Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves keresztény hívők! A...

Ákos13 kérdése:

Kedves keresztény hívők! A Föld lapos szerintetek? Mert a szent könyvetek szerint az.

Figyelt kérdés

Jelenések könyve 7.1

Dániel könyve 4. fejezet 8

Jób 38:12-13

Plusz még Máté evangéliuma 4.8 is csak egy lapos földön lehet igaz.



2018. jan. 26. 00:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/86 anonim ***** válasza:
A Föld hány lapos?
2018. febr. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/86 A kérdező kommentje:

Utolsó: nagyon vicces vagy, haha. Röhög a vakbelem. xD


Az #50-es pedig végre jól látja a dolgokat. :D

2018. febr. 2. 15:35
 53/86 anonim ***** válasza:
Nem viccnek szántam. Milyen vastag a lapos Föld, hány réteg van? Alatta van a pokol, felette a menyország?
2018. febr. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/86 Alex Fly ***** válasza:

@52: az 50es valóban jól látná, ha kinyitná a szemeit. Akkor ugyanis észrevenné a tényeket, amelyek az általa vélt állításoknak szöges ellentétei.

Persze az is lehet, hogy -hozzád hasonlóan- ezek nem zavarják, főleg ha nem egyeznek a hitetekkel...

2018. febr. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/86 A kérdező kommentje:
#53: Ezek nagyon jó kérdések, de nem tudok rájuk válaszolni. Nem hiszek a lapos Földben.
2018. febr. 2. 20:44
 56/86 KZitus ***** válasza:
0%

Kedves kéredező


Ezzel:"Nem hiszek a lapos Földben."- tettél pontor az i betüre :-)


Minden keresztény és ateista hiszi azt, hogy a föld gömbölyű, ezt íratta le Isten is róla:-)

Bocs másoktól, amiért megelőlegeztem a hitüket(a földről) :-)

2018. febr. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/86 Alex Fly ***** válasza:

@KZitus: bocs, de én keresztényként nem hiszem, hogy a Föld gömbölyű lenne.

Tudom, hogy gömbszerű alakja van. Erről már több ezer éve meggyőződtek az emberek és ezt azóta is bárki megteheti. A közvetlen megfigyelésekkel igazolható tény pedig nem lehet hitkérdés.

Persze előfordulhatb hogy valakit még a közvetlen tények sem képesek befolyásolnib annyira ragaszkodik a saját elképzeléséhez -igaz, kérdező?

2018. febr. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/86 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, hogy ezt inkább rólatok, hívőkről lehetne mondani, Alex Fly...


Most úgy gondoltam, hogy csak olyan dolgokat fogok felhozni, amik nyilvánvalóak mindenki számára, még a legelvakultabb hívőnek is, kivéve a Lapos Föld Mozgalmat és társait...


De azért ha belemennénk komolyabb, már ezerszer kitárgyalt tudományos tényekbe, és hoznék neked ezernyi bizonyítékot ismét, fogadjunk, hogy nem lehetne meggyőzni téged.


Elsőként, hogy a Föld nem 6000 éves, aztán pedig az evolúció és az ősrobbanás kérdése... Hiába állnak tudományos bizonyítékok ezen dolgok mellett, fogadok, hogy ezekkel már bajod lenne...

Hiába hasonlóan bizonyított mindegyik, mint a Föld geoid alakja, nem fogadnád el... Úgyhogy szerintem ezt hagyjuk is inkább, hogy kit győznek meg a tények és kit nem.

2018. febr. 3. 00:31
 59/86 A kérdező kommentje:

Mellesleg akármennyire is kardoskodtok a Biblia mellett, a ti Istenetek nem azt íratta le, hogy gömb alakú a Föld... Sem azt, hogy geoid.

Azt már igen, hogy kerek, 4 sarka van, meg van olyan hegy, ahonnan be lehet látni az egészet. Pontosan illik a leírás egy korongra, mert azon is kijelölhetünk 4 sarkot, ha arról van szó.

2018. febr. 3. 00:34
 60/86 Alex Fly ***** válasza:

Ja persze. A "kerek" kizárólag 2 dimenziós lehet, a harmadikban már nem terjedhet ki. Viszont egyértelmű, hogy ami kerek, annak sarkai vannak....

Akkor kinek a gondolkodásmódját is kritizálod?

2018. febr. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!