Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem segít Isten a benne...

Miért nem segít Isten a benne hinni akaróknak?

Figyelt kérdés

Vagy azoknak aki már hisznek benne.


Úgy értem van egy rakás problémám amit nem tudok megoldani. Kértem,hogy segítsen nem segített.

Kértem,hogy vigyázzon valakire.Nem vigyázott, Hogy gyógyítsa meg. Csak rosszabb lett.

De ez valahol érthető,mert én nem hiszek igazán, nem tartom be a játékszabályokat(ami ugye nem egyértelműek-lásd egyházak,felekezetek)


De azoknak sem segít akik hisznek,keresik őt,betartják amit kér.

Hány ember szenved világszerte? Akiket folyton cserbenhagy.


At is értem,hogy ez egy bűnös világ amit megrontott sátán.

Minek segítenek bárkinek is élvezni az életét egy bűnös világban. Még a végén elfordul tőle.

Persze kérdés hány fordulnak vagy nem is fordulnak oda,mert nem segít.


El van húzva a mézesmadzag,hogy aki keres az talál, ha ketten vannak egy akaraton azt megkapják.

Aztán a valóság más.


Aki Jézust követi annak Jézus sorsában is kell osztoznia. Szenvedés.


Mindent kér kér tőlünk, minden áldozzuk fel,vállaljunk egy rakás nehézséget és mit ad cserébe? Semmit.

Nem egyoldalú ez egy kicsit?


Legalább kihúzhatnák azon híveit aki szarban vannak. De még csak nem is gyógyít.


Miért? Mert ez egy bűnösvilág? Vagy csak egy nagy megetetés az egész?



2018. febr. 11. 11:42
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
0%

17,18,20vagyok

Meg ha akarsz akkor majd úgyis hiszel, ő ezt rád bízza. Egyébként az elmén,agyunk az pont földi eredetű. dolog; szóval lehet, hogy pl teljesen földhöz ragadtál , és talán nem mersz hinni, bizakodni. Meg nem tudod pl még elképzelni, hogy amit te magad nem tapasztaltál meg, az létezhet. De gondolom Isten azt gondolja majd rájössz. És rájössz te magadtól is, megtapasztalások során , nem kell ehhez segítség; mert majd egyszer úgyis visszatalálsz hozzá. Ja önszántadból, saját akaratodból. Amúgy nem tudom,csak tippelek.

2018. febr. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
61%

1.Attól még hogy valamiben hiszel nem biztos hogy létezik főleg ha vannak bizonyítékok ellene ha létezne nem kéne hinni hanem mindenkinek tudni kéne mert lenne rá bizonyíték


2.Nyilvan pont akkor jelenik meg valami amikor kell és nyilván isten műve :D nem kell bemagyarázni mindenbe istent


3. Istent csak azért talalták ki mert tudatlanok voltak és kellett valami támpontot valami remény így sokkal könnyebb volt hogy azt hitték vigyáz valaki rájuk

2018. febr. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
31%
Ha érted, hogy ez egy bűnös világ, akkor miért nem fogadod el a sok szenvedést benne? Mindannyian megérdemeljük a szenvedést és a halált bűneinkért. Ha Isten ellen lázadsz, csak rosszabb lesz. A hited akkor segít rajtad, ha tényleg szívből alázatos vagy. Enélkül felesleges a jócselekedetekkel küzdeni valami jutalomért.
2018. febr. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
41%

"Miért nem segít Isten a benne hinni akaróknak?"


Honnan veszed? Van reprezentatív mintavételen alapuló statisztikád? Én másként látom.



5 A kérdező kommentje:


"Miért nem adok-kapok alapon működik?"

Akár létezik tőlünk függetlenül Isten, akár nem, lényege, hogy nem az ismert világunkban és társadalmi rendszereinkben megszokott logikának és törvényszerűségeknek van alávetve. Ettől áll minden ismertek felett. Ettől isten. Ezért értelmetlen a kérdésed, és bármilyen logikai spekuláció, amivel megkérdőjelezni szokták létezését. És ehhez kapcsolódik a következő:



"Akkor legyen őszinte és mondja,hogy semmiben nem fogok neked segíteni,tartsd be a játékszabályaimat,...."


Ha ilyen röviden leírhatóak és egyszerűek lennének a "játékszabályok". akkor hol maradna a felfedezés öröme? Mi ösztönözne arra, hogy keress válaszokat és tanulj?

Meg aztán lehet arra kíváncsi, hogy mi hogyan alakítjuk a szabályokat.


"Nekem ez úgy lenne tisztességes,hogy legalább vigyáz a híveire ha azok áldozatot hoznak érte."


Azt sose feledd, hogy csak keresztéyből létezik több tucat felekezet. Eltérő, ellentmondó szabályokat terjesztenek. Ezek szerint ki kell választani, hogy melyiknek van igaza? Honnan tudod, hogy jól választotál? Mindezt csak azért hozom szóba, hogy lásd: az egyházak rendelkezéseiben nincs értelme Istent keresni. Ezzel nem azt mondom, hogy nincs ott, hanem azt, hogy célszerűbb ott keresni, ahonnan az egyházak is vették a tanításaikat.



6.-os

"Attól, hogy a régi, a természettudományokban teljesen tudatlan emberek milyen összefüggést véltek találni bizonyos dolgok között, azok az "összefüggések" még nem lesznek létezőek/igazak. A legtöbb vallási elképzelés ilyen nemlétező beleképzelt/kitalált összefüggésekre alapul támaszkodik. "


Ezt rendszeresen bedobja valaki, sőt mindenhol ez az első "racionális" ellenérv... de most már igazán jó lenne valami konkrét példával alátámasztani, mondjuk a kereszténység terén, mert egyébként bullshit. Csak arról tanúskodik, hogy az ezzel érvelő semennyire nem ismeri a vallást.

És közben ilyet mond, hogy a "legtöbb vallási elképzelés "...

Bullshit

2018. febr. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
72%

Rengeteg ilyen kérdés van... Ha biztos választ akartok, nem pedig csak fröcsögni és a saját igazatokat bizonygatni, miszerint nincs Isten, akkor inkább menjetek el egy pap vagy teológus után, ők majd megválaszolják a kérdéseiteket.

Mondhatjátok, miért nem tudunk ezekre válaszolni mi, egyszerű hívők is. Mi ráhagyatkozunk Istenre, "boldogok, akik nem látnak, mégis hisznek", ráadásul nehéz dolgok ezek, a papok, teológusok sok-sok évig tanulnak, elemeznek, elmélkednek.

Ha kicsit nyíltak vagytok, és nem úgy mentek oda, h "de akkor is nekem van igazam", talán egy-két értékes gondolatot magatokkal vihettek és válaszokat is kaphattok.

2018. febr. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 Darkmoon80 ***** válasza:

Kedves Utolsó Válaszoló!


Elmentem!


Rákérdeztem, milyen alapon gondolja, hogy Isten az igazi? Mivel mindegyik vallás ezt mondja a saját istenéről, a számok pedig nem biztosítanak egyik vallásnak sem abszolút többséget.


A válasza ennyi volt: "Azok más vallások, nem foglalkozok velük!"


Ja, ha ilyen az érvelése... akkor minek kérdezzek?

2018. febr. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Elhiszem...tudod annyian támadnak minket, hisz az Egyház "kirakatában" a papok állnak. Általuk ítélnek meg, ami érthető is. De nem mindegyik lelkiségi, emberek ők is, hibáznak...talán ha teológushoz mennél... Papok közül Hodász Andrást tudom ajánlani, ő tényleg hiteles, és nem fog elhajtani egy ilyen "nem válasz"-válasszal.
2018. febr. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

Sem düh, sem kétségbeesés nem vezérelt a kérdés megírásakor.


Nagyon sok mindennek én vagyok az oka. Szakemberek nem tudtak segíteni. Lehúzás volt az egész.

Van ami rajtam kívül áll. pl mások betegsége.


Az ember tényleg tud gonosz lenni.


Úgy tudom, hogy ez :"Segíts magadon, Isten is megsegít." nincs benne a Bibliában


Elvileg aki keresi őt az meg is találja.

És ha valaki megtalálta akkor annak elvileg segít.

Én tudok olyanról ahol a hívő családról-mindegy melyik felekezet,szekta, de keresők voltak- ahol az anya belehalt a szülésbe.

Ilyenkor hol van Isten?

Persze, persze. Ő jobban tudja, hogy jobb az anyának meghalni, jobb a gyereknek anya nélkül felnőni jobb,hogy a nagyobb gyerekek is elvesztik az anyukát sőt még a férjnek is jobb, hogy meghalt a felesége, de még a rokonoknak is. Mert mi nem értjük Isten logikáját.

Tulajdonképpen mindenkinek jobb volt, hogy meghalt.



23. Ebbe bele se gondoltam. Így tényleg könnyebb kicsit.

De

Mi van azokkal akik megtértek és Jézus elmosta az elkövetett és még el ne követett bűneiket?

Ők Isten népe. Őket miért nem kíméli meg legalább a nagyobb szenvedésektől,éhezéstől. Legalább adna nekik gyors halált.


24 a sok felekezet nekem is gyanús. De aki zörget annak megnyittatik. Még ha szektás is vagy de tiszta szívből keresed a Biblia szerint megtalálod.

Vagy mégsem segít a hozzá igyekvőket?


Az egy dolog,hogy nem lehet bizonyítani Isten nem létezését, de egyelőre a létezését sem.

A csodák talán bizonyítanák. Ha segítene az embereknek tuti nagyon népszerű lenne.


A gond ott keletkezik,hogy isteni "csodák" történek az iszlám világban, a hinduk meg a buddhisták között is akik ráadásul nem is egy istenhez imádkoznak hanem egy emberhez aki nem is kérte ezt.

Tehát a keresztények istene segít más vallásúaknak is?


Mert tény, hogy néha itt-ott történik valami amit rá fognak, de szerintem elég kevés a neki tulajdonított csoda, segítség a hívekhez képest.

2018. febr. 12. 17:42
 29/32 anonim ***** válasza:
35%

Isten nem mindig aszerint cselekszik ahogy mi kérjük, vagy elképzeljük, mivel Ő jobban tudja, hogy milyen leckére van szükségünk, viszont van amikor úgy látja jónak, hogy csoda történjen.

Jézus idejében sem gyógyult meg minden beteg, nem változott a víz mindig borrá, és a tenger sem csendesedett le, de amikor megtörtént, az azért is volt, hogy higgyenek benne. Ha más ember életében látod Isten munkáját, az azért van, hogy te is higgyél benne, és térj meg!

A lényeg az, hogy kapcsolatba kerüljünk vele, és így sok áldott megtapasztalás vár ránk életünk során.

Rengeteg idős embertől hallottam, hogy soha nem bánták meg, hogy átadták az életük irányítását Jézusnak, mert így beteljesedett életet éltek, és boldogan várták a halált. Ez egy jól kitaposott út amire bátran ráléphetsz, mivel évezredeken át bizonyított!

Itt pedig van egy videó csodáról is, aki nem hiszi, járjon utána.

https://www.youtube.com/watch?v=rqh_CwP05L8

2018. febr. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
58%

Kedves #24!



"Ezt rendszeresen bedobja valaki, sőt mindenhol ez az első "racionális" ellenérv..."


Ennek rendkívűl egyszerű oka van! Ez az igazság!!


"de most már igazán jó lenne valami konkrét példával alátámasztani, mondjuk a kereszténység terén, mert egyébként bullshit."


A választ két részre bontanám:

1. Kérdés: Az ókor mennyivel volt fejlettebb a XXI. századnál? Ugye, mert szerinted nagyon fejlett volt a természettudomány, az orvostudomány, stb... az ókorban, amikor valójában semmilyen eszközük NEM volt!! Segítségül elárulnám, hogy a középkor is túlságosan elmaradott volt a XXI.sz.-hoz képest!!

Tehát: Szerinted nem voltak "tudatlanok" az ókorban, akkor miért nem építettek Boeing 747-es repülőgépet?


A világunk és az Univerzum működik bizonyos szabályok/törvények által, a tudomány meg megpróbálja ezeket a szabályokat leírni/felismerni, ezt nevezzük természeti törvényeknek. Ezt szokták összekeverni sajnos manapság.

Azt mondják sokan a tudományban éppen úgy hinni kell, mint a "vallásban". Nem-nem!! A tudományban nem kell hinni, a tudományban bízni lehet, mert mindenki számára bizonyított a tudomány értéke. Azt, hogy a természettudományok valós értékekhez vezetnek, életünk minden pillanata bizonyítja. A számítógépek, a televízió és a rádió, mobil telo, a repülőgép, az űrkutatás eredményei, a számos mára szinte ismeretlen betegség teljes lekűzdése stb...stb, mind a modern természettudományok eredményein alapulnak.


2.

A kereszténységről:

Természetesen kérdéssel indulunk: Miért kellene hinni egy ókori szektában a XXI.sz-ban? A szektát kihangsúlyoznám!!

Van a bizonyított, a bizonyítatlan, és ami nem csak hogy nem tudjuk hogy igaz-e, de nem is lehetséges hogy igaz legyen. Ez a logikailag lehetetlen.(PL: isten)

Valami vagy hat az anyagra, és akkor a hatás mérhető, észlelhető, tehát tudományos módszerekkel feldolgozható/vizsgálható, vagy nem hat, és akkor nincs hatással az anyagra, tehát lehet különbséget tenni a létezése és nem létezése között, így pontosan olyan, mintha nem is létezne.


A keresztény vallás mindig igyekezett kiegyezni az aktuális hatalommal, hogy maga is hatalomhoz jusson és fennmaradjon/fennmaradhasson.

A keresztények még akkor sem tiltakoznának, ha maga a sátán ülne a bársonyszékben a hatalmi elit pedig nem olyan tökkelütött, hogy a vallás ellen lépne fel, hiszen az az ő hatalmukat biztosítja, ez mindig is így volt és ezután sem lesz másképpen.

Ugyan, miért fűrészelnék el éppen azt az ágat, amelyikre támaszkodnak?


A másvilágon pedig azt csinálnak amit akarnak a keresztények, ez senkit nem érdekel, illetve olyan embert, aki nem hisz benne, miért is zavarna?

Nem létezik olyan politikai hatalom, ami az engedelmes bárányokat meg akarná vadítani, így ne legyenek senkinek ábrándjai, soha nem fognak a vallás eltörlésére törekedni. Magától persze csökkenhet a befolyása, lényegében a két nagy háború hatására is nőtt meg az ateisták száma, továbbá a háborúk után kialakult változásoknak köszönhetően, ami az oktatási, a kulturális és morális szint növekedését eredményezte, a demokrácia és a liberalizmus terjedése mellett.

Sokak számára nincs már szükség képzelt kapaszkodókra, hiszen a Földön is tudnak boldogulni, nem kell a csalfa túlvilági gyönyörökért ácsingózni, hiszen mind szociálisan, mind gazdaságilag egyre élhetőbb életet élhetnek.

Amennyiben ez a tendencia nem változik meg, akkor a keresztény vallás egyre jobban elveszti a talajt maga alól, de ha előretör a nyomor, a szenvedés és nő a kizsákmányolás, akkor a vallás is teret nyer, főleg azok között, akik nem ismerik fel az összefüggést a jelenségek között.

Minél rosszabb körülmények között él valaki, annál nagyobb az igénye egy olyan reménységre, amit a vallás nyújt, annak dacára, hogy ezzel pont azokat a problémákat erősíti, amik miatt a vallás értelmet nyer a számára.

Az evolúció során megtanultuk használni agyunkat, mellyel megtanultuk a tűzrakást, a vadászatot, tenyésztést, építést stb. Egy ősember mi a fenében hitt hogy minderre képes lett? Minden egyes generáció újat tanul az elődjétől és a saját tapasztalaitól. De, bocs ha tévedek és isten mutatott meg mindent minden embernek?


NEM!


Egyébként a vallás valamennyire jó ugyanarra , mint amire a politikai pártok: És ez a szín tiszta politikai hatalom manifesztációja.

Az emberek megosztását szolgálja , hiszen már számtalanszor volt rá precedens , hogy a keresztények egymás között is előítéletesek csak mert nem egy felekezetbe tartoznak (tisztelet a kivételnek természetesen)

A jó nem parancsol, nem kényszerít. Az intelligens sem ezt teszi, mert tudja, hogy ezek a dolgok ártalmasak. A bölcs legfeljebb kér, tanácsot ad, segít, példát mutat.

Aki parancsol az a zsarnok!!!

Az emberi elme a legnehezebben a bizonytalanságot viseli el. Szélsőséges esetekben az őrültségbe menekül előle (úgy nem érzékeli). A bizonytalanság csökkentése ősidők óta a vallás. Ha van egy isten, aki vigyáz ránk, akkor is könnyebb, ha nem teszi. Mert ezt hihetjük, és ettől könnyebb a lelkünk. Még akkor is, ha valahol sejtjük, hogy nem igaz. De ez nem számít. És ugyanilyen bizonytalanságot okoz a felgyorsult és egyre bonyolultabb világ, amelyben eligazodni egyre nehezebb. Ezért éli reneszánszát mindenütt a vallás. Amire sok hitvány haszonleső alaposan rá is játszik.


"Csak arról tanúskodik, hogy az ezzel érvelő semennyire nem ismeri a vallást."


Ahogy te sem ismered, csak azt ismerheted, amit gyerekkorodtól tanítottak neked!


Nézd. Az anyagi világ létezik. Felismerhetők benne a természet törvények maximális működése, viszont ezekben nem kötelező senkinek hinni. Ezeket felismerni, kutatni és vizsgálni kell!!. Ezek a szabályok egy bizonyos múltbeli történetet mutatnak számunkra. Ebben a történetben sehol sincs helye semmiféle "felsőbb hatalomnak", "teremtőnek" meg természet feletti lényeknek-->(jelentsen is ez bármit!!), mert maga a természet törvények kizárják a természet felettit, és nincs is rá szüksége!. Tetszik, nem tetszik, ez van.

Aki mégis egy falszifikálhatatlan, az anyagi világon kívüli transzcendens entitást akar belevonni ebbe a tökéletes rendszerbe úgy, hogy semmi ráutaló tény ezt nem indokolja, az csak feleslegesen tovább bonyolítja a magyarázatot, újabb megválaszolandó értelmetlen kérdések ezreit generálva.

Viszont aminek semmiféle hatása sem érzékelhető/vizsgálható, arról nem tehetünk érvényes állítást a létezésére vonatkozóan, vagyis a létezésének feltételezése egy szükségtelen bonyolító tényező.


A vallás azonban nem alapja, hanem következménye a morálnak.

2018. febr. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!