Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem értem a dolgot! Valaki...

Nem értem a dolgot! Valaki megtudná magyarázni?

Figyelt kérdés

""Jézushoz hasonlóan azoknak, akik szeretnének megmentésben részesülni, használniuk kell Isten nevét."


Írja coccomaci a 9. kommentben.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

De pl. a János 14:6 nincs benne ez a kritérium. Sőt az ApCsel 4:12-ben meg pont arról van szó hogy nem adatott más név. Akkor hogy van ez?


2017. nov. 18. 15:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%

Jajj jajj....


Kedves Kérdező.


A nem adatott más név az ég alatt azt jelenti, hogy Jézus a messiás, és Jehova kinevezett felkent királya.

Senki másra nem alkalmazható ez.


Jézus Jehova nevében jött, Jehovát képviselte, nem saját magát. Jézus nem a saját királyságának a kinevezett királya, hanem az Atyja Jehova királyságának a kinevezett királya, Jehova hatalmazta fel, nevezte ki, addig az ideig, míg Jézus el nem vezeti a túl élőket az Ádámi tökéletességre.

2017. nov. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

"Jajj jajj...."


Elhiszem hogy jajgatsz. Ugyan is továbbra sincs megmagyarázva hogy ha a ApCsel 4:12 Nincsen üdvösség senki másban, mert nem adatott az embereknek az ég alatt más név, amely által üdvözülhetnénk.

Akkor mi alapján írtad azt hogy: "Jézushoz hasonlóan azoknak, akik szeretnének megmentésben részesülni, használniuk kell Isten nevét."

Azt írja hogy nem adatott más név. Ezért nem értem hogy akkor te miért írsz ellenkező dolgot!

2017. nov. 19. 09:24
 3/13 anonim ***** válasza:
56%
Nem adatott más név = nincs más Üdvözítő
2017. nov. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az "Új világ"fordítás azért született,hogy JT tévtanításait leleplező bibliai igéket kiiktassák.
2017. nov. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Kaptam egy privát levelet!


Istennek van személyes neve, amit Ő maga adott saját magának. A világban rengeteg bálvány isten van, és mindnek van neve. Akkor hogyan képzelhetnénk el azt, hogy a teremtő Istennek ne lenne neve?

Utalok neked a Mózes II. 6:3-ra, ahol ezt irja: "Ábrahámnak, Izsáknak és Jákóbnak ugy jelentem meg mint mindenható Isten, de az én JEHOVA nevemen nem voltam előttük ismeretes.

Mózes II. 15:3 - 'Vitéz harcos az Ur, az Ő neve Jehova'.

Zsoltárok 83:19 - "Hogy megtudják, hogy te, akinek neve JEHOVA, egymagad vagy felséges Isten az egész földön."

Tehát Istennek a neve: Jehova!

Fontos hogy használjuk a nevét ha imádkozunk hozzá.

A Róma 10:13 ezt irja: "Mert minden, aki segitségül hivja az Ur nevét, megtartatik." Tehát mi az 'Ur neve'?

Azt biztosan tudod, hogy az 'Ur, és az Isten' szavak nem személyes nevek, hanem rangot jelentenek.

Ha bármi kérdésed van, szivesen válaszolok. Üdvözlettel: Judit!


Ezzel még nem is lenne baj. De egyszerűen megint csak nem értem.

Nem értem azt hogy minek lett leírva amikor én nem is kérdeztem hogy van e Istennek személyes neve.

Azt sem értem hogyan jönnek ide a bálvány istenek. Mivel a Bibliáról van szó egyértelmű hogy nem más istenekről van szó hanem a mennyei Atyáról.

Ezek után azért megkérdezem te hány mennyei Atyát ismersz aki szerepel a Bibliában?

AZ én Bibliámban nincs benne hogy Jehova. Több fordítást is megnézve a katolikus fordításban olyat találtam hogy Jahve a 2Mózes 6:3!

Az én általam nézett Biblia szerint Jahve a neve! De nem kérdeztem Isten nevét sem!

Azt sem értem hogy hogyan jön ide az imádkozás mivel azzal kapcsolatban sem kérdeztem!


"A Róma 10:13 ezt irja: "Mert minden, aki segitségül hivja az Ur nevét, megtartatik." Tehát mi az 'Ur neve'?"


Elnézésedet kérem. Azt gondoltam hogy ez természetes dolog azt hogy ezt tudod.

De a válasz ott van a Róma 10:9 Ha tehát száddal vallod, hogy Jézus az Úr, és szívedben hiszed, hogy Isten feltámasztotta a halálból, üdvözülsz.

Az Úr neve az hogy Jézus Krisztus ez a szövegkörnyezetből kiderül egyértelműen.


"Azt biztosan tudod, hogy az 'Ur, és az Isten' szavak nem személyes nevek, hanem rangot jelentenek."


Az sem személyes név hogy Megváltó még is minden Bibliát fogató ember pontosan tudja hogy kiről van szó.


"Ha bármi kérdésed van, szivesen válaszolok. Üdvözlettel: Judit!"


Kedves Judit kérlek ne vedd zokon de nem sikerült a válasz adásod. Sokat írtál feleslegesen és nem válaszoltad meg a kérdésemet!

"Jézushoz hasonlóan azoknak, akik szeretnének megmentésben részesülni, használniuk kell Isten nevét."

Pontosítom a kérdésemet!

Hol írja azt a Biblia hogy a megmentés feltétele vagy az egyik feltétele az hogy használjuk Isten nevét? Na erre a kérdésre szernék választ kapni!

2017. nov. 21. 23:15
 6/13 anonim ***** válasza:
El kell fogadni Jézust , mint Megváltót, de nem kell variálni Isten nevével.
2017. nov. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan gondolja valaki bárki akárki, hogy a megmentés FELTÉTELE lenne az, hogy Istent Jehovának szólítsuk? Ha Istenemnek, Uramnak, Teremtőmnek stb. szólítjuk, akkor meg már nem is részesülünk megmentésben? Csak ezért? Ugyan már!
2017. nov. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Kiss Éva Judit ***** válasza:

"Komolyan gondolja valaki bárki akárki, hogy a megmentés FELTÉTELE lenne az, hogy Istent Jehovának szólítsuk? Ha Istenemnek, Uramnak, Teremtőmnek stb. szólítjuk, akkor meg már nem is részesülünk megmentésben? Csak ezért? Ugyan már!"


Igen. Mind azok, akik Jézus imáját komolyan veszik: Szenteltessék meg a neved.......


Amúgy valóban kár vitatkozni, aki nem akarja ne vegye az élet vizét. Úr a miniszterelnök Úr is, mégse Isten, bár sokaknak igen :-/

Úr a doktor úr is, de hál'Istennek ő se a Teremtő Isten.


Összességében a Jehova név nem egy valaki által adott név, hanem Isten ezzel érzékeltette a képességét: Azzá válok amivé válni akarok küldöt... (Mózes esetében)


A Jézus név bárkinek adható, használatban van jelenleg is, ezt Isten adta a fiának.


Az pedig, hogy az részesül megmentésben, aki segítségül hívja..... mit jelent, ennél a buta vitatkozásnál sokkal komolyabb tartalommal bír.


Jézus váltságáldozata nélkül nem lehetne esélyünk az örök életre - bár ezt tanítja a legtöbb keresztény vallás: az égben élnek a "Jó emberek szellemei" -

Jézus az urunk, és az életadó atyánk ilyen tekintetben, hiszen általa lehet reményünk.


Azonban az Atya, akihez ő is imádkozott, aki a Teremtő is egyben, és még sok más cím is írva van a Szentírásban.


Senki nem vitatja el azt, hogy JÉzus küldve lett - tehát a misszió: az égből a Földre.

Ha már élt az égben, és Atyjának nevezi Istent, akihez könyörög a haláltusája alatt - bízunk benne, hogy nem önmagához - akkor Ő az egyszülött, akit Isten egyedül teremtett, mert attól a pillanattól együtt teremtettetk már minden mást (Zsoltárok)


Sajnálom azokat, akik ezt az abszolút logikát nem értik, mert ha egy kicsi hamisság is van abban, amit Istenről, Jézusról taulunk, akkor sajnos a tananyag már hamis! Az igazságnak semmi közössége nincs a hamissággal. Ezért is kell megszentelni (megtisztítani) Isten nevét attól a sok hazugságtól amiket a magukat kinevező "tanítók" elhintettek az emberek között, akik mennek szépen a széles úton, és tántorognak jobbra balra.


Bocsánat, ha erősebben fogalmaztam. Nagyon bosszant, hogy vannak emberek, akik nem értik azt, hogy egy meg egy az kettő, és évek óta ugyan azon vitatkoznak. Isten a Teremtő, a Mindenható nem egyenlő Jézussal. Ez az IGAZSÁG, minden más tanítás esély a pusztulásba vezető úton való tévelygésre

2017. nov. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
"Boldogok a lelki szegények..."
2017. nov. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Kiss Éva Judit ***** válasza:

Róma 10:13 Mert „mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmenekül”. 14 Hogyan fogják azonban segítségül hívni, ha nem hisznek benne? Hogyan fognak hinni abban, akiről nem hallottak? És hogyan fognak hallani, ha nincs, aki prédikáljon?


Szépen látszik a logika. Nem hisznek - nem hívják segítségül - nem menekülnek meg. Tudjuk, hogy van sok isten (1Korintusz 8:5Mert még ha vannak is úgynevezett istenek, akár az égben, akár a földön,+ mint ahogy van sok „isten” és sok „úr”), így nagyon fontos, hogy kihez tartozunk.

Személyes kapcsolatunk lehet vele, Ábrahámot is a barátjának nevezte, de hogyan nevezhetünk a barátunknak valakit, akinek a nevét nem tudjuk, nem akarjuk elfogadni, vagy használni? Hogyan bízhatunk meg abban, akinek még a nevét sem tudjuk?


Sokáig lehetne ezeket a krdéseket fokozni, de sajnos a süket fülekre hiába. Aki olvassa és nem látja a betűtől az értelmet, az sajnálatra méltó.


Mivel szabad akarata van mindenkinek, így azt tesz ezzel amit szeretne, a gyümölcse az lesz, amit vetett. Az biztos, hogy Isten neve Jézusnak is fontos volt, így az imájában amit az embereknek tanított az első helyre került: Szenteltessék meg a Te neved......


Ezek után jön földi ember, és nem akarja.... viccesnek tűnik ez a logika.


A többit már megírtam, hogy a Cselekedetekben mit jelent az adás... Előttem szólók logikus gondolatmenete is alátámasztotta a rosszindulatú megjegyzések ellenére, hogy Isten nevét kell illik jó ha tudjuk.

2017. dec. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!