Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tényleg ilyen hihetetlen,...

Tényleg ilyen hihetetlen, hogy nem mindenki bűnöző?

Figyelt kérdés

A napokban több vallásost is láttam itt hitetlenkedni meg gúnyolódni, amikor felmerült hogy valaki nem él bűnös életet.

De belegondolva mi olyan bonyolult abban, hogy valaki ne csapjon be másokat, ne lopjon, ne öljön embert, tiszteljen másokat, stb? Rengeteg olyan jó ember él, akiknek ezek alapvető dolgok, és ehhez még csak vallás sem kell.


2018. febr. 27. 19:14
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
43%
Azért,mert Jézus pl a házasságtörés bűne kapcsán azt is mondta,hogy ha csak vággyal tekint egy férfi egy másik nőre,már elkövette szívében a házasságtörést és én (de szerintem más hívő sem) nem gondolnám,hogy ez csak erre az egy bűnre vonatkozik,ami mit is jelent? Hogy a 10 parancsolatban szereplő bűnöket elég gondolatban is elkövetni,hogy bűn legyen,hazudni meg mindenki szokott,olyan embert nem lehet mutatni,aki legalább egy füllentést ne eresztett volna meg. Pl szintén a 10 parancsolatban ott van,hogy ne kívánd,ami a másé,na ilyen embert se tudsz nekem mutatni,aki sosem volt irigy más dolgaira,olyat esetleg,aki nem kürtöli világgá,mert az irigységéről nem szívesen beszél az ember,attól még a gondolat megfogant már mindenkiben legalább egyszer és már az is számít.mivel pont ez a parancsolat nem egy konkrét cselekedetre utal,hanem egy gondolatra. Olyan embert se nagyon tudsz mutatni,aki mondjuk hirtelen felindulásból nem gondolt/kívánt rosszat a másiknak,nem volt még csak olyan gondolata sem,hogy "hú,de felrúgnám,de átnyúlnék a fején",érted már? Ha Isten szemében csak a cselekedetek lennének bűnök,de a gondolata nem,az képmutatáshoz vezetne,kicsit olyan lenne,mintha azt mondanád,hogy ha azt gondolod a szüleidről,hogy r*hadjanak már meg,de nem nekik mondod,hanem magadban a hátuk mögött,de a képükbe meg mosolyogsz,mint a jóllakott napközis,az teljesen rendben van,te ezzel így eleget is tettél a "tisztelt apádat és anyádat" parancsolatnak,mivel nem vágtad a fejükhöz a mondandód,így az nem is létezik. Pedig ez határozott képmutatás. Remélem így nagyjából érthető.
2018. febr. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
26%

Kedves Kérdező!


Kérdésed abból adódik,hogy nem ismered a "bűn"fogalma keresztény értelmezését.


A bűn,nem egy rossz cselekedet,hanem eltérés(céltévesztés)a SZERETET ÚTJÁTÓL.


Ilyen értelemben bűn nem kifejezni szeretetünket azoknak,akiknek az jár.

Bűn elmulasztani a segítséget,amikor arra lehetőség lett volna.

Bűn elmulasztani a rossz irányba-bűn fele-tartó ember szeretetteljes figyelmeztetését.


Minden bűn,amikor nem a szeretet útján járunk.

2018. febr. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
9%

Az Isten nélkül élőket is indítja Isten Lelke- a lelkiismeretükön keresztül-a szeretet útjára,csak kérdéses,hogy ennek milyen mértékben engednek,ha az élet forrását tagadják.


Ilyen esetekben,a "jó ember",a környezete erkölcsi normái valamilyen kényszerből adódó megtartásán alapszik. Ez,rendszerint az,hogy jónak kell mindenkinek tartania magát.

2018. febr. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
36%

"De belegondolva mi olyan bonyolult abban, hogy valaki ne csapjon be másokat, ne lopjon, ne öljön embert, tiszteljen másokat, stb?"

Ezek külsőségek, testi gondolkodás. A bűn szellemi eredetű. Lehet, hogy valaki nem tör házasságot, de lehet, hogy egész életében vágyódik rá, azaz bűn van benne. A megtisztult ember nem is vágyódik a bűnre.


Sajnos sokan nem értik Jézus házasságtörős példáját.

Továbbá nem értik, hogy miért a testre vonatkozó törvények a mózesi törvények és miért szellemi az Úr Jézus szeretettörvénye.


"A napokban több vallásost is láttam itt hitetlenkedni meg gúnyolódni, amikor felmerült hogy valaki nem él bűnös életet. "

Először tisztázni kellene ki mit ért bűnös alatt.


Ez valláskritikai kérdés amúgy

2018. febr. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
54%

Sok keresztényre jellemző az álszentség, képmutatás így lehet sokaknak nehezen hihető. Nem írtál konkrét vallást de feltételezem keresztényekre gondolsz.


Nemrég több kereszténnyel beszélgettem itt a bűnmegváltásról. Kérdeztem mi történik akkor ha keresztény ember bűnt követ el, de megbánja, majd újból elköveti, akár többször is, de mindig megbánja. Erre azt a választ kaptam hogy keresztény nem követi el újra azt a bűnt amit megbánt. Ebből az következik hogy a keresztények közel tökéletes bűn nélküli emberek. Ez nyilván nem igaz, tehát már ezzel az állítással is bűnt követett el az illető.

2018. febr. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

#21

Ez meg így már nagyon izzadtságszagú. Addig csűrni-csavarni egy fogalmat az irrealitásig, amíg el nem hitetem saját magammal hogy annak márpedig igaznak kell lennie...


#25

Pedig a válasz, amit kaptál, helyes, csak a konklúziód rossz. Nem kell ehhez még csak kereszténynek sem lennie, bármilyen épeszű ember, ha megbánja hogy pl tolvajként élt, akkor utána nem fog lopni.

Ettől még nem lesz tökéletes valaki.

2018. febr. 28. 14:23
 27/34 anonim ***** válasza:
46%
Akkor nem érted. Ők a gyilkossággal jöttek, hogy aki gyilkol és megbánja akkor nem fog újra gyilkolni. Ezek extrém példák és ezeknél is előfordulhat hogy újra elköveti az illető akkor is ha megbánta. Kisebb bűnöknél meg még inkább. Ne mondja már nekem egy keresztény sem hogy nem követte el ugyanazt a bűnt kétszer.
2018. febr. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

Eddigi tapasztalataim alapján inkább az tűnik extrém esetnek, hogy valaki megbánta valami bűnös szokását, felhagyott vele, aztán újra elkövette ugyanazt.

Persze előfordulhat, de nem jellemző. Illetve nem is biztos hogy akkor az a megbánás olyan őszinte volt.

2018. febr. 28. 15:21
 29/34 anonim ***** válasza:
49%

" Ne mondja már nekem egy keresztény sem hogy nem követte el ugyanazt a bűnt kétszer."

Szó sincs ilyenről. A megszentelődés az újjászületéstől kezdődő hosszú (és magunk miatt sokszor fájdalmas) folyamat, de csak így tudunk tanulni

2018. febr. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

"A napokban több vallásost is láttam itt hitetlenkedni meg gúnyolódni, amikor felmerült hogy valaki nem él bűnös életet."


Akkor ez olyan dolog lehet egyeseknél,hogy "Én mindenképp különb vagyok,jobb vagyok,mint te" vagyis kicsinyes gőg.

Vagy épp olyan oka is lehet a gúnyolódásnak"nehogy kiderüljön,hogy vallásosként képmutató életet élek,miközben az általam lenézett nem hívő pedig az egyszerűségével előrébb van,mint én."

2018. márc. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!