Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hol van olyankor a jó Isten...

Hol van olyankor a jó Isten amikor az ártatlan fiatal lányokat meg gyilkolják? Létezik egyáltalán? Miért a rosszak mellett van?

Figyelt kérdés
2010. jún. 1. 08:09
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
81%

09:39

Nagyon szép az okfejtésed, csak egy dolgot "felejtesz el"...

Az emberiség egész történelme, a keresztyénség felvétele utan is, sőt akkor főleg, állandá gyilkosságból, megerőszakolásból, pedofíliából, háborúkból, egymas irtásából áll. Nem kellett ehhez sem abortusz-engedély, sem internet, sem egyéb modern dolog. A baj csak az, hogy akkor főleg Isten nevében követték - sőt követik ma is el - ugyanezeket a bűnöket. Akkor hol volt Isten? És merre járt a szeretetet és megbocsátást hirdető Megvaltó? Akkor nem tiltották őket ki sehonnan, ellenkezőleg! Mindenhol ott voltak, a palotákban és a putrikban, és mégis... Hát itt sántít a te jól felépített kis szónoklatod, barátom!

2010. jún. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
86%

08:49

"Én teremtem a jót és én teremtem a gonoszt! Én vagyok a Mindenható, aki mindezeket cselekszi!"

Ez hatásos mondat, mármint tényleg, tetszik. Szó szerinti idézet, vagy körülbelölre ugyanaz? Egyébként ha Sátán a gonosz, valóban ő teremtette, de jónak, és a jó fordult gonosszá, tehát a tökéletesnek teremtett alakok saját akaratukból döntöttek a "rossz" mellett, de ami Isten szemében rossz, nem biztos, hogy az is. Mármint szerintem, de tudni kell, hogy nem vagyok vallásos, de szeretek róla beszélni.


09:23

"Ha pedig már megteremtett minket, gyarló embereket, akkor vállalja is értünk a felelősséget, mint szülő a gyermekéért."

Egyszer már vállalta, és lőn özönvíz az egész földön. Akkor megígéré az Isten, hogy víz áltál többet nem pusztul az élet, és 2012-ben lőn a Nibiru fenyegetés a teremtetett életre.


09:39

"És Ő, amilyen úriember, csendben hátrahúzódott."

Ha van Isten, akkor már hamarabb elhagyta az emberiséget, nem amikor távozásra intették. Már ha abból indulunk ki, hogy hagyta hogy a Sátán birodalma legyen a föld, viszont trónt a Pokolban üljön. Tehát ha úgy nézzük rászabadította fiaira és lányaira az egyik legveszélyesebb és legerősebb eltévelyedett angyalt. Nem vita jelleggel mondom, de én így érzem.


"szeresd a felebarátodat, mint magadat"

És az egyházak szeretetből szentelték fel a harcosokat, hogy háborúban "szeretteik öldököljék".


"megkérdőjelezzük, amit a Biblia mond"

Megmondom, ez azért van, mert a tudomány le próbál fektetni egy sor bizonyítékot, hogy az álláspontját igazolja, de a Biblia nem ad támpontot, csak a fantasy-képzeletére hagyatkozhat az ember.Ha egy nem vallásos neveltetésű embert nézünk, aki nem beleszületett egy vallásba, így sokkal nyitottabb a tudomány felé, és abban talál "megüdvözülést"

2010. jún. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
36%

Bocsi! a pontos idézet:

Esaias

5 Én vagyok az Úr, és több nincs, rajtam kivül nincs Isten.

7. Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek: én vagyok az Úr, ki mindezt cselekszem.

9. Jaj annak, aki alkotójával perbe száll, holott cserép a föld többi cserepeivel. Vajon mondja-é az agyag alkotójának: mit csinálsz?

12. Én teremtettem a földet, az embert is azon én teremtettem.

46/9 Én vagyok az Isten, és nincsen több: Isten vagyok, és nincs hozzám hasonlatos.

2010. jún. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
55%

1. Olyan nincs, hogy valaki ártatlan. Lehet, hogy az a lány nem ölt meg senkit, csupán megalázott valakit, a lelkébe tiport szimpla szórakozásból, megbántott ezt-azt, mert miért ne, gyűlölködő és rosszindulatú volt, kinevette mások szerencsétlenségét és kárát.

Nos, ez egy kicsit szélsőséges példa, de arra akarok rávilágítani vele, hogy nincsenek "ártatlan" emberek, még akkor sem, ha te nem ismered a negatív tulajdonságait.

A sok kicsi gonosztett pedig egy idő múlva kitesz egy nagyot.

Persze, mindenki azzal védekezik, hogy ő nem tett semmit, de vajon eszébe jut-e az, amikor 6.-ban végig csúfolta az egyik osztálytársát a barátaival, csak mert az egy kicsit duci volt, és hogy szegénynek egy életre elvette az önbizalmát, mert még 20 év múlva is felrémlenek benne a bántó szavak? /nem, ez nem én vagyok, mielőtt félreértenéd).

Te is tettél rossz dolgokat - ha leülsz tíz percre, és elgondolkozol, szerintem rengeteg apró "gonosztett" jut majd az eszedbe. Pedig senki nem állt melletted, és nem buzdított, hogy bánts másokat.


2. Ha feltételezzük valamilyen Isten létét - és a kérdésed ezt teszi - akkor feltételezhetjük azt is, hogy célja van az egyesemberekkel, és oka van annak, hogy miért hal meg valaki. Szerinted ártatlanul, idő előtt, ok nélkül- csak az Isten tudhatja, hogy miért.


3. Elcsépelt dolog a szabad akarat, de igaz. Isten nem mondta egy fiatal lánynak sem, hogy járkáljon egyedül az éjszakában, hadd ölje meg valami elmebeteg, pedig ma már közismert, hogy felelőtlenség kimerészkedni az utcára péntek éjjel.

Ez természetesen ismét csak egy példa, de tény, hogy bizonyos fokig rajtad is múlik,megölnek-e? Ne menj ki éjszaka, ha tudod, hogy veszélyes! Hiszen ezt sem Isten parancsolta neked...

Ez nem old fel minden esetet - például a csecsemők továbbra sem tudnak elmenekülni az őrült anyjuk elől - de igencsak leszűkíti az általad értelmetlennek vélt gyilkosságok körét.


4. Kimondta, hogy a rosszak mellett van? Akkor egy bűnöző sem lenne sitten.

2010. jún. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
45%

"Miért a rosszak mellett van?"

Vajon miért van olyan érzésem, hogy a kérdező összetéveszti Istent a bűnűgyi rendőrséggel?

Az ateisták nem tudják értelmezni a szabad akarat fogalmát?Vagy nem is akarják?

Az ateizmus vajon rombolólag hat a logikus gondolkozásra?

2010. jún. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Ha a rossz embernek sikerül végrehajtani a buta tervét és a jó nem menekül meg,akkor szerinted ki mellett állllllllll?????????Akkor meg minek hinni benne ha mindenkinek szabad akarata van!!!!!!
2010. jún. 3. 00:35
 17/32 anonim ***** válasza:
33%

Tegnapelőtt 09:39!

100%-ban igazad van!

Sajnos a mai világot csakis ez jellemzi.

Sokan nem tudják,hogy miért nem lép közbe az Isten ,hogy megakadályozza ezt a sok tragédiát,mégpedig azért mert nincs elég ismeretük a Bibliából.

Ezt már Ádám és Éva elintézte annó,amikor nem engedelmeskedtek Istennek!!

Akárhogyis mellőzik a mindennapi életükben a Bibliát,az akkor is az Isten szava.

Ha valaki veszi a fáradságot és olvassa ,akkor rájön,hogy amit leírt az mindíg beteljesedett,így nem lehet kételkedni abban sem,hogy az is megfog történni amit a további időkre jövendölt meg.

Ha csak körbe nézünk a világban mit látunk?

Azt látjuk amit leír a Biblia a 2Tim 3:1-5-ig:1:Azt pedig tudd meg,hogy az utolsó napokban nehezen elviselhető,válságos idők lesznek.2:Mert az emberek önmagukat szeretők lesznek,pénzszeretők,önteltek,gőgösek,káromlók,szüleik iránt engedetlenek,hálátlanok,illojálisak,3:természetes vonzalom nélküliek,olyanok,akik nem készek semmilyen megegyezésre,rágalmazók,önuralom nélküliek,vadak,a jóságot nem szeretők,4:árulók,keményfejűek,büszkeségtől felfuvalkodottak,inkább gyönyörszeretők,semmint Isten szeretők5:akiknél megvan az Isten iránti odaadásnak egy külső formája de erejére nézve hamisnak bizonyulnak...

HÁT NEM ILYEN AZ EGÉSZ VILÁG?

Ha venne mindenki csak egy pici fáradtságot is ,és körbe nézne a világban akkor azt hiszem,hogy nagyon sok ember megijedni attól amit lát,és biztos,hogy elhinné azt amit ír a Biblia!!!

Az,hogy Isten nem avatkozik be,az emberek hibája.

Most lehet azt mondani,hogy megint jövök a Bibliával ,de benne van az is,hogy eljön majd az az idő amikor mégis közbelép,de akkor sajnos már azoknak az embereknek akiket az előbb idézett versek jellemeznek,azoknak már késő lesz!

2010. jún. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim válasza:

Ebben a könyvben mindeb benne van: William P. Young: A viskó

L

2010. jún. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
49%

"Ha a rossz embernek sikerül végrehajtani a buta tervét és a jó nem menekül meg,akkor szerinted ki mellett állllll??????Akkor meg minek hinni benne ha mindenkinek szabad akarata van!!!!!!"


Szerintem te végig sem gondolod, hogy mit mondasz, csak írod az első gondolatot, ami megszületik benned.

Mi az, hogy jó és rossz? Ilyen élesen nem lehet elválasztani az embereket. Aki szerinted jó, az lehet valójában rossz is, és fordítva.

A második kérdésed meg nem értem. Mi nem függ össze a szabad akarat és a hit között.

Az hisz, aki akar. Hinni nem KELL. Vagy hiszel, vagy nem, senki nem erőlteti rád.

2010. jún. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
88%
Nincs Isten.Csak az emberek nem mernek felelősséget vállalni és mindig hibáztatni kell egy olyan vmit amitől ők elég távol vannak, hogy ők még véletlenül se legyenek hibásak.A másik meg. Vki tényleg elhiszi, hogy Isten ül a seggén és az emberek apró-cseprő gondjaikat hallgatja és segít nekik?...ez egy mese. emberbutítás az egész
2010. jún. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!