Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves keresztény hívők! A...

Ákos13 kérdése:

Kedves keresztény hívők! A Föld lapos szerintetek? Mert a szent könyvetek szerint az.

Figyelt kérdés

Jelenések könyve 7.1

Dániel könyve 4. fejezet 8

Jób 38:12-13

Plusz még Máté evangéliuma 4.8 is csak egy lapos földön lehet igaz.



2018. jan. 26. 00:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/86 anonim ***** válasza:
0%

Szia


Szerintem nem.


Ézsaiás 40:22 Hungarian Károli (KAR)

22 Ki ül a föld kereksége fölött, a melynek lakói mint sáskák [elõtte,] ki az egeket kiterjeszti mint egy kárpitot, és kifeszíti, mint a sátort, lakásra;


a föld kereksége - én kereknek mondanám mint hívő


Persze tudom, hogy akkor is laposnak írja .....:)

2018. febr. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/86 Alex Fly ***** válasza:
41%

Hagyd...

Ha egyszer a kérdező azt írjab hogy a Biblia szerint lapos, akkor az úgy is van. Csak nem fogják befolyásolni holmi tények...

2018. febr. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/86 anonim ***** válasza:
22%
Kérdező! A XX. század végén születtem, a XXI. század fordulóján már javában ittam a traminit, túl fizikaérettségin, haladva a diploma felé, és fogalmam sem volt, hogy doktorálni fogok fizikából, mégis mondtam olyat szép nyári éjszakán a Badacsony lábánál, hogy de szépen világít a Hold... Nem kellett volna fizikusnak állnom? :-D
2018. febr. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/86 anonim ***** válasza:
0%
Na persze! 12 éves kamugyerek vagy.
2018. febr. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/86 A kérdező kommentje:
#43: Oké. Azért a világ keletkezésének a leírásakor nem kellene ilyen hibát véteni. Amikor tudományos közleményt írsz, akkor biztosan nem használsz költői képeket. Na hát ez a Biblia nem tudományos közlemény, az igaz, de ilyen komoly kérdésekben fogalmazhatna világosan, mint a világ keletkezése. Vagy nem tartja komoly kérdésnek, hogy jött létre a világegyetem?
2018. febr. 2. 00:48
 46/86 A kérdező kommentje:

#41: azon mi nem érthető, hogy a korong is kerek? Nem kell ahhoz gömbnek lennie egy objektumnak, hogy kereknek mondjuk. Sőt, a lapos Föld közelebb áll egy síkbeli objektumhoz, egy körhöz. Arra mondjuk, hogy kerek, ami kör alakú, tehát 2 dimenziós, mondjuk legyen az egy háromszög köré írt köre.

Egy tetraédernek a beírt gömbje például, az már nem kerek, mert az 3 dimenziós, nem kör alakja van, hanem gömb.

Persze pongyolán szokta az ember mondani, hogy kerek az is, de én valamiért nem gondolnám, hogy a Biblia erre gondol, sokkal inkább a síkbeli, lapos körre, amikor azt írja, kerek.

2018. febr. 2. 00:56
 47/86 A kérdező kommentje:
Az egeket kiterjeszti, és kifeszíti... Nekem nagyon úgy tűnik, hogy az emberek akkoriban az eget is úgy képzelték el, mint egy sátrat, ami ráborul a lapos Földre...
2018. febr. 2. 01:00
 48/86 Alex Fly ***** válasza:

Kedves kérdező!

Amit te tudománytalannak ítélsz, az nyelvhasználati kérdés.

Mive az általad említett 1Móz többezer évvel ezelőtt íródott héber nyelven, így értelmetlen a mai magyar nyelvben meglevő szófordulatokra hivatkozni.

Szerinted a világító Hold kizárólag saját fényt jelenthet. Aki viszont már tapasztalta, hogy telihodkor a holdfénynél akár olvasni is lehet, az nem fog ezzel foglalkozni...

2018. febr. 2. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/86 anonim ***** válasza:

" Sőt, a lapos Föld közelebb áll egy síkbeli objektumhoz,"


Édes , drága kérdező, ezt vajon honnan tudod ilyen pontosan?

Csak nem láttad a lapos Földet?


'Egy tetraédernek a beírt gömbje például, az már nem kerek, mert az 3 dimenziós, "


Most maga előtt látom amint ezt megpróbálja megfogalmazni Ézsaiás, úgy hogy az akkor élő pásztorok és halászok is megértsék: tetraéder - nem kicsit vakarhatta a fejét. i.sz 7-8 században


De tudod mit: Érezd úgy,hogy igazad van és az összes többi mind hülye beleértve engem is. kb a kerek föld lakosságának 30-40%

De szerencsére te itt vagy nekünk és felnyitod a szemünket.

Köszönjük

2018. febr. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/86 anonim ***** válasza:
42%

Nagyon viccesek vagytok.

De sajnos a gömböt már akkor is ismerték - és még csak véletlenül se gondolták úgy, hogy a Föld alakja ilyen lenne.

Bizony, mondom néktek: aki a Bibliába csak egy sort is írt, az bizony mind laposnak hitte!

Tudósokat már akkor se engedtek oda.

2018. febr. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!