Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért akarnak bizonyos valláso...

Miért akarnak bizonyos vallásosok ateistákat téríteni?

Figyelt kérdés
Úgy se sikerül főleg amikor erre gondolok.

2016. szept. 4. 08:23
1 2 3 4 5
 1/42 A kérdező kommentje:
2016. szept. 4. 08:23
 2/42 A kérdező kommentje:
2016. szept. 4. 08:24
 3/42 A kérdező kommentje:
2016. szept. 4. 08:29
 4/42 anonim ***** válasza:
A linkeket nem néztem, de erre egyszerű a válasz. Mert ők teljesen másként látják a világot, mint a nem vallásosok. Ha tételezzük fel én minden kutyát feketének látnék és szentül meg lennék róla győződve, hogy fekete (plusz ugye mások is egyetértenének ebben a környezetemben) én is megpróbálnám megmagyarázni, a fehér kutyáról beszélőket, hogy ugyan ne legyenek már eszetlenek. Az, hogy mikor nem megy már miér tpróbálkoznak tovább vagy miért ennyire kényszeresen nem tudom. De az alap indíték szerintem érthető.
2016. szept. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
szánalmas ahogy próbálkoznak
2016. szept. 4. 08:37
 6/42 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak ateistákkal próbálkoznak.


Egyébként tehetik


- jóindulatból (mentsünk meg másokat)

- egoizumusból (az én vallásom az igaz, és ezt tudatni kell mindenkivel)

- birkanyáj-effektusból kifolyólag (ha többen hiszik azt, mint én, akkor nekem van igazam)

2016. szept. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok hívő és bizony engem is zavar, mikor nem értik meg, hogy én nem fogok velük eygetérteni, de azért nem tartom szánalmasnak. Nem rossz szándék vezérli őket,nem kell őket bántani.
2016. szept. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
89%
Sose értettem hogy kapcsolják össze a világ történéseit isten nem létezésével...
2016. szept. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
77%

Megértem. De ha tovább gondolkodol, előbb utóbb sikerülhet...


Mert mindenki szeretné, ha a saját meggyőződését másokban is viszontlátná. És vannak, akik ezen igényt megpróbálják aktívan érvényesíteni. Sokféle okból és módon. Türelmesen elmagyarázható nekik, hogy mi is rendelkezünk egy meggyőződéssel, de nem kívánjuk rájuk erőltetni.

2016. szept. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
23%
Nem akarnak, csak megvédik az álláspontjaikat az ateiata vallással szemben.
2016. szept. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!