Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van még mindig érvényben...

Miért van még mindig érvényben a körülmetetélkedés a szemita népeknél? Pál apostol is azt irja a szívben kell körülmetéltnek lenni nem a testben.

Figyelt kérdés
keresztény,zsidó,körülmetélkedés

2018. febr. 14. 16:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
34%
A körülmetélésnek égéségügyi oka van.
2018. febr. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert az Újszövetség egy keresztyén irat?
2018. febr. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Pietrosol ***** válasza:
75%

Szia!


Kb, mint az ajak tányér. Nem tartozik rám.

2018. febr. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
88%

Második válaszolót adom :D

és igen, nem csak a sémi népeknél van érvényben a körülmetélkedés, gyakorlatilag egy ideig (közép-kelet európai szintig) ahogy fejlődnek az országok egyre ritkább a körülmetélkedés, aztán onnantól ahogy egyre fejlettebbek, annál gyakoribb... az USA-nak a körülmetélkedés lefeteddsége 60-70% körüli cakkompakk az államokban overall (feltételezhető hogy a népességnek a 60%-a nem zsidó és muszlim, ergo ezt nem lehet vallásra fogni, csak egészségügyi megfontolásra), illetve New York körülmetéltségi százaléka 90% fölötti. Konkrétan random 10 New Yorki férfi közül vagy 9 vagy mind a 10 körül van metélve (újra feltételezhető, hogy New York lakosságának a 90%-a nem muszlim vagy zsidó). Szóval ennyit erről. A körülmetélés csakis a Magyarország féle se nem fejletlen se nem túl fejlett országokra NEM jellemző, a fejletlenekre és a kiemelkedően fejlettekre már sokkal jellemzőbb. Előbbiekre (a fejletlenekre) vallási okokból (kivétel Izrael mert ott vallási oka van a dolognak és egyáltalán nem fejletlen ország, inkább mérhető Nyugat-Európához vagy az USA-hoz mint pl Magyarországhoz, pláne nem a közel kelethet, de hát Izrael mindig mindenben kakukk tojás), utóbbiakra (a fejlettekre) pedig azért, mert rájöttek és társadalmi szinten is tudatosodott már, hogy negatív egészségügyi következménye nincs, pozitív pedig annál inkább. Konkrétan Dunát lehetne rekeszteni a rendelkezésre álló nagy merítésű tudományos epidemiológiai vizsgálatokkal, amik bebizonyították a körülmetélkedés jelentősségét krónikus ÉS fertőzéses betegségek megelőzése szempontjából, nem beszéltünk még a higiénés szempontokról sem. Én nem vagyok körülmetélkedve, de orvosisként bizton állítom hogy fontolgatom a dolgot, nem egy marhaság. Két ismerősöm is 20 fölött metéltette magát körbe, két-három hét kellemetlenség után mindegyik pozitív eredményről számolt be, és nem bánták meg. Tisztaságérzetük lett tőle, plusz az esetleges minimális mennyiségű (még fiziológiás, de semmiképp sem jó) smegma eltűnt mint a kámfor. A barátnőiknek is bejött, azt mondják tisztább, most ezt rátok bízom, hogy értelmezitek, de szerintem a lányok értik, mire gondolok (hozzáteszem, nem volt a srácoknak tisztálkodási gondjuk, jól szituált családokból való művelt, önmagukra odafigyelő emberek, bár tény, hogy nem dísz-b*zik.) remélem az utolsó szó miatt nem távolítják el a kommentemet mert szerintem tök releváns választ írtam, kár lenne érte.


Egy szó mint száz, azért megy még a körülmetélkedés, mert 1. vallási alapja van, 2. semmi értelme nem lenne a megszűntetésének, mivel tökéletesen működik, butaság lenne abbahagyni.

2018. febr. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
41%

Nemtudom... Én nem akarnám magamat barbár módjára megcsonkíttatni sem egészségugyi, sem vallási okokból.

Sem azért, hogy épp mi a legújjabb bullshit amerikából, sosem álltam be az usamajmolók sorába eddig sem.

Az meg hogy a korulmetéltek száma az adott ország fejlettségének arányában no, az nemtudom milyen logikai eszmefuttatás alapján jott de elég merész...

2018. febr. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
73%

Mindegy, miot írt egy rabbi, ha egyszer

"mondta Isten Ábrahámnak: „Te pedig tartsd meg szövetségemet, te és magzataid, akik utánad lesznek, nemzedékeiken keresztül.

Gen Ez az én szövetségem veled és magzataiddal, akik utánad lesznek, melyet meg kell tartanotok: Körül kell metélni minden fiút köztetek." ( 1Mózes 17:10 )


Sőt, "aki nincs körülmetélve elõbõre húsán, annak lelke irtassék ki népébõl, mert megszegte szövetségemet." ( 1Mózes 17:14 )


Szóval, nincs mese. Akkor sem, ha az, hogy "irtassék ki népébõl" nem halálítéletet jelent, "csak" kiközösítést.

2018. febr. 16. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
82%

Pal apostolt kellett volna korulmetelni erzestelenito nelkul, akkor nem irt volna ennyi marhasagot


Hulyitik a jonepet mar tobb evszazada a papok

2018. febr. 16. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
84%

Merész eszmefuttatás a fejlettseggel parhuzamot vonni?

Aha.. nezz ra legyszives egy korulmetelkedesi szazalekot jelzo szinterkepre es meglatod h keletrol europa kozepeig egyre kevesbe jellemzo, aztan kozep europatol nyugatra haladva egyre inkabb no.

Van fogalmad arrol hogy a smegma milyen anyagokat tartalmaz? Nem kicsit, hanem nagyon lecsokkenti a hererak kockazatat a korulmeteles, mert a smegmaval a rakas karcinogen bomlastermek is eltunik (mivel nem halmozodik fel es nem alkot bakterialis taptalajt egy nedves kozegben. (Ugye a smegma gyakorlatilag elhalt sejtek/bakteriumok/vizelet es ondo (elovaladek vagy egy recsi utan ott marado spermamaradek). Na ha ez ott rohad egy napig vagy fel napig az mennyire jo szerinted? A fitymanak mellesleg fejlodestani jelentossege van, egyeb nincs. A korulmeteles bar egy osi primkonak kinezo dolog de a sors ironiaja vagy szintiszta mazli hogy VELETLENUL pont egy okos dolog volt es az is maradt.

2018. febr. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
81%
De nem meggyozni akarok senkit, nekem mimdegy hogy ki van korulmetelve, csak valaszoltam a kerdesre RELEVANS modon, most itt a "primitiv" es "usamajmolo" untermensch erveket hagyjuk. Vannak izgalmas hulyesegek amik az usa-bol jonnek, de azert nem kell minden USA dolgot elvbol megvetni mert igy az ertelmeset sem hallod meg. De az a te bajod, magadnak adsz korlatokat.
2018. febr. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Köszi a Válaszokat.
2018. febr. 17. 15:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!