Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kreacionisták, abba nem...

Kreacionisták, abba nem gondoltatok bele hogy ha tudományos tényeket tagadtok a hitetek védelmében, azzal pont hogy a saját hiteteknek ártotok?

Figyelt kérdés
2017. nov. 16. 13:57
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
52%

Egyetértek Süttürüttü-vel.


Én például azért is jöttem ki a kereszténységből, mert olyan emberek (is) vannak ott, mint a 43%-os válaszoló.


Nekem is azt tanították, hogy nincs evolúció, de aztán persze kiderült számomra, hogy tévednek, mert van.


Az Istenbe vetett hitemet továbbra is megtartottam, de többet nem engedem, hogy akár egyetlen felekezet is megmondja nekem, hogy miként értelmezzem a Bibliát, mit fogadjak el a tudománnyal kapcsolatban, és hogyan éljek.


Ettől függetlenül nem lettem vallásellenes (pl. az éjféli misére karácsonykor biztosan el fogok menni), de nem tartom már magam kereszténynek.

2017. nov. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
50%

"Nekem is azt tanították, hogy nincs evolúció, de aztán persze kiderült számomra, hogy tévednek, mert van."


Pontosan a mondatod második fele igaz! Vagyis már a Vatikán is elfogadta az Evolúciót! Ebben az az esetben valaki hazudott valakinek, de mint tudjuk a tettes ismeretlem!

2017. nov. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
87%
Én pogány istenekben hiszek, de az biztos, hogy ha bármely társam úgy viselkedne, ahogyan a 43%-os majom, akkor gyorsan kapna egy orbitális nagy öklöst az arcába. Te 43%-os, kinek gondolod te magad? Hol élsz te, hogy az általad prezentált nagyzoló, öntelt, pubiskodó viselkedést elfogadják? Te vágod, hogy közöd nincs a kereszténységhez? Bár semmilyen módon nem értek egyet a keresztényekkel, de több, mint 5 évet saját tudásom bővítése érdekében elolvasta 3 Bibliát. Ahogy én olvastam, neked az ellenségeidért is fel kellene áldoznod magadat, szerényen, szeretően, jóságosan, ellenségeid felé is szeretet gyakorolva kellene élned. De te egy orbitális nagy bunkó vagy. Ezt eddig nem realizáltad? Érted érdemes volna börtönbe venni, az biztos, hogy ha eljátszanád előttem ezt a stílust, amit a társaiddal, és a fórum tagokkal, már farkadat behúzó kis malacként visítanál a veréstől.
2017. nov. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
71%
Na jó... Imádom, mikor valaki kigúnyolja a másik gondolatmenetét, csinál rajta támadási felületet, mert egyébként nem talál... ,,mindegyikünk ősapja egy hidrogén" ki kell ábrándítsalak, hogy jó nagy része a testednek hidrogénből van. Meg rengeteg sok másmilyen atomból, ionból, vegyületekből, és igen, egy ilyen vegyületnek köszönhetjük, hogy létezik élet a Földön. És ha most valaki azzal jön, hogy ,,mennyi az esélye, hogy pont itt alakuljon ki az élet, ahol tökéletesek a körülmények" akkor annak azt mondanám, hogy az univerzum r*hadt nagy. Akkora, hogy külön kifejezés is van az olyan bolygókra, ahol szintén kialakulhat az élet. Mi az egyik ilyen bolygón élünk, ahol minden összejött. És reményeim szerint te pedig, aki úgy minősítesz minden egyes tudományos érvet, amit itt elmondunk, hogy egy szavunkat sem érted, egy evolúciós zsákutca vagy. Jó éjszakát.
2017. nov. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
67%
Túl sok vita megy arról hogy kinek van a legmenőbb képzeletbeli barátja. Nem tökmindegy? Úgyse fogjuk megtudni amíg meg nem halunk. miért nem lehet szimplán élni az életünket a lehető legjobb módon és akkor bármelyik istenhez kerülsz az alapján bírál majd el hogy milyen ember vltál, amelyik pedig a minta viselkedésed ellenére csak azért megbüntet mert nem hittél benne egy SZ-A-R isten és nem érdemli meg hogy higgyek benne.
2017. nov. 19. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!