Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A hívők miért akarnak "kutyák"...

A hívők miért akarnak "kutyák" lenni, ha lehetnének "macskák" is?

Figyelt kérdés
Ugye nagyon leegyszerűsítve vannak a szolgáló állatok, mint a kutya, és vannak az uralkodóállatok, mint a macska. Az ember tulajdonképpen uralja az egész földet, azonban mégis kreált/kreál magának egy uralkodót, a keresztények esetében Istent/Jézust. Miért?

2017. dec. 26. 14:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%

Csak hisszűk hogy uraljuk a földet.

Leginkább szolgasorba akarjuk taszítani...ami nem a legjobb döntés.


Az emberiség mindig kitalált magának egy felsőbbrendű teremtőt ez minden kulturában megvan. Gondolom mert nem tudott magyarazatot arra,hogy miért lett az ember az uralkodó faj.(mi sem tudjuk) erre a teremtő elégjó magyarázat. A teremtö aki kitalál mindent és minket a magaképére a formál ez mennyire zorall!?

Minden földi gyengeségtől mentes.

Nem lehet megvesztegetni,megalázni stb.

Nem úgy mint a görög,római stb isteneket.



Mijen uralkodó állat a macska? Ha nem adsz neki enni és kisem engeded a lakasból 1hét alatt kipurcan.

A kutya valóban "szolgáló" állat. De a macska? Biztosan nem uralkodó. Öntörvényű az igen,de alánk tartozik.


Meg igazából a kutya is megkergetí...

Nekünk van egy istenünk aki mindenki felett áll. Végsősoron csak neki tartozunk felelöséggel.

2017. dec. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

"Mijen"? Ez most komoly?

Amúgy a macskák elég életrevaló állatok, de attól még, hogy ki lehet őket nyírni, miért ne lehetnének uralkodók? Az uralkodókat is ki lehet nyírni, sőt ki is szokták őket. :)


A macska az egyetlen állat szerintem, amit etetnek, de cserébe tulajdonképpen semmit sem ad. :) Ez már azért elég uralkodásszagú... :)

2017. dec. 26. 14:52
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

"Nekünk van egy istenünk aki mindenki felett áll. Végsősoron csak neki tartozunk felelöséggel."

Miért tartozna neki bárki felelőséggel?

2017. dec. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

A macska miért uralkodó állat? Akármennyire is szeretem őket, tény, hogy elég lusta dögök. :D


Egyébként, én sem kutya, sem macska nem szeretnék lenni, inkább ember akarok lenni.


A vallás arra tanít meg, hogyan legyünk emberek, jobb emberek.

Én hiszem, hogy nem az ember kreálta Istent, hanem Isten alkotta az embert.


A hívők nem földön csúszó szolgák, Jézus társörökösei vagyunk a mennyben. :)

Tény, Isten felettem áll, és mégis, ő nem egy igazságtalan, hatalommániás király, hanem olyan Király, aki szeret engem, ő alkotott, nem számítanak neki a hibáim, mert úgy szeret, ahogy vagyok. A bűneimet megbocsátja, és a legjobbat akarja nekem. Nem azért vannak bizonyos parancsolatok, mert így akar uralkodni felettem, hanem mert a legjobbat akarja nekem. 😊

2017. dec. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%

Az ember nem uralja az egész földet.A felsőbb hatalom létezésében való hit nem is lenne probléma,csak itt ugye alapestben az történt,hogy a vallási vezetők irányítást akartak szerezni a hívők felett.Ezért bemesélték nekik,hogy kutyának lenni jobb,mint macskának.

Hogyan lehet egyszerűen elérni,hogy valaki azt tegye amit szeretnél?

Szeretettel és/vagy félelemmel.A vallás mindkettőt megkreálta készre sütve a híveknek.

2017. dec. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Basszus... a kutya meg a macska csak szimbólumok, ne ragadjunk már a megfogalmazáson.

-.-

2017. dec. 26. 15:20
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem mi alkottuk ennek a világnak a szabályait. Ezek a szabályok már itt voltak amikor megérkeztünk, mi csak alkalmazkodni tudunk hozzájuk. Minden amit elértünk azért történt mert megértettük a világ törvényeit és kihoztuk belőlük a legtöbbet.

Ha valakinek fel kell vinnie egy követ a hegy tetejére akkor vehet hozzá egy taligát, felrakhatja egy szekérre és befoghat eléje egy lovat, építhet csigarendszert, vagy elhívhatja a társait, hogy együttes erővel oldják meg a feladatot, de nem mondhatja a kőnek, hogy "légy könnyebb" és nem viheti fel a vállán egymaga.

Az aki ilyen helyzetben a kő urának és a hegy urának képzeli magát és figyelmen kívül hagyja azt amit lát és tapasztal az egyszerűen elmeháborodott. Tehát mi nem uralkodunk a világon csupán kooperálunk vele és minden amit teszünk azért történhetett mert az nekünk meg volt engedve egy olyan nagyobb rendszer által melynek csupán apró részei vagyunk.

2017. dec. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%

Akármik akarnak lenni a hívők, a világegyetem apró, bár igen aktív kis szemcséi maradnak az emberek.

A macska pedig nem uralkodik, az uralkodás macera, a macska annál jobban élvezi az életet :) Amúgy én velem egyenrangúnak tekintem a ciccet, bizonyos szempontból persze fölötte állok, de neki a jobb :D


Nem igazán uraljuk a földet. Beleavatkozunk, mi vagyunk a legkártékonyabb állat, komoly kihalási eseményt okozunk, majdnem mindenütt ott vagyunk, de azért vannak komoly törvények és erők, amik szerencsére felettünk állnak (borzalmas lenne, ha az ember bármit megtehetne, túl fejletlen ahhoz a hatalomhoz, így is túlzás, ami van).


Miért kreál az ember valami fölötte állót? Ez bizonyára összetett. A régi egyházak egyértelműen direkt igyekeztek engedelmes alattvalókat nevelni, de ez csak egy szál. Sok embernek direkt jó, ha van valaki, aki megmondja, mi merre, de mivel nem uraljuk a világot, kell is egy egészséges mértékű alázat... S manapság azért inkább a segítséget emelik ki a keresztények, nem a zord nevelőt és büntetőt festik az ember elé. Igenis sok embernek megnyugtató ez a segítség, úgy tűnik.


A természeti erők s miegymások emberszerű istenalakba formálása túl régi dolog, az ember már csak ilyen, úgy látszik. Egy hatalmas, ősi antropomorf entitás pedig nyilván fölöttünk áll.

2017. dec. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Isten megengedte az embernek, hogy használhatja, a Földet Isten uralja, vagyis felügyeli, ha Ő nem volna az ember már rég tönkre tette volna, és már nem lenne élet, igaz most is vannak gondok, de az ember csinálta így, az önző viselkedésével.


Én nem akarok uralkodni a Földön, én szeretek tanácsot kérni és nem a saját fejem után menni.

2017. dec. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
A vallást nem is a prolik találták ki maguknak, hanem az urak, uralkodók felülről varrták a nép nyakába, hogy aztán az félje az Urát, és uralkodhassanak rajta. Az urak nélküli nomád társadalmakban természetvallások vannak, a görög demokráciában meg többistenhit.
2017. dec. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!