Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves keresztény hívők! A...

Ákos13 kérdése:

Kedves keresztény hívők! A Föld lapos szerintetek? Mert a szent könyvetek szerint az.

Figyelt kérdés

Jelenések könyve 7.1

Dániel könyve 4. fejezet 8

Jób 38:12-13

Plusz még Máté evangéliuma 4.8 is csak egy lapos földön lehet igaz.



2018. jan. 26. 00:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/86 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nem vok keresztény, de nap mint nap látom, hogy nem lapos, hanem dimbes, dombos. :)
2018. jan. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/86 A kérdező kommentje:

Haha. xD


Oké, értem én.


Geoid vagy korong? Ez a kérdés. Vagyis nem kérdés, hogy geoid, csak mit mond a Biblia, az itt a kérdés.


Úgy látom,főleg két tábor van. Mindkettő hívő, az egyik szerint a Biblia gömbnek mondja a Földet, de ezt egyszerűen figyelmen kívül hagyja, azzal, hogy "nem kell szó szerint venni".


A másik tábor pedig próbálja belemagyarázni a lapos Földre vonatkozó részekbe is, hogy azok nem is azt mondják, hogy lapos a bolygó, hanem csak rosszul értelmezzük őket.


Akik meg azzal érvelnek, hogy a kerekség gömbre utal, nagyon tévednek. A korongra is ugyanolyan kerek, mint a geoid. Matematikailag az egyik közel gömb, a másik meg egy kis magasságú egyenes körhenger. Kereknek kerek mindkettő. Szóval jobbat mutassatok (ha van).

2018. jan. 29. 19:28
 33/86 A kérdező kommentje:
*helyesbítek: az egyik szerint laposnak mondja, nem gömbnek
2018. jan. 29. 19:29
 34/86 Alex Fly ***** válasza:
31%

Kérdezőg akkor én vagyok a harmadik. Vagyis aki azt mondja, hogy a Biblia nem csillagászati földrajz oktatására íródott, ezért nem a Föld alakjával foglalkozik.

A benne leírtak szempontjából a Föld alakja annyit sem számít, mint egy pár dingókutyavese...

Nem írja konkrétan azt, higy geoid, mint ahogy azt sem, hogy korong lenne. Mondjuk a földrajzkönyvem sem írt semmit a megváltásról...

2018. jan. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/86 A kérdező kommentje:
Itt inkább az a probléma, kedves Alex Fly, hogy akármennyire nem tudományos mű a Biblia, azért alapvető tévedéseket sem kellene tartalmaznia, szerintem. Szóval elvárható lenne, hogy ha egy mindentudó, mindenható Isten szerzeménye a könyv, akkor ne legyen benne a pí értéke 3, ne legyen a denevér madár, ne legyen lapos a Föld, ne legyen a Holdnak saját fénye, és ne legyenek az égitestek az égboltra helyezett kis világító cuccok. Szerintem ez alap lenne.
2018. jan. 30. 02:10
 36/86 anonim ***** válasza:
Az isteni ihletettség NEM diktálás!
2018. jan. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/86 Alex Fly ***** válasza:
27%

@35: milyen alapvető tévedések?

Hohyan tévedhetne olyan dolgokkal kapcsolatban, amellyel nem foglalkozik?

A pi értékének maximum a matematikában van értelme, nem Isten és az ember kapcsolatában. Mellesleg a pi értekét tök mindegy, hány tizedesre kerekítjük...

Az élőlényeket is feloszthatjuk többféle alapon. Nem csak a mai remdszertani felosztás létezik. Hogy a Biblia a madarakkal együtt említi a denevéreket, az csak azt jelenti, hogy a Törvény adásának idején a zsidók más rendszert használtak.

Néztél az égre? Ha igen, akkor sok apró világító objektumot láthattál. Ezek az égitesek.

Azt pedigb hogy a Holdnak saját fénye lenne, éppen úgy nem írjab mint ahogy azt sem jelenti ki, hogy lapos lenne a Föld.

2018. jan. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/86 A kérdező kommentje:

Alex Fly:


Nincs saját fénye a Holdnak a Biblia szerint? Különös, itt azt írja, hogy világít, mint a Nap.


"Teremté tehát Isten a két nagy világító testet: a nagyobbik világító testet, hogy uralkodjék nappal és a kisebbik világító testet, hogy uralkodjék éjjel; és a csillagokat." (1 Mózes 1:16)


Ez az ige pedig elég különös számomra:


"És helyezteté Isten azokat az ég mennyezetére, hogy világítsanak a földre;" (1 Mózes 1:17)


Most ezek az égitestek rajta vannak a mennyezeten? Nem bizonyos távolságban a Földtől? Nem akár többmillió fényévre is, hanem rá vannak helyezve az égboltra, én akár felehetnék lehozni is őket, ha nagyon akarnám?


Mert a Bibliából én konkrétan ezt olvasom ki.


A rendszertannal jöhetsz itt nekem, hogy a zsidók másképpen sorolták be az állatokat... Valóban így volt, amelyik repült, az madár volt. Hiába volt a denevér emlős, azt is madárnak hitték, mert szárnya van. Ezen a szinten volt a nagy mindentudó Isten népének a biológiai tudása, a rendszertani ismerete.

2018. jan. 30. 22:33
 39/86 A kérdező kommentje:
Hogy nem írja azt, hogy lapos a Föld? Dehogynem, hát pontosan erről szól a kérdésem, a feltételekor hoztam is igei példákat rá, amiket érdemben még senki nem cáfolt meg. Hogyne írná...
2018. jan. 30. 22:39
 40/86 anonim ***** válasza:
0%

Minden ateista áltudományok mögé bújik (kommunizmus, nácik). Sajnos lassan az egész világot meggyőzték, hisz ők írják az oktatási anyagot, amit gyermekként belénk programoztak, ők csinálják a híreket, a divatot, a hitelt, a pénzt, a gyógyszereket, betegségeket, a háborúkat és elhitetik 7,5 milliárd emberrel, hogy rabszolgának lenni, és őket szolgálni jó! Az enberek örömmel fizetik az űrügynökségek költségeit, és ők tisztességesen mutogatják számítógépes, vízben szimulált űrsétáikat. De hova kerül a pénz? Miből vannak a nagyon is drága háborúk, miből fizetik a migrációt?

A lapos Föld felnyithatja az emberek szemét, a lakosság elnyomó többsége rabszolgaként, hazugságban éli le az életét. Az Nasa és egyéb űrszervezetekre szánt pénzből finanszírozták a hideg háborút és a vietnámit. Vietnám után le is állították az Apolló programot.

2018. jan. 31. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!