Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásokat miért nem szabály...

A vallásokat miért nem szabályozzák?

Figyelt kérdés
Sok ember tényleg elhiszi amit mondanak, körülbelül 2 vallás kivételével nincs női/ férfi egyenjogúság, és ha valaki tényleg elolvassa ezeket a szent iratokat rájön hogy egy nagy hülyeség, de vannak emberek akik ezt tényleg elhiszik..
2017. dec. 21. 15:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
78%

Konkrétan mire gondolsz?


Én református keresztyén vagyok, velem mit csinálnál?

2017. dec. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
33%

1. Mindenki abban hisz, amiben akar. Ezzel bűnt nem követ el, nem árt senkinek.

2. Az egész családom vallásos és hidd el, többször olvastuk a szent iratokat, mint te. Emellett egyetemet végzett, értelmiségi család vagyunk.

3. Az egyenjogúság nem vallásfüggő. Mármint az, hogy ténylegesen mi folyik egy családban. Minden vallás követői között vannak olyanok, ahol egyenjogú a két fél és olyanok, ahol nem. Az ateisták között is.

2017. dec. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Nem veled, magával a vallással, egyébként én is reformátusnak vagyok keresztelve, de templomba nem járok.

Egy mese az egész, mindig úgy álltam hozzá hogy vagy van valami, vagy nincs, de mivel tanulmányozom a bibliákat, szent könyveket, rájöttem hogy ezek a vallások csak egy nagy mesék, önmagukat ellenzik néhol, és régebbi szent írásokba még az alap story is másabb..

2017. dec. 21. 15:27
 4/25 anonim ***** válasza:
33%

Mért kéne szabályozni??


Ha szabályoznák sérülne a vallásszabadság, ami alapvető emberi jog.


Oké, szerinted hülyeség, más szerint meg nem.

Az én vallásomban van egyenjogúság, és én hitelesnek tartom a Bibliát. Te meg nem. Oké. De mindenkinek legyen meg a joga, hogy azt valljon, amit akar.

2017. dec. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Épp ez a baj, elhiszik az emberek, aztán 1-2 elmeháborodott még robbantgat is, a vallásszabadság meg annyi hogy itt ott ki is nyírnak néha 1-2 falut pl. Burma.. És az élőlényeket is beskatulyázza, hogy ez azért van meg ezért, minden vallás az igaz a többi meg nem, meg a legjobb hogy néhány elmeborult mondja, hogy mindig is létezett pont az ő vallása..
2017. dec. 21. 15:34
 6/25 anonim ***** válasza:
40%

Néhány elmeháborodott terrorista miatt minden vallás rossz?? Ugyan már.

Gyerek lehetsz még. Majd rájössz, hogy nem minden fekete és fehér.

2017. dec. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Én nem fogok veletek vitatkozni itt ezen mert vallásos emberrel érdembe nem lehet, de tudod hány kisgyerek benyalja hogy halál után paradicsomba kerül.. Közvetlen környezetembe is tudok olyanokat, akinek a kisgyereke meg akart halni csak e miatt..
2017. dec. 21. 15:43
 8/25 anonim ***** válasza:
34%
#7, mi normális érveket hoztunk. Mért nem lehet velünk beszélgetni? Mert nem azt valljuk, amit te? Gyere, hozz te is rendes érveket.
2017. dec. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

A vallásba mi a jó?

Én hoztam hogy a gyerekekre milyen hatással lehet/ mire nem képesek az emberek a hitükért, ha meg úgy gondolja hogy ő dönti el.. akkor már nem úgy cselekszik ahogy meg van írva..

2017. dec. 21. 15:46
 10/25 anonim ***** válasza:
49%
Egy kisgyereknek bármivel tele lehet beszélni a fejét mivel még azt sem tudja mit akar... Ez nem fair és hiába pontoztok le akkor sem fair.
2017. dec. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!