Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Sok hívő miért szed gyógyszert?

Sok hívő miért szed gyógyszert?

Figyelt kérdés
2018. jan. 12. 10:32
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
63%

"A kérdező kommentje:


Látom nem sikerült értelmezni. "

Segítek. Nem volt mit értelmezni. Vagy azt hitted, hogy gondolatolvasók vagyunk? Tudod, ennyit kérdeztél: "Sok hívő miért szed gyógyszert?"

2018. jan. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 A kérdező kommentje:

"Remélem tudtam segíteni. :)"


Én is elmesélek egy történetet.

Volt egyszer egy hatalmas járvány, több millióan haltak meg, köztük rengeteg gyerek.

Mikor a hívőket számon kérték, természetesen azonnal hárítottak:

Így jártatok, ez az emberek hibája meg egyébként is, a szabad akarat ezzel jár.

Szerencsére voltak, akiket különösebben nem érdekelt a dolog, inkább kutatták az ellenszert xaztán meg is találták, megmentve több millió másik embert.

A hívők persze ismét előléptek:

Adjunk hálát, mert Isten megmentett minket!


Érted, amíg ömlött a szar, addig szabad akarat van, de mikor valaki megcsinálta a tutit, akkor az már nem szabad akaratból volt, hanem egyértelmű hogy csak is Istennek köszönhető, mert félúton csak meggondolta magát, kicsit megkésve, de hát nincs abban semmi, most pár milla hulla ide vagy oda, nem téma.


Kicsit vicces azért :)

2018. jan. 12. 12:57
 23/55 anonim ***** válasza:
100%

"11-es! Látod, ott tanítják a szándékos félreértelmezést is és a szalmabáb érvelést is"

Áruld el kérlek, mi abban a szándékos félreértelmezés, hogy az iskolában tanítják az evolúciót!

Tudod az egyértelműen provokációnak szánt válaszaid alapján nehéz elhinnem, hogy keresztény lennél...

2018. jan. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
19%

"Szerintem nem is igazi hívő, nem látszik a megnyilvánulásain a krisztusi szeretet."

Mit vársz, hogy ajnározzalak titeket, hogy jaj, igazatok van, a hit egy hülyeség, Isten nincs, és bár a törzsfejlődés hazugság, de támogassalak titeket, hogy higgyetek benne? Ez nem isteni szeretet, ez majomszeretet. A te szereteted irántuk hová juttatja őket? A kárhozatba. Én az örök életre vezető utat mutatom meg nekik, a hazugságok leleplezésén keresztül. Tényleg mennyire nem keresztényi:)

Jobb egy okos ellenség, mint egy buta barát... A buta baráttal kézen fogva meneteltek a kárhozatba

2018. jan. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 A kérdező kommentje:

A vicc meg nagyon fárasztó egyébként, de úgy is kezelem, viccként.

Szal nem, nem igazán tudtál segíteni.

2018. jan. 12. 13:03
 26/55 anonim ***** válasza:
12%

"Áruld el kérlek, mi abban a szándékos félreértelmezés, hogy az iskolában tanítják az evolúciót! "

Harmadszorra sem fogod megérteni:9


"Tudod az egyértelműen provokációnak szánt válaszaid alapján nehéz elhinnem, hogy keresztény lennél..."

Milyen meglepő, hogy ezt állítod:) Marhára hiteles és marhára érdekel. Szerinted a 2. VH-ban az angol tiszt a náciktól kért véleményt a katonáiról?:))


Viszont köszi, hogy igazoltál. Az ateista agymosóban a lejáratást is tanítják, mint érvelési eszköz

2018. jan. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
89%

"Mit vársz, hogy ajnározzalak titeket, hogy jaj, igazatok van, a hit egy hülyeség, Isten nincs, és bár a törzsfejlődés hazugság, de támogassalak titeket, hogy higgyetek benne? "

Szerinted csak kétféle hozzáállás létezik? Az agyatlan imádó, és gúnyos provokáló gyökér?

2018. jan. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 A kérdező kommentje:

A másik nagy kedvenc:


Két családi autó ütközik frontálisan, a 10 utasból 9 ember meghal.

Hívők:

Isten megmentette!!!


Micsoda??? 9 ember, köztük gyerekek meghaltak és most komolyan el kellene hinnem, hogy megmentette? :D

Érted, 9 ember meghalt, nem téma ez se, a lényeg az, hogy egy embert azért volt olyan kegyes és megmentett, igaz család nélkül fog tovább élni, de ez már a szabad akarat, mi más?


Nyilván ilyen egyszerű statisztika dolgokkal ne foglalkozzunk, hogy:

Mekkora hülyén venné már ki magát, ha néznék egy baleseti statisztikát és ott virítana, hogy bammeg, ha van egy baleset, mert 5 ember utazott, akkor olyan van, hogy 1,2,3,5 ember halt meg, de olyan nincs, hogy 4 hulla volt.

Egyszerűen, ha olyan van, hogy 5-en meghalnak vagy épp 3-man, akkor kell olyan is, amikor 4-en, ami nyilván azt eredményezi, hogy akkor egy túlélő van.

Hoppá.

2018. jan. 12. 13:16
 29/55 anonim ***** válasza:
78%

#24, en vagyok a #14-es válaszoló.

Én keresztény vagyok, és elfogadom az evolúciót. Nem kell senkit ajnároznod, akinek a véleményével nem értesz egyet, de szerintem a másik embert tiszteletben kéne tartani. Ez a folyamatos provokáció, mások sértegetése nem helyes szerintem.

2018. jan. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
68%

"Milyen meglepő, hogy ezt állítod:) Marhára hiteles és marhára érdekel. Szerinted a 2. VH-ban az angol tiszt a náciktól kért véleményt a katonáiról?:))"

Elég sokatmondó, hogy ha valaki nem ért egyet veled, az rögtön egy nácihoz hasonlítod...

Ráadásul ha őszinte lettél volna, hogy te az örök élethez vezető utat szeretnéd megismertetni az emberekkel, akkor érdekelne, hogy a viselkedésed alapján szégyen vagy a kereszténységre nézve, éppen ezért te legfeljebb annyit érhetsz el, hogy jó távol taszítod az embereket a vallásodtól.


A kérdésre is válaszolva, Kérdező, rendszerint tudatlanságról van szó. Egy átlag embernek halvány fogalma sincs róla, hogy az egészségügy számtalan eredménye alapul az evolúción. Így pedig nyugodt szívvel szedheti azt a gyógyszert, ami olyan eredményeken alapul amit ő bármi áron tagadni próbál, mert egyszerűen nem is sejti, hogy a gyakorlatban ekkor a saját elveit hazudtolja meg.

2018. jan. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!