Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Az univerzum egyszer csak...

Az univerzum egyszer csak létrejött – ezt vajon mi okozta, ha nem egy tudatos teremtő (Isten)?

Figyelt kérdés

A tudomány mai állása szerint a világegyetem egyetlen hatalmas energia- és fényrobbanással – az Ősrobbanással – kezdődött. Ez volt a közös kiindulópontja mindennek, ami csak létezik: ez volt a világegyetemnek, a térnek és magának az időnek is a kezdete.


Robert Jastrow asztrofizikus, aki agnosztikusnak tartja magát, kijelentette: „Mindennek a magja, ami a világegyetemben valaha történt, abban az egyetlen pillanatban lett elvetve. Az összes csillag, bolygó és élőlény a világegyetemben olyan események eredményeképp jött létre, amelyeket a kozmikus robbanás pillanata indított be… a világegyetem csak úgy berobbant a létezésbe, és nem tudjuk megmagyarázni, hogy mi okozta ezt.” * részlet ebből : Robert Jastrow; "Üzenet Robert Jastrow Professzortól "; LeaderU.com; 20029


Steven Weinberg fizikai Nobel-díjas tudós azt mondta, a robbanás pillanatában „a világegyetem körülbelül százezer millió Celsius fokos volt… és fénnyel volt tele.”10


A világegyetem nem mindig létezett, volt egy kezdete. Egyszer csak létrejött. Ezt vajon mi okozta? A tudósoknak nincs magyarázatuk a fény és az anyag hirtelen robbanására. Nem lehetett más csak tudatos teremtő eredménye !? Egyetértsz?



2014. szept. 9. 22:18
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
39%
Isten fingott egyet.. ma meg mar 'a nagy bumm'-kent emlegetik.ennyi :D amugymeg ha tudosok nem tudjak,akkor szerinted az itteni emberek tudni fogjak? :DD Tutinem. En se,te se,szomszed se.. senki..
2014. szept. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim válasza:
83%
Hat nem tudom attól függ,szerintem csak nekünk kezdődött ez itt ami van. De attól függetlenül már az előtt is lehetett valami.Tehát sose kezdődött és sose lesz vége.
2014. szept. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
59%

Nem tudom egy kérdésre a választ->ISTEN

Tipikus érvelés, de attól még nem lesz értelmes. 500 éve még nem volt evolúció elmélet. Vagy épp gravitációs elmélet. Az 500 évvel ezelőtti embernek igaza lett volna abban, hogy a gravitációt Isten okozza közvetlenül? Nem.


"If that's how you want to invoke your evidence for God, then God is an ever-receding pocket of scientific ignorance that's getting smaller and smaller and smaller as time moves on."

2014. szept. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
79%

Az egyik elmélet szerint más dimenziók húrjainak az összeütközéséből keletkezett a mi dimenziónk. De akkor mi volt előtte? Mert valahova csak kellett keletkeznie, ha pedig semmi nem volt, akkor a semminek is kellett tér, ahova keletkezhetett, de ha tér volt, akkor nem lehetett semmi sem ott, hanem valaminek kellett lennie. Szóval ezek abszolút paradoxonok, amikre nem hiszem, hogy bármikor is megtalálják a választ.


Egyébként laikusként úgy gondolom, hogy maga az univerzum mindig is létezett, nem teremtődött (de persze nem tudom, hogy bizonyos dolgokat hogyan bizonyítottak, vagy bizonyítottak-e egyáltalán, vagy hogy az elméleteket mire alapozták, ez pusztán az én saját véleményem).


Olyan meg nincs, hogy Isten teremtette, akkor őt is kellett, hogy valaki megteremtse, akkor ő volt a Superisten? És őt ki teremtette? Tipikus "a tyúk volt-e előbb, vagy a tojás" kérdés. Arról nem is beszélve, hogy ha valamit teremtünk, akkor annál ott kell lennünk, vagy legalábbis egy másik dimenzióban. Az a másik dimenzió honnan lett?


Szóval van még itt min gondolkodni.

2014. szept. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Évtrilliók, gogolplex éve ott volt az ősrobbanás előtti állapot és mégsem tőrtént semmi, hanem egyszerre látszólag a semmiből(materialista értelemben) nem nevezhető anyagi hatásnak, beindult az ősrobbanás. Ez napnál is fényesebb bizonyítéka Istennek, ő ezáltal teremtette meg a világot. Mit gondolsz ?


Tudom, hogy sokak ezt nem szeretnék elfogadni, mert elégedetlenek az élet nehézségeivel, de gondold csak el, ha egy előítélet, dac alapján nem veszel tudomást valamiről, az nem önbecsapás !?

2014. szept. 9. 22:39
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ezt bizony nem tudjuk.
2014. szept. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
2014. szept. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

"Az egyik elmélet szerint más dimenziók húrjainak az összeütközéséből keletkezett a mi dimenziónk. De akkor mi volt előtte?"


Az anyagi okoskodás szerint az anyagot csak anyag előzheti meg és ennek sosincsen vége, akkor azt csak egy tudatos teremtő, Isten okozhatta, aki elindította láncot.


Ez újabb kérdéseket vet fel bennem...

2014. szept. 9. 22:41
 9/34 Napfonat ***** válasza:
25%

"Tipikus érvelés, de attól még nem lesz értelmes."

Ahogyan az ősrobbanás sem az. Erőltetett.

2014. szept. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
De, szerintem ez is bizonyítja Isten létezését !.
2014. szept. 9. 22:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!