Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásosokat kérdezem! Ti mi...

Vallásosokat kérdezem! Ti mi alapján döntöttétek el, hogy az amit hisztek az tényleg úgy van? Gondolok itt például Isten létezésére.

Figyelt kérdés
2018. jan. 3. 22:01
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
15%
Ez nem döntés kérdése. Ez hit kérdése... És egy hit sem elsősorban Istenről szól, Isten egy metafora (is). A vallások legfőképpen a spiritualitáásról és erkölcsi pédlázatokról szólnak
2018. jan. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
31%

Ez nem döntés, hanem érzékelés, megélés kérdése.

Olyan, mintha azt kérdeznéd, hogyan döntöttem el, hogy zöld legyen a szemem, vagy hogy szeretem a csokit.:)

2018. jan. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
16%

Elsősorban nevelés kérdése.

Akit egyáltalán nem nevelnek, az többnyire ateista lesz.

2018. jan. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
45%

Én az ellenkezőjét lehetetlennek tartom.


Hosszú válasz: Létrejött valahogy a világegyetem, többek között a Föld is, valahogy kialakult az élet, az egysejtű életből pedig az öntudattal, önkifejezéssel, és intelligenciával bíró emberiség. Ezt Isten nélkül elképzelhetetlenek tartom.


Rövidebb válasz: Ha van egy festmény, hiszel-e a festő létezésében, vagy abban hiszel hogy saját magától festődött meg? Én ugyanígy vagyok a világegyetem és a teremtő vonatkozásában...


Szerintem ha nem beszélünk a fontos kérdésekről (ki Isten? ki Jézus? mit akar tőlem Isten?), csupán az a kérdés jár a fejedben hogy létezik-e teremtő, akkor az agnoszticizmus a minimum.


De beszéljünk akkor a fontos kérdésekről...

Az ókori Palesztinában akadt egy maréknyi ember aki váltig állította, hogy ő látta a feltámadt Jézust. Ezért pl. Pál Apostolnak le kellett mondani az egész egzisztenciájáról. Ezért börtönbe kerültek, elüldözték őket a városokból, kivégezték őket.

Itt szinte kizártnak tartom hogy ez hazugság ennyit is megérne bárkinek is, vagy hogy egyszerre őrült volna meg mindegyikük.

Valami mindenesetre történt az ókori Palesztinában, és Jézus gyökeresen megváltoztatta a világtörténelmet...

2018. jan. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
29%

Én,a hívők között,a leghitetlenebb vagyok.


Már gyermekkoromban sem hittem a Mikulásban,s ezért kilestem,ki pakolja tele,a kisúrolt cipőimet.


Amikor nagyobb lettem,a suliban azt tanították,hogy a majomnak,és nekünk azonos ősünk van.Ezt nem egészen hittem el.Csak azokról feltételeztem ilyesmit,akik ilyen baromságokat tanítottak,ugyanis tapasztaltam,hogy két különböző fajnak,sosem lesz tovább szaporodó utóda,s a halból sosem lesz cápa.


Amikor felnőttem,teljesen biztos voltam,hogy minden létezőnek létrehozója van,s a dolgok nem készülnek el készítői tevékenység nélkül.


Sosem hittem tündérmesékben,olyanokban,mint evolúció,törzsfejlődés,dialektikus materializmus,stb.


Egy gyönyörű,önmagát megújító élet mögött lennie kell,egy művészi érzékű,szerető Istennek.


Valójában csodálom az istentelenek hitét,mellyel elhiszik,hogy mindez magától létrejöhetett.


Bárcsak nekem is lenne ilyen hatalmas hitem!

Azzal hegyeket emelhetnék a globális felmelegedés miatt tengerekbe süllyedő szárazföldek köré.

2018. jan. 4. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
22%
Miután logikusan megvizsgáltam a dolgokat, egyszerűen Istennek muszáj léteznie. A Biblia meg annyira pontos, hogy a keresztény Isten a létező Isten (Jézus). A törzsfejlődés már több halálos sebet kapott, így az is kuka. Marad az intelligens tervezettség, a teremtés. A hatnapos teremtést pedig még nem sikerült cáfolnia senkinek
2018. jan. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 satax ***** válasza:
19%
TEgyél vasdarabokat egy vederbe és rázzad addig míg svájcióra nem lessz belőlle! Sosem lessz, ALKOTÓ részvétele nélkül. A világ is ennyire egyszerű. Az emberi szervezet is...Önmagától nem jött létre....Gondolom a teremtést sikerült megmagyaráznom?!
2018. jan. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
69%

"Gondolom a teremtést sikerült megmagyaráznom?!"

Ja.

Olyan magyarázatot adtál, hogy ezek után nincs miről beszélnünk.

Már csak az marad, hogy elképzelem, ahogy az alkotó létrejön a vasdarabok rázogatásából... merthogy egyszer neki is létre kellett jönnie, nem?

És magától ő se jöhetett létre, ezt most bizonyítottad be!

2018. jan. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
57%

"A hatnapos teremtést pedig még nem sikerült cáfolnia senkinek"

Most helyből megcáfolom neked.

Ha pár nap eltéréssel jött létre minden élőlény, akkor a fosszíliák kapcsán azt kéne látnunk, ahogy az összes mai faj képviselői előzmény nélkül, és ugyanabban a kőzetrétegben találhatóak meg.

Ehhez képest a fosszíliák visszafelé haladva folyamatos fejlődést mutatnak, a mai fajok nem léteztek régebben. Illetve teljesen eltérő rétegekből kerülnek elő, azaz nem egyszerre jelentek meg.


Na most ha komolyan gondoltad amit írtál, akkor most logikusan el kéne vetned a hat napos teremtést, hiszen maga a való világ cáfolja azt. Persze ha hazudtál, akkor maradsz továbbra is kreacionista, bár ez esetben pedig a keresztényi mivoltod kérdőjelezhető meg. Krisztus nem hiszem, hogy szeretné a hazug embereket...

2018. jan. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
81%

"TEgyél vasdarabokat egy vederbe és rázzad addig míg svájcióra nem lessz belőlle"

Ha megoldod, hogy a vasdarabok szaporodjanak, mutálódjanak és szelekciós nyomást jelentsen az óraság, akkor lesz értelme a példádnak. Addig értelmetlen, amit írtál.

2018. jan. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!