Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tényleg ilyen hihetetlen,...

Tényleg ilyen hihetetlen, hogy nem mindenki bűnöző?

Figyelt kérdés

A napokban több vallásost is láttam itt hitetlenkedni meg gúnyolódni, amikor felmerült hogy valaki nem él bűnös életet.

De belegondolva mi olyan bonyolult abban, hogy valaki ne csapjon be másokat, ne lopjon, ne öljön embert, tiszteljen másokat, stb? Rengeteg olyan jó ember él, akiknek ezek alapvető dolgok, és ehhez még csak vallás sem kell.


2018. febr. 27. 19:14
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
39%

"Nem gondoltam hogy ez külön magyarázatot érdemelne, de akkor leszögezném, hogy a Bibliára gondoltam."


Igen, és ezt honnan kéne tudnia bárkinek is? Mert mind a kérdésből, mint a megjegyzéseidből pont az ellenkezője jött le.

Ha a Bibliára gondoltál, olvasd el az evangéliumokat, abban benne van minden.

2018. febr. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

"Igen, és ezt honnan kéne tudnia bárkinek is?"

A vallás rovatban, külön megemlítve hogy vallásosok reakciói váltották ki belőlem a kérdést, valószínűleg nem a török törvényekre gondoltam...

2018. febr. 27. 21:06
 13/34 anonim ***** válasza:
27%

Pedig a török törvényekre is gondolhattál volna, mert van pár lelkes muszlim hozzászóló, ahogy más vallásoktól is vannak.


Viszont az első hozzászólásban már kaptál példákat arra, hogy a gyilkosság és lopás mellett milyen más bűnök vannak (keresztény szemmel), melyek közül néhány talán még a hozzád hasonló ateisták mércéjét is átüti.

2018. febr. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

Még csak azt sem mondtam, hogy ateista vagyok.

Miért próbálsz mindenáron sablonokat rámhúzni, és egyáltalán a személemmel foglalkozni a tényleges kérdés helyett?

2018. febr. 27. 21:42
 15/34 anonim ***** válasza:
38%

Kedves kérdező, te a bűnöző szót használod, amit te is túlzónak érzel. A hívők nem bűnözőnek tekintik az embert, hanem gyarlónak, bűnösnek. Kérdésedet talán szándékosan fogalmaztad meg így, ezzel a szóval. Ezt így nem tanítja a kereszténység. Már a kérdéssel ferdítesz.


A kérdést helyesebb lenne úgy feltenni, hogy: Tényleg ilyen hihetetlen, hogy nincs tökéletes ember? Hogy minden ember gyarló? Tökéletes ember nincs, kivéve Jézus és Szűz Mária. Mindenki másnak vannak hibái, amiket vagy beismer, vagy nem.

2018. febr. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
22%

A kérdésed ezt sugallja, mivel T/3-ban beszélsz a vallásosakról. Illetve próbálod bizonyítani, hogy az általános erkölcshöz még csak vallás sem kell. Ami persze nem igaz, hiszen az európai normák alapja a kereszténység.


De tényleg helytelen, hogy szarkazmussal éltem ellened, sőt tárgyilagosság helyett személyedet is belekevertem, ezért utólag elnézést, innentől fogva kiszálok a témából.


Még egy tárgyilagos válasz eredeti kérdésedre:


"Tényleg ilyen hihetetlen, hogy nem mindenki bűnöző?"


Igen, tényleg hihetetlen, mert mindenki követ el kisebb-nagyobb bűnt, vétket, amit nem feltétlen büntetnek egy adott ország törvényei.


(Ezt kérdezted, talán egy felesleges vitát megspóroltam volna, ha eleve ennyit írok csak.)

2018. febr. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

#15

A tökéletes és a gyarló szavak egész mást jelentenek, a köznyelvben legalábbis mindenképp, mint amiről szó van.

Aki nem követ el bűnt, az nem tökéletes, csak bűntelen. Hatalmas különbség!

A bűnöző helyett akkor legyen bűnös. Bocsánat, ha ezzel megtévesztettelek, nem ez volt a szándékom. A kérdésem ugyanúgy adott.

2018. febr. 27. 21:55
 18/34 KZitus ***** válasza:
0%

Szia



Két különböző fogalomról írsz, vagy kérdezel.

Más a "nem mindenki bűnöző?" és más a " valaki nem él bűnös életet."


Minden ember azért bűnös, mert a születésekor örökölte az ádámi bűnt. ami sajnos azt jelenti, hogy ez miatt a bűn miatt elindul a halál felé. Ez kinek mikor jön el:valakinek még az anyaméhben, valakinek akár 80-100 év múlva.

Ha nem örökölte volna a bűnt(ilyen volt Krisztus), akkor nem halna meg, örökké élne(ezért halt meg, és vásárolt'váltott' ki minket Krisztus, hogy az ő uralkodása alatt ne haljanak meg az emberek).


De a bűnözés az teljesen más: azt szándékosan, akarva, vagy tervezve követi el az ember. Mert a mások becsapása, lopás, ölés, ezek mind törvényes bűnök."..mert a bűn pontos ismerete törvény által van." mondja Pál a Róma 3 fejezetében.

2018. febr. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Nekem nem olyan hihetetlen.
2018. febr. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
0%

"Szóval te minta ember vagy"


Te pedig rossz ha így kezded a mondandód.

2018. febr. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!