Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért a szegény, gyenge,...

Miért a szegény, gyenge, sebezhető, fiatal, beteg, depresszált, és kiközösített emberek számára vonzóbbak a vallások? Lehetséges, hogy a vallások ígéretei tulajdonképpen kísértések az ilyenek emberek számára? 

Figyelt kérdés

2018. febr. 21. 12:49
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
45%
Kell, hogy legyen valami vagy valaki, akiben/amiben hisz az ember, ez erre jó. A mai világban nagyon kevés ember van, aki a felsorolt típusú személyeket segítené, stb.
2018. febr. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
84%
Talán nem "kísértések", de egyébként igen, reményt adnak.
2018. febr. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

# 2

De ez egy hazug remény...

2018. febr. 21. 12:54
 4/38 anonim ***** válasza:
42%

A kérdés kissé csúsztatott, hisz először bizonyítani kellene ezeket...

Mondjuk a kiközösítést hogy gondolod. Olyan helyre járjon, ahol kiközösítik, vagy ahol nem? Hmm?:)


Vallási közösségbe járók nem feltétlen hívők. Sokuk kultúrkeresztény. Vidéken a nénike hová járjon közösségbe? Valami heavy metal klubba? Gondolkozzunk már:)


Ráadásul a hit nem egyenlő mondjuk a katolikus közösséggel, ahogy a kérdésed sugalmazza. Szerintem először a fogalmi zavarokat kellene tisztáznod, mielőtt belebonyolódnál ebbe.


Mondjuk az fura, hogy szerinted ha valaki fiatal, akkor vonzódik a vallások felé. Én az ellenkezőjét tapasztaltam.

A szegény ember sem tud nagyon más közösségbe menni, de a legtöb szegény nem hívő, hanem ateista vagy istenkáromló

A betegek passz, sztem ők inkább orvoshoz járnak

A depressziósok passz, szintén a legtöbbjüket dokinál láttam


"De ez egy hazug remény..."

Vagy nem


Bár gyanítom a szokásos troll kérdés, provokálás céljából. Ezért is kérdezitek meg idén kétszázezredszer ezt is. Pedig csak február van:)

2018. febr. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

"De ez egy hazug remény"

Ezt így nehéz lenne kijelenteni... Akik hisznek, azoknak maga a hit ad megnyugvást. Nem várnak kánaánra vagy ilyesmi, elég nekik az a hit, hogy a mindennapi igazságtalan húsdaráló mögött létezik egy eredendően jó hatalom, ami/aki megérti őt. És a hit itt nem azt jelenti, hogy elhiszik, hanem meggyőződéses hit, vagyis az egész világképük erre épül, tuképpen tudják, hogy így van. Kicsit olyan, mint egy "téveszme" (negatív felhang nélkül), ami kellemes alapérzést ad, ezért fel sem merül a bizonyítás igénye vagy a kételkedés.

Nehéz úgy megfogalmazni, hogy ne legyen félreértés vagy "hívő-nemhívő" vita belőle.

2018. febr. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

# 4

"Mondjuk a kiközösítést hogy gondolod. Olyan helyre járjon, ahol kiközösítik, vagy ahol nem? Hmm?:) "


Na ez a csúsztatás és a mellébeszélés egyben....


"Bár gyanítom a szokásos troll kérdés, provokálás céljából."


Gondolkodásra ösztönző kérdés inkább!Senkinek nem magára kell venni hanem elgondolkoznia rajta!

"A betegek passz, sztem ők inkább orvoshoz járnak

A depressziósok passz, szintén a legtöbbjüket dokinál láttam "


Sokat járhatsz orvosokhoz...

Gondolkozz te egy kicsit nem csak heavy metal koncertek léteznek!

2018. febr. 21. 13:12
 7/38 anonim ***** válasza:
..Illetve a "téveszme" szó kapcsán felmerülhet, hogy mi a valóság, hiszen minden szubjektív. És ez így van, szóval kár belemenni mélyebben, parttalan vita lenne.
2018. febr. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
Kérdező: ez lehet igaz... de akkor mondd meg, hogy ki tartja fenn ezt a kísértést, és miért?
2018. febr. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek a dolgok nem befolyásolják a hitet;hogyha nem kívülről várja az ember, hogy valaki megmondja a "tutit", hanem befelé hallgat, és megpróbálja önmagától megérezni, hogy szerinte mi lehet az igazság. Amúgy pl ezek az emberek sokszor énszerintem már ilyen sokat látott, sokat tapasztalt "öreg lelkek", akiknek az én hitem szerint pl már sok inkarnációjuk, leszületésük, előző életük volt; és akkor ők már nem akarnak belemenni pl játszmákba, csak az őszinte és tiszta kapcsolatokat szeretik pl, ezért lesznek/vannak inkább egyedül. Meg van, aki abba születik bele, és megpróbálják belenevelni, beleverni a szülők a saját berögződéseiket, eszméiket, és tehát kényszerítik a gyereküket hogy higgyen, és addig kényszerítik, amíg a gyerek el nem fogadja teljesen igaznak, magáénak nem érzi, nem azonosul vele. Meg pl az öreg lelkek talán lehet, hogy bölcsebbek , nyitottabbak , meghallgatnak minden nézőpontot, és amivel azonosulni tudnak, igaznak érzik, azt beépítik a saját világképükbe. És sokan nyitottak, hogy pl nem csak az van, amit látunk, meg nem az csak feltétlen, amit el tudunk képzelni, vagy valami ilyen. Amúgy nemtom, csak tippelgetek, ezek lennének a tippjeim így első körben, aztán még majd lehet, hogy visszatérek ehhez a kérdéshez.
2018. febr. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
28%

"Na ez a csúsztatás és a mellébeszélés egyben.... "

Értem, jól megmagyaráztad.


"Sokat járhatsz orvosokhoz..."

Nem szükséges. Egy épeszű ember tudja, hogy a beteg általában orvoshoz jár. De a végzettségem miatt is tudhatom... Hagyjuk. Kissé sarkosan gondolkozol.


Gondolkozz te egy kicsit nem csak heavy metal koncertek léteznek!"

Csak példázat volt, nem írtam, hogy csak ezek léteznek. Arra céloztam, hogy egy öreg nénikének egy kis faluban nem sok lehetősége van. Azt tudtad, hogy nem csak nagyvárosok léteznek, hanem kis falvak is?


"Gondolkodásra ösztönző kérdés inkább!"

És mondd csak, milyen érzés feltalálni a spanyolviaszt? Ismerjük az agymosó blogok "ötletes kérdéseit". Te új lehetsz, de itt te vagy a kettőszázmilliomodik, aki ezt megkérdezi.

2018. febr. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!