdöstem meg az összes emberi értéket amit tanítottál, és hoztam rád szégyent minden egyes nap, mert hát voltak emberek akik nem hittek nekem. Nekem! Bizonyíték, ja, azt sosem tudtam mutatni, csak lelkesen tagadtam a tényeket, de akkor is csak nekem lehet igazam!"


Tudod az kevés lesz kifogásnak Isten előtt, hogy "Uram, én csak azért köpdöstem meg az összes emberi értéket amit tanítottál, és hoztam rád szégyent minden egyes nap, mert hát voltak emberek akik nem hittek nekem. Nekem! Bizonyíték, ja, azt sosem tudtam mutatni, csak lelkesen tagadtam a tényeket, de akkor is csak nekem lehet igazam!""


Érdekes, hogy egy ateista hisz az ítéletben, de nem lep meg, hogy megint nekem volt igazam... Tudod miben, ugye?


Más: nem fogsz te röhögni, sírni fogsz és a "fogaidat csikorgatni".

Tudod haver én nem kifogásokat keresek. Pontosan tudom, hogy mi a jó és mi a rossz, és én tudom, hogy magam felelek magamért. Én nem nyávogó, hazugságok mögé bújó ember vagyok, hanem felelősséget vállaló férfi. Én a szeretetben még fejlődök, a lélek tanít, de neked nincs támaszod, neked saját erőből kellene megtérned. Bár ez sem igaz, mert Isten mindenkit egyetemesen a jó felé hajt, a megtérés felé, csak ezt szabad akarattal visszautasíthatod.

És ha már ennyire aggódsz értem, közlöm, hogy Isten egyik ígérete, hogy engem is megtisztít minden hamisságtól és bűntől az ítélet napjára, így engem nem fognak elítélni.

Te meg saját erődből semmire sem mész, ha a szíved hamis és a hazugságok felé fordul.


Az igaz ember hitből él, Isten minden Igéjével.

Érezd magad szerencsésnek, hogy valaki közli ezt veled, adj hálát ezért Istennek és térj meg!

Nyilván van erre is "frappáns" válaszod, de azzal az öngóljaidat szaporítod.

2017. nov. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

"Érdekes, hogy egy ateista hisz az ítéletben, "

Nem hiszek, csak rámutattam hogy a te hited alapján egy átlag ateistának is jobb esélye van Istennél, mint neked.

Vicces hogy nagy keresztényként ezt fel sem fogod :D

2017. nov. 17. 12:20
 13/25 anonim ***** válasza:
89%

Ne veszekedjetek testvéreim!


Nem hinném, hogy Isten az alapján kárhoztatna bárkit is, hogy hány évesnek gondolta a Földet.

Tessék összeszedni magatokat és keresztényi módon viselkedni.

2017. nov. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
65%
Alapvetően nem arról van szó, hogy ki hány évesnek gondolja a Földet. Hanem arról az öntelt, nagyképű stílusról, amiben előadja magát. Csak végig kell olvasni ezen kérdés alatti megnyilvánulásait, hozza a formáját. Szerinted ez a stílus teljesen rendben van, nem találsz semmi kivetnivalót benne?
2017. nov. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

" Nem azzal van a gond, hogy ők szó szerint veszik a Genezist, hanem azzal, hogy néha milyen primitív stílusban ócsárólják az evolúciót elfogadó hívőtársaikat, és az ateistákat. "


Magad írtad lentebb,hogy emiatt azt hiszik mások,hogy az egész kereszténység ilyen. De most te is általánosítottál,mert a kreacionisták közül sem olyan mindenki. Én is az vagyok,nem szoktam idejönni vitázni,csak olvasok és egyszer láttam egy 70%-os evolúciót elfogadó katolikustól,hogy álkereszténynek nevezte azokat,akik nem fogadják el az evolúciót. Senki semmi sértőt nem írt neki,de ő meg már az evolúcióból is üdvösségkérdést csinált, akkor ez normális? Szintén ezt a személyt láttam többször is elég bunkó stílusban megnyilvánulni a protestánsokról,sokszor úgy,hogy azok egy szót sem írtak még egy kérdéshez,de ő már fújta a magáét,hogy "a bibliaimádó neoprotestáns szekták". Szerinted ez nem primitív stílus és nem sértő másnak?

2017. nov. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
A primitív stílusról még annyit,hogy annak is van bőven van a füle mögött,aki mondjuk látja,hogy vele nem egy szinten áll a vitapartnere és értelmes vita helyett,ahelyett,hogy keresne vele egy súlycsoportban lévő embert,inkább megalázza az aktuális vitapartnerét,azért ezt sem tartom fair-nek,vagy normális viselkedésnek. Nyilván itt most nem céloztam senkire,ezt már írtam máshova is,hogy ha van egy kreacionista,aki tudja magáról,hogy nem jó vitapartner,akkor ne menjen oda leégetni magát (pl én nem vagyok erre alkalmas,nem is mennék bele),de egy ateista vagy egy evolúcióban hívő keresztény meg ne abban lelje már örömét,hogy megalázhatja a másikat,hanem akkor zárja le a dolgot és keressen valaki mást. Mert amikor azon röhögcsélünk,hogy milyen jól felsült egy velünk nem egy súlycsoportban lévő személy,szerintem az is elég primitív.
2017. nov. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
jav: van vaj a füle mögött*
2017. nov. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Én úgy vagyok vele, minden tiszteletet megadok bárkinek, aki kiérdemli. Ha viszont valaki alapjáraton egy önimádó, pökhendi, gyalázkodó alak, ahhoz én is úgy fogok állni.

Lehet ez maga is primitívség, de vállalom. Azt viszont vicces látni hogy valaki ennyire igyekszik engem lehúzni, miközben keresztényként legalább akkora, ha nem még primitívebb, mint én :D

Nekem legalább van mentségem, hogy semmi rációt nem látok se a hitben, se bármiféle istenben, a 43%-osnak viszont nincs mentsége, hisz ő elvileg hisz Jézusban és a tanításaiban, és ennek ellenére veszi semmibe őket.


És ne érts félre, nem a hittel van bajom. Egy igazi keresztény előtt bármikor fejet hajtok, hisz látom hogy képes olyan példás életet élni, amilyet én nem.

Viszot azért van abban valami káröröm, ahogy látom hogy egy ilyen vérbeli fanatikus, aki legfeljebb azt képzeli magáról hogy keresztény, ilyen látványosan saját maga alatt vágja a fát.

2017. nov. 17. 14:46
 19/25 anonim ***** válasza:
94%

"A primitív stílusról még annyit,hogy annak is van bőven van a füle mögött,aki mondjuk látja,hogy vele nem egy szinten áll a vitapartnere és értelmes vita helyett,ahelyett,hogy keresne vele egy súlycsoportban lévő embert,inkább megalázza az aktuális vitapartnerét,azért ezt sem tartom fair-nek,vagy normális viselkedésnek. "


Ez, amit írsz, igaz lenne akkor, ha az a valaki kezdeményezné a gyengébb felkészültségűvel a vitát, aki látja, hogy nem egy szinten áll vele a vitapartnere.

De itt nem ez a helyzet. Általában a 43%-os nyögi be hogy fúj evo, meg törzsfejlődés hülyeség, meg hülye ateista-darwinisták, sokszor még olyan a kérdéseknél is, ahol egyébként még érintőlegesen sem jön szóba az evolúció elmélete. Bár láthatóan fogalma sincs az evolúció működéséről (megint csak nem kell messzire menni, ezen kérdés alatt is láthatod, mi az álláspontja az evolúcióról: "a hidrogén felszervezi magát emberré"), de azért soha nem hagyja ki, hogy fújevózhasson meg atörzsfejlődéshülyeségezhessen, amikor csak alkalma nyílik rá.

Szerinted akkor én kezdeményezem a vitát, mikor ezt szóvá teszem? Mert szerintem ő szándékozik mindenáron kiprovokálni a vitát, amiben meg rendszerint alulmarad. (Mondjuk olyan "érvekkel", hogy "ezerszer leírtuk már, keress vissza" meg "a hidrogén emberré szervezi önmagát", ezen nem is nagyon van mit csodálkozni.) De azért megteszi, napról-napra, minduntalan. Szóval akkor ki is aláz kicsodát, meg ki az aki fair, vagy normálisan viselkedik? Vagy hogyan kéne viselkednem, hogy fair, normális legyek vele szemben?


"Nyilván itt most nem céloztam senkire,ezt már írtam máshova is,hogy ha van egy kreacionista,aki tudja magáról,hogy nem jó vitapartner,akkor ne menjen oda leégetni magát (pl én nem vagyok erre alkalmas,nem is mennék bele),de egy ateista vagy egy evolúcióban hívő keresztény meg ne abban lelje már örömét,hogy megalázhatja a másikat,hanem akkor zárja le a dolgot és keressen valaki mást."


Szerinted én örömöm lelem abban, hogy minden héten kábé kétszer el kell neki mondani, hogy ne fújevózzon már minden második kérdésnél? Főleg ha a kérdésnek eleve semmi köze sincs az evolúcióhoz? És ezt nem csak én teszem meg, hanem kábé minden nap valaki, akinél elpattan a húr, és nem bírja tovább nézni ezt az elmebeteg viselkedést, amit művel. Én lezárnám nagyon szívesen, sőt, meg is tettem már sok-sok alkalommal (és sokan mások is rajtam kívül), de ő minduntalan újrakezdi. Ez szerinted normális viselkedés?

2017. nov. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
51%
Nyilván,de írtam is róla,hogy kreacionista se kezdeményezzen,ha 1. nem alkalmas vitára, 2. úgysem fogja végigvinni,hanem a felénél befejezi. Csak mondtam,hogy egyrészt nem mindenki ilyen,másrészt nem is mindig ők kezdik,mivel ha már valaki egy kérdés alá ír választ,akkor azt már eleve nem ő kezdhette. Tényleg rengeteg sok kérdés van itt felénk,ráadásul a legtöbb elég lealacsonyító és kb az első 5 komment alatta arról szól,hogy 2 ateista szerint hülyék vagyunk,3 evolúciót elfogadó hívő szerint meg szektások. Egyszer minden emberben felmegy a pumpa,egy keresztényben is. Ti rá hivatkoztok,hogy ő megy oda mindig,ő rátok hivatkozik,hogy miért nem hagyjátok békén ezekkel a kérdésekkel a másik embert,szerintetek így mikor lesz vége? Ki lesz hajlandó lezárni? Nem csak itt,Vallás kategóriában ugyanez megy,meglepődünk,hogy Jehova tanúi miért vannak ott mindenhol,de hol máshol is lehetnének,mikor minden nap minimum 2 kérdés ki van írva róluk. Amikor ez nem volt,kevesebb tanú is írt,csak valakinek be kéne látni,hogy ennek semmi értelme és befejezni.
2017. nov. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!