Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Később a tudományos felfedezés...

Később a tudományos felfedezések által majd megint máshogy kell értelmezni a bibliát?

Figyelt kérdés

2018. márc. 3. 14:49
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
70%

Valószínű, de akkor valaki adhatna egy papírt arról, mit hogy kell értelmezni benne.


Mert ha azt írja, hogy már napok teltek el és gyümölcsök értek a Nap teremtése előtt, akkor azt nem tudom úgy értelmezni, hogy az pont fordítva volt.


Vagy akkor az egész Bibliát pont fordított időrendben kell érteni?

2018. márc. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
60%
A Biblia értelmezése nem a tudomány pillanatnyi állásától függ.
2018. márc. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

# 2

Pedig azok hívők akik bibliai vallásban hisznek azok emberek erre szoktak utalni!

2018. márc. 3. 15:43
 4/29 HaEv ***** válasza:
50%

Kedves Kérdező!

Ahogy tudós és tudós - hozzászóló és hozzászóló - úgy keresztény és keresztény között is különbség van. Én speckó úgy gondolom, hogy nem a tudomány állása szerint kell a Bibliát értelmezni. Ahogy az előttem szóló is szerintem így gondolja.

A tudomány felfedezései azonban segítenek MÉG JOBBAN megérteni a Bibliát.

Volt egy nagyon kedves ismerősöm, aki ateista volt és a víz körforgásának leírásával akarta bebizonyítani nekem, hogy nincs Isten. Azt mondta, ez működik nélküle is. Én pedig megdöbbentem, hogy ez a felfedezés még csak 100 éves sincs, miközben Ézsaiás könyvében már le van írva. És ahogy ő leírta nekem a víz körforgását - még jobban megértettem, hogyan működik Isten Igéje.

A tudomány egy eszköz. Tőled függ, mire használod. :)

2018. márc. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

# 4

Ez egy téves elképzelés.

[link]

2018. márc. 3. 17:08
 6/29 anonim ***** válasza:
47%

Az Evangéliumokat ugyan mi írná át? Mi írja ezeket az alábbi súlyozottan fontos részeket át? Mert NEM EGY SÚLYÚ A BIBLIA - az ÓSZ-i részek az utalások szempontjából fontosak lehetnek csak érdekesek.


Tegyük fel magunknak a kérdést:

Milyen tudomány/ felfedezés fontosabb az alábbi részeknél az ÉN ÉLETEM szempontjából? Mi fontosabb annál, hogy Isten országa BENNEM VAN????


*


Kezdetben volt az Ige, az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige, ő volt kezdetben Istennél. Minden általa lett, nélküle semmi sem lett, ami lett. Benne az élet volt, s az élet volt az emberek világossága. A világosság világít a sötétségben, de a sötétség nem fogta fel. (Jn1.1-5)


*


Ami kezdettől fogva volt, amit hallottunk, amit a szemünkkel láttunk, amit szemléltünk és amit a kezünkkel tapintottunk: az élet Igéjét hirdetjük nektek. Igen, az élet megjelent, láttuk, tanúságot teszünk róla, és hirdetjük nektek az örök életet, amely az Atyánál volt, és megjelent nekünk. Amit láttunk és hallottunk, azt nektek is hirdetjük, hogy ti is közösségben legyetek velünk. Mi ugyanis az Atyával és az ő Fiával, Jézus Krisztussal vagyunk közösségben. S azért írjuk ezeket nektek, hogy örömünk teljes legyen. (1Jn1,1-4)


*

Aki nem szeret, nem ismeri az Istent,


mert az Isten szeretet.


(1Jn1,4,8)


*

az Isten országa nem jön el olyan módon, hogy meg lehessen figyelni (meta paratérészeósz).


Nem fogják azt mondani, íme itt van, vagy ott van,


az Isten országa ugyanis tibennetek van”


(Lk 17,21).

2018. márc. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

# 6

Na most pontosan leírtad azt hogy igazából te csak hiszel egy olyan dologban ami nincs bizonyítva!

2018. márc. 3. 17:22
 8/29 anonim ***** válasza:
46%

Arany kérdező ! Lebuktam ! Kardomba dőlök menten.


Annyi lővésed azért lehetne a hitről, hogy az nem tudományos levezetések nyomán keletkezik - és teszek rá nagy ívben,

hogy nem bizonyítják világhírű brit kutatók,

hogy Isten ország énbennem van

- potenciálisan - és MEG KELL VALÓSÍTANI.



Na szia, további rendőrségi nyomozást, egy ávós tiszt kegyetlenségével folytasd ezt,


ki-mikor-miért-mit HISZ.

2018. márc. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

# 8

Kedves arany válaszoló mindig rossz feltételezésekből indulsz ki!

A hit egy elképzelés ami akkor létezik ha hisz benne az ember, ellenben a tudománnyal, ha nem hiszed el hogy létezik és működik az internet az attól van és működik és nem a fejekben.

2018. márc. 3. 17:43
 10/29 anonim ***** válasza:
67%

Hinni bármiben lehet, de valóság csak EGY van. Pl. senki nem látott még olyat, hogy valaki nem hitt a gravitációban, leugrott egy magas helyről és nem törte csúnyán össze magát.


Lehet, hogy van isten, lehet, hogy nincs. Ha van, akkor a hitünktől függetlenül is van, legfeljebb majd jól megbüntet, hogy nem hittél benne (pedig ő állítólag egyértelműen tudomásodra adta, hogy létezik), vagy nincs, és akkor hiába hiszel benne, nincs.


Én maradnék a teremtésnél, ott pedig egyértelműen az áll, hogy az öreg valami harmadik napon teremtette a Napot, csak úgy mellékesen, hogy tudjuk nappal van nappal, éjjel meg ott a Hold.


Ma már tudjuk, hogy ez baromság, a központi csillagunk nélkül nincs élet, csonttá fagynánk, meg mi a franc körül keringett három napig a Föld, ha nem volt Nap? Honnan lehetett tudni, hogy az már a harmadik nap?


Miről is van itt szó? Arról, hogy a Biblia nem Isten szava, egyszerűen az akkori legokosabb emberek (pár tíz. százmillió ember élhetett akkoriban az egész Földön) ennyit tudta ez egész világról. Lement a Nap és nem tudták miért jelenik meg a másik oldalon újból reggel? Hova lett? És mi "eszi" meg a Holdat időnként? Egy hatalmas sárkány? És a Nap? Lehet, hogy egyszer nem kell fel többé?


Ennyit tudtak a világról, azért írtak ilyeneket, egy jól behatárolható, szűk földrajzi területen mennek ott lebernyegekben próféták, mondanak szépeket, nagyokat, azt nem tudták, hogy van olyan, hogy Ausztrália, nem hogy más égitestek, azt hitték lapos a Föld, de legalábbis a Nap kering a Föld körül.


Megírták ezt a válogatást, és a hívő mást nem tehet, hozzátorzítja a valóságot az elméletbe, beleszuszakolja egy torz keretbe, ha törik, ha szakad.

2018. márc. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!