Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Később a tudományos felfedezés...

Később a tudományos felfedezések által majd megint máshogy kell értelmezni a bibliát?

Figyelt kérdés

2018. márc. 3. 14:49
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

"legfeljebb majd jól megbüntet, hogy nem hittél benne"


Ő nem büntet hisz ő a 100% szeretet ahogy a hívők szokták mondani!

2018. márc. 3. 17:55
 12/29 Dongaben ***** válasza:
51%
Én úgy gondolom, hogy épp most, a felvilágosult időkben lett meg a lényeg! A Biblia mindig is IRÁNYMUTATÁS volt, és NEM történelemkönyv! Azért van ennyi felekezet, mert mindenki azt olvas ki belőle, amit akar... (Azért az Ókorban is voltak okos emberek!)
2018. márc. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
68%

"mert mindenki azt olvas ki belőle, amit akar..."


Jó, akkor olvasgassuk ilyen alapon a telefonkönyvet, aztán mindenki olyan iránymutatást olvashat ki belőle amilyet akar.


Hogy ott csak nevek és számok vannak? Hát, értelmezés kérdése, ha jobban elmélyedsz benne, örök érvényű bölcsességek ezek, hja, csak nem elég nyitott lélekkel közeledsz a szent könyvhöz...

2018. márc. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
36%

re #8 Hát persze arany kérdező, nem érted, mi a HIT

Abból indulok ki, hogy VAGYOK.

És tudok gondolkodni, többek közt eredetemen, vannak intuícióim, sőt ihletem is van néha, sőt alkotásaim is - Isten kegyelméből ( és nem a világhírű brit kutatók engedélyéből)

*

"A hit egy elképzelés ami akkor létezik ha hisz benne az ember"


ez ha konyítanál a témához így szólna:


A hit, az hit, a tudomány az tudomány.

2018. márc. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

# 14


Én volt hívőként nagyon ismerem mindkét oldalt mivel a tudományos oldal megismerésével lettem ateista.

2018. márc. 3. 18:57
 16/29 anonim ***** válasza:
Esélyes. A tudományos módszerek fognak hagyni ködös területeket ez biztos mivel alapjáraton objektív.
2018. márc. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Egész pontosan mely részekre gondolsz? Nem hiszem, hogy lehetne olyan új felfedezés, ami alapjaiban módosítaná a mainstream értelmezéseket.


Gondolj bele, a tudományosan kifogásolható részeket már mind képletesen értik, nem szó szerint. Olyan felfedezés pedig nem lehetséges, ami miatt a teológiai mondanivalót is át kéne értelmezni.

2018. márc. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
32%
A tudomány önkorlátozott. Innentől nincs min vitázni.
2018. márc. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
71%
#18 Gyönyörűen érvelsz..
2018. márc. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 Tantételbeli ***** válasza:
17%

Kedves kérdező!


Olyan még nem volt, hogy a Bibliát kellett volna a tudományhoz igazÍtani, éppen fordítva! A tudomány még sohasem cáfolta a Szentírást!

2018. márc. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!