Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem veszik észre az...

Miért nem veszik észre az emberek ha egy szekta tagjai lettek?

Figyelt kérdés
nem sértés senkit nem akarok megbántani, de sokat olvastam szektákkal kapcsolatban voltam többször is csoportbeszélgetésen olyan személyekkel akiknek a családtagjaik bele estek egy szektába (lényegtelen melyikbe). Ezek a családtagok akik egy szektában vannak/voltak láthatóan nagyon befolyásolható személyek oda akarok kilyukadni,hogy a fenébe nem veszik észre, hogy a mindennapjaikat irányitja valaki pl.: nem találkozhatsz anyáddal mert ez meg az "isten nem engedi" vagy hivjuk aminek akarjuk nem engedi, hogy a családoddal legyél. Hogy van az, hogy a szeretett családoddal nem tölthetsz egy kis időt, de azért menj már és csengess be vadidegen emberekhez hogy térüljetek meg? Akkor a szeretteink és a család a veszélyes, az idegenk meg nem? Beleszolnak abba is, hogy hogy neveld a gyereked csak vallásos meséket nézess vele. Minden héten közös vacsora a szektásokkal. És a kapcsolattartás azért szünik meg mert te nem vagy szekta tag a családtagod meg igen? ne ünnepelj semmit mert, hogy hujuj te a sátántol jöttél akkor? nem tudom ti mit gondoltok , de szerintem elég nagy baromság.

2018. febr. 23. 16:49
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

"A szekták életén nincs Isten áldása, egyértelmű, hogy ott Sátán irányít mindent és mindenkit, ő pedig mindent megtesz annak érdekében, hogy az elveszett bárányok ne találják meg a pásztort. Akit egyszer Sátán

megszerzett, nagyon nehezen engedi el."


Pl a Jehova tanúi is egyfajta szekta tagjai

Lehet tagadni de felesleges

2018. márc. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!