Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hol van olyankor a jó Isten...

Hol van olyankor a jó Isten amikor az ártatlan fiatal lányokat meg gyilkolják? Létezik egyáltalán? Miért a rosszak mellett van?

Figyelt kérdés
2010. jún. 1. 08:09
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom, hogy nem fér ez sok ember fejébe... ha létezik ennyire magas rendű tudat, akkor az qrvára nem úgy gondolkodik, mint mi. Te amúgy mennyit agyalsz azon, hogy állatfajokat irtunk ki naponta? HM? Miféle isten az, aki ilyet enged? Meg hogy mi mindenre rátegyük a kezünket? HA objektíven nézed, csak azt látod, hogy mi egy gyilkos faj vagyunk. Mekkora hűhót csapunk akörül, ha mondjuk egy rajnyi gyilkos méh megöl pár embert? Hirtelen mindenki elkezdi utálni a méheket. Mi persze gátlástalanul gyilkoljuk az állatokat minden nap ugye? Meg az élőhelyeket. Ez nem igazságtalan? Mondd már meg nekem, hol az igazság abban, hogy mi gátlástalanul szaporodhatunk orrba-szájba, más állatfajt meg nem hagyunk érvényesülni? Úgyhogy ne ítélkezz túl korán. Jól mondta a Mátrixban Smith ügynök: az ember nem emlős, hanem vírus. AZ emlős harmóniára törekszik a környezetével, annyit vesz el, amennyi neki kell. A vírus felél mindent és szaporodik, és amikor egy adott helyen mindent felél továbbáll. A bolygó rákfenéje vagyunk.


Szóval csak hogy értsd: az érzelmeink fajfüggőek. A babádat te látod aranyosnak, a szerelmedet te imádod. Ha van egy fácántyúk meg kakas, akkor azok is egy pár, és te mégsem osztozol az "érzelmeikben", hanem a potenciális táplálékforrást látod benne (jó, ma mondjuk nem, de megnéznélek, ha kitennének egy erdőbe, ahol egy hétig koplalnál, és felkínálnának neked fácánhúst, vajon akkor is az aranyos madárkát látnád benne?.). Kellő éhezés után mintha megszűnnének az emberek elvei. Gondolom te egy tisztességes ember vagy. Sosem lopnál ugye? Miért? A válasz: elvből és a törvény miatt. És ha egy nap alatt mindenedet elveszítenéd, mindenki tojna rád és éheznél, a halál küszöbén akkor se? Mondjuk olyantól, akinek tudod, hogy nem számít és úgy, hogy tudod, hogy sose jön rá senki, hogy te voltál. Másik példa, hogy egy meggyőződéses ateista is valószínűleg elkezd imádkozni istenhez egy zuhanó repülőgépen. Erre mondta Joker a Sötét Lovagban: Az erkölcsük, a törvényeik: egy rossz vicc az egész. A baj első jelére elfeledkeznek róla. Annyira jók, amennyire a világ engedi nekik.

Nem akarom ezt ragozni, mert nem kötődik szorosan a témához, de értsd meg: amit mi igazságtalannak tartunk, az a mi érzlmeink miatt van. Az "istenképünk" (nézd meg magát az "isten" fogalmat, hát nem hülye faj vagyunk, hogy mi találtuk ki, azt se tudjuk, létezik-e, és egy ilyen bizonyítatlan dolog miatt egymást öljük?) valójában az egyéni érzelmeink kivetülése. Egy gazdag, sikeres ember valószínűleg elégedett "istennel". Míg minden második ember, aki idejön panaszkodni, így kezdi: "nekem van egy 6 hónapos kisfiam, aki...". Nem tudom, hogy "istent" miért pont ő érdekelné, amikor az egész bolygó haldoklik. Amúgy a legfanatikusabb hívők egy része is drogdealer meg hasonló volt. Csak azért hisznek istenben, mert kell nekik ez a támasz.

2010. jún. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
71%

Hát szerintem, ebben a kérdésben a középkori emberek gondolkodásmódja az igaz.

Ha egy ártatlan fiatal lány meghal Isten szemszögéből semmi rossz nem történik, hiszen eljut egy másik jobb világba. És miért kéne Istennek ezt megakadályoznia?

2010. jún. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
A muzulmánoknál egy 10 éven aluli gyermekkel annál jobb nem történhet, mint hogy meghal, mert akkor egyenesen a paradicsomba jut.
2010. jún. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
15%

Isten vagy Élet sohasem büntet, az ember bünteti saját magát Istenről, Életről és Világegyetemről alkotott téveszméi folytán. Ugyanis gondolatai teremtő erejűek, így megteremti saját nyomorúságát.


üdv

25/F

2010. jún. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
46%
A történet főhőse elment levágatni a haját, s ahogy a fodrász dolgozni kezdett, kellemes beszélgetésbe elegyedtek, végül pedig szóba került Isten is. Erre a fodrász határozottan kijelentette: – Én nem hiszem, hogy Isten létezik. – Miért ilyen biztos ebben? – kérdezte a vendég. – Nos, csak ki kell nézni az utcára, hogy mindenki megértse, miért nem létezhet Isten. Most mondja meg őszintén, ha Isten létezne, hogy lehetne annyi beteg ember a világon? Hogy is hagyhatnának el szülők gyerekeket? Ha Isten létezne, se szenvedés, se fájdalom nem lenne. El nem tudok képzelni egy szeretettel teli Istent, aki lehetővé teszi mindezt körülöttünk. A vendég gondolkodott egy kis ideig, aztán úgy döntött, hogy nem válaszol a fodrász feltevésére, mert nem akart vitába keveredni. Miután a fodrász befejezte a dolgát, a vendég fizetett, majd elbúcsúzott tőle és kilépett az utcára. A következő pillanatban szemébe ötlött egy ember, akinek hosszú, gondozatlan haja és loboncos szakálla volt. A vendég visszafordult: – Tudja, mit mondok? Nem léteznek fodrászok a világon! – Hogy mondhat ilyet uram? – kérdezte meglepetten a fodrász. – Hiszen itt vagyok én, fodrász vagyok, nem? Épp most nyírtam le az Ön haját, nem? – Nem, nem! – erősködött a vendég. – Fodrászok márpedig nem léteznek, hiszen ha léteznének, akkor nem lennének olyan hosszú, gondozatlan hajú és szakállú emberek az utcán, mint az ember ott, látja? – Ah, de hát attól még léteznek fodrászok! – válaszolt a mester. – Tehetek én arról, hogy az az ember nem jön be hozzám? – Hát ez az! – bólintott rá a vendég.
2010. jún. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
50%

Kedves Kérdező!


Írod: "Ha a rossz embernek sikerül végrehajtani a buta tervét és a jó nem menekül meg,akkor szerinted ki mellett állllll??????Akkor meg minek hinni benne ha mindenkinek szabad akarata van!!!!!!"


Jogos a kérdés. De had kérdezzek vissza. Persze ennek a kérdésnek a megválaszolásához szükséges egy egészséges önismeret: Milyen ember vagyok én?


Szóval, ha Jézus Krisztus ma éjfélkor vissajönne ítélni eleveneket és holtakat, ahogy hisszük hitvallásunkban, hogy egyszer ez meg fog történni. Szóval, ha ma éjfélkor visszajönne, veled mi történne?


Gondolkozz ezen!

2010. jún. 8. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim válasza:
22%
Emberek! Látom ti vártok a sültgalambra.... mit csináljon Isten? betoppan az ajtón és ad egy jobb horgot a csávókának? ugyanmár...
2010. jún. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
6:15- en csak az igazsagtalansággot szerettem volna eloterbe helyezni,hogy mennyi olyan dolog tortenik ami igazsagtalan.Ha meghal valameylik hozzatartozod nem erzed tán annak?Ha eljonne isten azt ugyis maga dontene el,h ki tavozik,vagy ki marad...
2010. jún. 8. 20:06
 29/32 anonim ***** válasza:

Mondandómmal a kérdező kommentjéhez csatlakoznék, mégpedig két ponton:

1./ Ha meghal valamelyik hozzátartozóm, sőt általában egy ember, akkor természetesen az hatással van rám, érzelmeket vált ki belőlem (is).


2./ Ha Isten eljön, akkor megítél mindenkit. Ezzel egyet értek. Ugyanakkor a Biblia alapján állítom, hogy ennek a rendező elvét Isten velünk közölte, erre fel lehet és fel is kell készülni.


Szeretnék közzétenni egy-két igeverset. Célszerű mérlegelni az életünkben néhány dolgot ezen keresztül:


Róm. 3,23

mindenki vétkezett, és híjával van az Isten dicsőségének.


(Tehát Isten igazságos mérlegén mérve súlyhiányosak vagyunk. MINDENKI)


Róm. 6,23

Mert a bűn zsoldja a halál, az Isten kegyelmi ajándéka pedig az örök élet Krisztus Jézusban, a mi Urunkban.


(Isten megmentését ajándékba kínálja. Nem kell meghalni a bűn miatt.)


Jel. 3,20

Íme, az ajtó előtt állok, és zörgetek: ha valaki meghallja a hangomat, és kinyitja az ajtót, bemegyek ahhoz, és vele vacsorálok, ő pedig énvelem.


(Isten egy úriember, aki nem ront ajtóstól a házba, neked kell, (lehet) Őt beinvitálni. Ez kell ahhoz, hogy közösséged legyen Vele.


Isten ítélete nem bizonytalan a fentiek alapján.

2010. jún. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:
0%
Arra egyik ateista sem gondol, hogy a rossz dolgokat nem Isten, hanem az ördög követi el? Vagy ez meg sem fordult az agyatokban? Egyébként hogy miért csak a rosszak mellett van? Mert csak a jók mennek el. Ezt úgy értem, hogy a jóknak megadatik az az ajándék, hogy a mennyekbe jusson. Egyébként Isten a hitbuzgó embereknek mindent, de mindent megbocsát, tehát aki igazán megbánja bűnét és bocsánatot kér, az a mennyekbe juthat, EGY KIVÉTEL VAN: a gyilkosság. A gyilkosságot (és így az öngyilkosságot is) Isten sosem bocsátja meg.
2014. aug. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!