Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tényleg ilyen hihetetlen,...

Tényleg ilyen hihetetlen, hogy nem mindenki bűnöző?

Figyelt kérdés

A napokban több vallásost is láttam itt hitetlenkedni meg gúnyolódni, amikor felmerült hogy valaki nem él bűnös életet.

De belegondolva mi olyan bonyolult abban, hogy valaki ne csapjon be másokat, ne lopjon, ne öljön embert, tiszteljen másokat, stb? Rengeteg olyan jó ember él, akiknek ezek alapvető dolgok, és ehhez még csak vallás sem kell.


2018. febr. 27. 19:14
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
39%

Szóval te minta ember vagy, igazi krisztusi életet élsz (csak szerénységben nem hasonlítasz Jézusra).

Ezek szerint te még sose sértettél meg senkit, szüleiddel mindig tisztelettel beszéltél, testvéreddel sose veszekedtél, ha latyakot fröcskölt rád egy autós, sose kívántál neki tengelytörést, sose paráználkodtál, sose ittál többet a kelleténél, sose voltál torkos, lehetne még folytatni. Egyébként igazad van, mindez olyan, hogy vallás se kell hozzá. A vallás azokhoz kéne, amiket most szándékosan nem soroltam.


Nekünk keresztényeknek sajnos vannak bűneink, de igyekszünk olyan bűntelen életet élni, mint te élsz (na jó, nem olyat, inkább mint Krisztus élt).

2018. febr. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Ugye, te is egyből gúnyolódsz valami értelmes hozzászólás helyett...
2018. febr. 27. 20:10
 3/34 anonim ***** válasza:
47%

Na látod, nekem ez a nagy bűnöm. Pedig be se csaptalak, meg se öltelek, lopni se loptam tőled, még is szememre veted.


Egyébként nem gúnyolódás, hanem szarkazmus.

2018. febr. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
De a szarkazmus meg nem bűn. Csak épp felesleges úgy válaszolni egy kérdésre, hogy már a stílus komolyan vehetetlenné teszi az egészet.
2018. febr. 27. 20:16
 5/34 anonim ***** válasza:
59%

Csak offolni jöttem, aki azt írta, hogy nem gúnyolódott, hanem szarkasztikus volt, annak megjegyezném, hogy a szarkazmus általánosan elfogadott definíciója ez: "A szarkazmus gúnyos, ellenséges stílus.".


Na jó, nem csak offolok... igen kérdező, sajnos rengeteg vallásos egyed számára hihetetlen, hogy a(z európai) morális értékrend csúcsának eléréséhez nem kell kereszténynek lenned, ezeket a személyeket nyugodtan ignorálhatod, nem veszítesz sokat.

2018. febr. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
38%

nézz mélyen magadba, és akkor mondd ki hogy te egy mindenben tokéletes, tiszta szívu ember vagy, akit soha nem kísértett meg semmi rossz, vagy annak ellenállt.

Szóval nekem hihetetlen hogy valaki tokéletes legyen igen!

2018. febr. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
69%

Ha az ember hitének alapja, hogy mindenkinek szüksége van megváltásra, akkor igen, muszáj abból kiindulnia, hogy mindenki bűnös. Különben kénytelen lenne belátni, hogy gyakorlatilag egy nem túl logikus és abszolút nem igazságos rendszer az, amit a vallása lefektetett.

Aztán persze mivel elég sok ellenpélda akad erre az elképzelésre, ha valaki sokáig benne ragad egy ilyen hitben, öntudatlanul is felépít magának egy mesevilágot, ahol tényleg meggyőzi saját magát hogy mindenki bűnös. Mert ugye az ő világa, az ő szabályai. De ezen a ponton túl már nem is használnak a tények, hiszen az említett mesevilágából az emberünk úgyis azt zár ki, vagy azt magyaráz másképp, amit akar.

Szóval nem akarlak megbántani, de teljesen felesleges a kérdésed. Aki logikusan végiggondolja a dolgot, az magától is tudja hogy jogos a kérdésed, aki meg nem, az meg simán bemeséli magának hogy hazudtál. És lám, máris megynugodott a lelkecskéje, hiszen meggyőzte magát hogy hazug vagy, azaz bűnös, azaz neki van igaza...

2018. febr. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
58%

Óh látom egy kis szarkazmussal mélyen megsértettem egyesek érzékeny lelki világát.


Az a baj kedves kérdező, hogy te szeretnéd megmondani, hogy mi a bűn. Elmondom, ez nem rajtad múlik. Ez van.


Képzeld el, hogy régen egyes országokban a rabszolgák megölése nem volt bűn. Teát akkor szerinted szabadon lehet ölni embereket? Már ha rabszolgák.

Másik példa, ha gúnyolódtak az aktuális uralkodón, akkor legenyhébb esetben is egy jó verés vagy börön járt érte. Szóval ha sértegetem a nagyvezírünket, akkor vigyenek engem is sittre érte? (Nem kell messzire menni, lásd Töröko.)


Miért pont az számít bűnnek, amit pont te jelentesz ki?

2018. febr. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
53%

Azért a bűnöző erős kifejezés. A kereszténység nem úgy működik, hogy azt mondjuk, hogy mindenki rablógyilkos és börtönben a helye.

Bűnt elkövetni lehet, gondolattal, szóval, cselekedettel és mulasztással. Igen, mulasztással is, ha pl. szándékosan elmulasztod, hogy jót tegyél. Nem direkt rosszat teszel, csak épp mondjuk letojod a másik baját.

"Rengeteg olyan jó ember él, akiknek ezek alapvető dolgok, és ehhez még csak vallás sem kell."

Hogyne, mivel minden ember Isten teremtménye, aki saját képére formálta a lelket. Ezért van lelkiismeretünk és ezért meg tudjuk különböztetni a jót és a rosszat, már ha ezt a belső "hangot", amit én Szentléleknek hívok, nem nyomjuk el tudatosan.

2018. febr. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

#6

Sehol nem írtam hogy tökéletes lennék. Csak hogy nem szokásom bűnözni.


#7

Azért én hiszek abban, hogy senkinek nem túl késő megváltozni!


#8

Nem gondoltam hogy ez külön magyarázatot érdemelne, de akkor leszögezném, hogy a Bibliára gondoltam.

2018. febr. 27. 20:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!