Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Sok hívő miért szed gyógyszert?

Sok hívő miért szed gyógyszert?

Figyelt kérdés
2018. jan. 12. 10:32
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
68%

???

Mondjuk mert betegek?


Ez nagyon fura kérdés, mintha azt kerdeznéd, hogy sok bélyeggyűjtő mért szed gyógyszert?

Mi köze a kettőnek egymáshoz?

2018. jan. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
23%

Azt a középkorban képzelték, hogy a betegségen csak az ima segít.

Szerencsére már nem a középkorban vagyunk.

2018. jan. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 A kérdező kommentje:
Azt gondolom, h elég fura, h a tudományhoz fordulnak.
2018. jan. 12. 10:43
 4/55 anonim ***** válasza:
81%
Itt az a kérdés, hogy te miért nem szedted be a gyógyszert. Láthatóan megint kimaradt a reggeli adag, hogy ilyen kérdést tettél fel.
2018. jan. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
91%
Kapaszkodj meg: A nagyobb egyházak még kórházakat is üzemeltetnek.
2018. jan. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
28%

Az ateista agymosóban azt tanítják, hogy a hit és a tudomány egymás ellentéte. Az ateisták azt hiszik, hogy ha valaki hisz Istenben, akkor tagad mindent, a fizikát, kémiát, stb...

Egy ateista gondolkodás nélkül elfogad minden marhaságot, köztük ezt is.

A kérdező agyát is kimosták, ennek tünete ennek a kérdésnek a feltevése.


A hívő részéről ez úgy néz ki, hogy mivel Isten teremtett mindent, így a természettudományok szépen leírják a teremtett világ csodálatos működését, ezért szeretjük a tudományokat is.

A kérdező nem tudja, hogy csak egyes tudományosnak kikiáltott marhaságot szoktunk simán cáfolni, pl. a törzsfejlődés nevű materialista természetfilozófikus mesét.

De az agymosott materialista nem tud különbséget tenni. Ha valaki nem fogadja ez az evót, az nem hisz szerintük abban sem, hogy f=m*a. Hát kb. ez a kérdező nyűgje:) Ezért mantrázzák, hogy "a hívő akkor a gravitációban sem hisz."


Mivel mi elfogadjuk a tudományokat is, sőt, tanuljuk is, diplomáztuk belőle, így könnyedén belátjuk, hogy a törzsfejlődés egy nagy mese, tele tudománytalan és logikátlan állításokkal

2018. jan. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
81%

"Azt gondolom, h elég fura, h a tudományhoz fordulnak."

Miért ne fordulhatnának a tudományhoz. Az is Istentől ered.

Ilyen erővel akkor semmit nem csinálhatnának, mert az élet minden területe a "tudományhoz" fordulás. Nem utazhatnának járművekkel, nem dolgozhatnának mert a munkahely tele van ördögi szerkezetekkel, még csak ezt az oldal sem olvashatnák, mert ehhez mindhez "tudomány" kell.

Kapaszkodj meg! Az ősember kőbaltája is a "tudomány felé fordulás" volt. Sőt: tudomány nélkül a mai hívő nem is ismerné a hitét!

2018. jan. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
16%

[link]


Ennyit a tudományról.

2018. jan. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
100%

"Az ateista agymosóban azt tanítják, hogy a hit és a tudomány egymás ellentéte." A vallási agymosóban meg azt tanítják, hogy ez így van.

Én ateista vagyok ( pontosabban agnosztikus) de sosem gondoltam hogy egy hívő elutasítja a tudományt. Maximum a teremtés/keletkezés/ evolúció kérdésében lehetnek nézetkülönbségek, de ettől még egy ateista sem tagadja pld. a fizika vagy a kémia törvényeit. Sőt, rengeteg kiváló vallásos tudós volt/ van.

Csak néhány példa:

[link]

2018. jan. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
26%

"Én ateista vagyok ( pontosabban agnosztikus) de sosem gondoltam hogy egy hívő elutasítja a tudományt."

Nem minden ateista jár ateista agymosóba

2018. jan. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!