Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateista emberek! Mi a vélemény...

Ateista emberek! Mi a véleményetek egy ilyen világnézetű emberről?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy valaki hisz valamilyen felsőbb erőben (nem feltétlenül istenben, vagy ezoterikus jellegűben), de nem követi egyik vallás tanait sem, nem neveli a gyerekeit egyik vallásra sem (vagy nincsenek is gyerekei), nem térít senkit, nem ítél el senkit vallási alapokon. Viszont, mivel nem tudja teljes mértékben megmagyarázni, hogy mégis mi a fenéből lett minden, kitölt ezt az űrt egy felsőbbrendű lényben való hittel, vagy csak egyszerűen "úgy érzi", hogy kell hogy legyen egy istenszerű lény.

Hangsúlyozom, nem térít, nem prédikál, nem ítélkezik. Azért érdekel, mert nekem személy szerint ez a gondom a bigott vallásos emberekkel, hogy beledumálnak az én életembe, és biztosak benne, hogy ha nem úgy élek, mint ők, akkor pusztuljak el - de azokkal, akik vallásosak, és ennek megfelelően nem ítélkeznek, "hogy ne ítéltessenek", nem akarnak téríteni se engem, se mást, nem kell folyton az érzékenységükre vigyázni, semmi bajom nincs. De sok ateista megnyilatkozást látok arról, hogy kis túlzással minden vallásos egy nyomorult és irtani kellene őket tűzzel-vassal. Azzal van problémátok, aki gyökér módon viselkedik a többi emberrel, és a vallásával magyarázza ezt (térít pl), vagy magával a vallással?

És az egyházat most az egyszerűség kedvéért nem is foglalnám bele a kérdésbe, mert arról külön disszertáció mennyiségű véleményt tudnék írni.


2018. márc. 3. 00:53
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem, és tapasztalatom szerint egyik vallásos ember sem akar erőszakosan téríteni. Az aki ezt csinálja az semmiképpen sem bölcs ember hanem egyszerűen tudatlan. Én hiszek abban hogy mindenkinek megvan a saját elképzelése az élet eredetével és a szellemi léttel kapcsolatban amit vélelmez magában de ebből nem kell erőt kovácsolni és másokra ráerőszakolni.
2018. márc. 3. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Alain Delon ***** válasza:
100%
Ha személyesen ismerném, így nem is tudnám meg ezt róla. Ettől függetlenül lehet rendes is meg gazember is, mint akár egy ateista is.
2018. márc. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Hogyha nem térít és nincsaz a bizonyos "nem csinálhatod tiltja a vallásom" mentalitása akkor ilyen szempontból nincs vele semmi bajom, de ettől egyépként még akármilyen ember lehet. Arra pedi, hogy az ateistáknak mi problémája van a vallásosokkal nem lehet csak így megmondani, mert ahány ateista annyi különböző vélemény. Álzalánosságban talán az mondható, hogy az önjelölt térítőket, a "tiltja a vallásom ezért te nem csinálhatod" mentalitásúskat és a nyilvánvaló idiótákat (és% vagy szektásokat) pl.: laposföldesek, kreósok egyikünk sem kimondottan "kedveli". A többi viszont erősen egyénfüggő.
2018. márc. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően a vallásnak van egy olyan pozitív hozadéka ateista szempontból is, hogy a vallásos emberek később adják fel, boldogabbak, nagyságrendekkel kevesebb az öngyilkos stb, mert hisznek abban, hogy minden rossznak egyszer vége lesz: ez jót tesz a társadalomnak. A Szovjet Unióban pedig üldözték a vallást. Ennek az lett az eredménye, hogy bár az igazán vallásosak titokban megőrizték a gyülekezetüket, de elképesztően megugrott és pár évtized alatt dobogósak lettek az alkoholizmusban, szerencsejáték függőségben, stb, tehát a vallás helyett az aberráltabbak találnak majd maguknak mást, ami kiveszi a sorsukat a kezükből, mert nem tudnak azzal együtt élni.


"sok ateista megnyilatkozást látok arról, hogy kis túlzással minden vallásos egy nyomorult"

Minden ember valamilyen szempontból "nyomorult". Nekem is, mint mindenkinek van valamilyen hóbortja, függősége, rögeszméje vagy csak egyszerűen fogyatékos. A tökéletességet nem lehet elérni, csak törekedni lehet rá. Az pedig az én személyes véleményem, hogy a vallás is egy degenerált jelenség, amivel nem kell egyetérteni. Azt azért hozzá kell tenni, hogy egy keresztény embert sokkal többre tartok, mint egy horoszkópgüzüt, mert az aberráltságok között is lehet sorrendet felállítani.

2018. márc. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

'Viszont, mivel nem tudja teljes mértékben megmagyarázni, hogy mégis mi a fenéből lett minden, kitölt ezt az űrt egy felsőbbrendű lényben való hittel, vagy csak egyszerűen "úgy érzi", hogy kell hogy legyen egy istenszerű lény. "


Ebből születtek a vallások!

És a történelemből kiderült hogy attól még hogy valamire nem tudjuk a választ arra nem isten a válasz és nem azt jelenti hogy isten létezik...

2018. márc. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Zenon ***** válasza:
100%

A felsőbb erőben, gondoskodó hatalomban egyfajta pszichológiai szükséglete az emberi természetnek. A kisgyermek támaszkodik a szüleire, ha fél vagy nem ért valamit. Még felnőtt korban is kapaszkodunk a szeretteinkbe, kell az érzelmi biztonság, a "szeretve élés" állapota. Ez az igény az, amiről te is írtál.


Nem ítélem el azt, ha valaki hisz, amennyiben nem akarja ráerőltetni szemléleti szabályait másokra.

Abban az esetben, ha túl irreálisnak tekintem, elmondom neki az ellenérzéseimet, de a vita értelmetlen. Az ateista vagy vallásos attitűd nem aránylik ahhoz a tulajdonsághoz, hogy beleszólunk mások életébe vagy sem. Azt nem nevezném "térítésnek", ha valaki kifejti a véleményét. Az erőszakosság vagy személyeskedés azért ennél több.

2018. márc. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!