Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem segít Isten a benne...

Miért nem segít Isten a benne hinni akaróknak?

Figyelt kérdés

Vagy azoknak aki már hisznek benne.


Úgy értem van egy rakás problémám amit nem tudok megoldani. Kértem,hogy segítsen nem segített.

Kértem,hogy vigyázzon valakire.Nem vigyázott, Hogy gyógyítsa meg. Csak rosszabb lett.

De ez valahol érthető,mert én nem hiszek igazán, nem tartom be a játékszabályokat(ami ugye nem egyértelműek-lásd egyházak,felekezetek)


De azoknak sem segít akik hisznek,keresik őt,betartják amit kér.

Hány ember szenved világszerte? Akiket folyton cserbenhagy.


At is értem,hogy ez egy bűnös világ amit megrontott sátán.

Minek segítenek bárkinek is élvezni az életét egy bűnös világban. Még a végén elfordul tőle.

Persze kérdés hány fordulnak vagy nem is fordulnak oda,mert nem segít.


El van húzva a mézesmadzag,hogy aki keres az talál, ha ketten vannak egy akaraton azt megkapják.

Aztán a valóság más.


Aki Jézust követi annak Jézus sorsában is kell osztoznia. Szenvedés.


Mindent kér kér tőlünk, minden áldozzuk fel,vállaljunk egy rakás nehézséget és mit ad cserébe? Semmit.

Nem egyoldalú ez egy kicsit?


Legalább kihúzhatnák azon híveit aki szarban vannak. De még csak nem is gyógyít.


Miért? Mert ez egy bűnösvilág? Vagy csak egy nagy megetetés az egész?



2018. febr. 11. 11:42
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
60%
Mivan azokkal a keresztényekkel akik igen is hisznek Istenben de mégis éheznek szenvednek vagy halálos betegek? Vannak köztük gyerekek is
2018. febr. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
2018. febr. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
18%
Milyen áldozatokat hoztál Istenért? A Biblia írja, hogy még ha mindenedet eladakozod, és az életed feláldozod, de szeretet nincs benned, semmi vagy. Ha kételkedsz Isten szeretetében, minden jószándékod hiábavaló. Az első parancsolat a tízből a legfontosabb. Anélkül a többi kilenc betartására való törekvéseden nincs áldás.
2018. febr. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim válasza:
18%
Isten minden rosszból szeretne valami jót kihozni. Ő meghallja az imákat , de néha nem úgy válaszol , ahogy mi számítunk rá. A próbák is hozzátartoznak az Istenhithez. Nem értjük mindig, mit akar Ő, de mivel szeret minket, a javunkat akarja. Ebben is hinned kell.
2018. febr. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 Darkmoon80 ***** válasza:
36%

Meghallgattam!


Ok!


Megbetegedett. Meggyógyult! (nem magától, orvosi segítséggel!!!) Szerencséje volt, a betegsége gyógyítható volt!


Bár ezért úgy tűnik, nem az orvosoknak hálás, hanem valaki egész másnak!


Az persze az eszébe sem jut, hogy láthatóan nem mindenkinek jut az isteni segítségből! Nem teszi fel a kérdést, ha neki juthatott a csodából, a mellette fekvő rákos kislánynak és az idős néninek vajon miért nem jutott belőle? Véges a készlet?

2018. febr. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
60%

Látom pár ember nem érti hogy én mire gondolok

vanak olyan ártatlan gyerek és felnőttek akik egész életükben tiszta szívből hittek Istenben mert csak a hit maradt nekik

Éheznek szenvednek betegek és semmijük sincs hiába imádkoznak hiába hisznek tiszta szívből ha isten létezne és szeretné az embereket segitene nekik és ne jöjjön senki azzal a szöveggel hogy majd haláluk után szebb és jobb lesz nekik mert ezzel nem igazoltok semmit senkinek se lesz jobb

2018. febr. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Hát szerintem az agyával az ember felül tudja írni némileg a dolgokat; pl a te döntésed, hogyha nem akarsz hinni őbenne, és Isten ezt tiszteletben tartja. Lehet, hogy pl egy fehér alagutas élménnyel vesznek erről az emberek pl csak tudomást, ami meg ijesztő amikor kívül vagy, a Földről nézve. De közben a fehér alagút meg állítólag tele van szeretettel. Ja és tök racionális emberek is megtapasztalták már.
2018. febr. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
*meg még a tiszteletben tartja mellett van ez a "majd rájössz magadtól", lehetséges még pl szerintem, hogy ez is benne van. De mondjuk én nemtom.
2018. febr. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
55%

Annyira természetesnek gondolják a keresztények hogy isten létezik belese gondol senki hogy mi van ha mégse

Én belegondoltam hogy mivan ha mégis de nem sok értelmét láttam

Engem amúgy nem zavar ha valaki vallásos amíg nem hát ki rám és nem próbálják rameröltetni de sajnos olyan környéken élek ahogy rengeteg erőszakos vallásos van (nem mondom hogy mindegyik az )

2018. febr. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Meg Isten, ha van, attól függetlenül létezik, hogy te hiszel-e benne, szóval ezt őt annyira talán lehet, hogy nem érdekli. Tehát nem zavarja; viszont talán lehetséges, hogy mégiscsak segít. Pl olvas valami csodáról az adott ember, pont egy olyan cikket dob elé Isten, amiben pl csodával határos horzsolásos vagy anélkül életben maradó esetek vannak, pl mikor nemtom, összeesik valami, és sértetlenül, épen megússzák. Szóval lehet, hogy csak pont egy cikket sodor eléd; vagy pedig valami szituációdban, amikor már pl késésben vagy valahonnan, akkora mázliban lesz részed, hogy még a szavad is eláll. Ami véletlennek/szerencsének tűnik, az is állítólag mind Isten álruhában, plusz mi is mind belőle vagyunk, a kis fénymagjai, fénysejtjei. Tehát még pl a nap is belőle van, a naplemente is, az este is, a csillagok is, te is, a kutyád is, a kabátod is, a Mari néni Rózsái is, meg a csalán is, a tűz is, a víz is, a madarak, a halak is, a levegő, a szellő is, a könyvek is, az anyaguk és a bele írt betűk is pl lehetnek az ő egyes megnyilvánulásai pl. Sőt, mindegyik, mert mindegyikünkben benne lakozik Isten, szóval minden alkotás isteni alkotás végeredményben:) Az ő egyik kis része kifejez valamit pl egy festménnyel. És a nézőpontok is, hogy Isten egyes megnyilvánulási aspektusai hogyan értelmezik pl az adott festményt; mert lehet, hogy mindenkinek mást jelent, mindenkinek mást mond az adott kép.
2018. febr. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!