Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tudtok mondani EGY olyan...

Tudtok mondani EGY olyan indokot, amiért megérné éppen a ti vallásotokban hinni?

Figyelt kérdés
Nem bizonyítékot kérek, mert az nincs. Indokot szeretnék, ami megcáfolhatatlanul azt mutatja, hogy megéri a ti istenetekben hinni, és nem akármelyik másik valláséban/szimplán istentelennek lenni.
2018. márc. 5. 16:57
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:

"Én ezt a példázatot kicsit átalakítanám: a hegytető nem Isten, hanem olyan hely, ahonnan valamit megláthatunk az igazságból."


Persze, így is lehet, de a példát én úgy értettem, hogy a keresésen van a hangsúly.

2018. márc. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
39%

Katolikus:


Az Ősrobbanást és az Evolúciót Isten csinálta. Jézus, az Isten Egyszülött Fia egy csodálatos ember, aki rengeteg jó tanítást hagyott ránk. A templomban egy aktív hívő közösségben vehetsz részt, nem kell egyedül lenned. Halálod után új életed lehet a Túlvilágon, nem kell megsemmisülnöd.

2018. márc. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
24%

"Szemeimet a hegyekre emelem: honnan jön az én segítségem? Az én segítségem az Úrtól van, aki teremtette az eget és a földet."


Az istenek,nem a hegyeken vannak,hanem az elmékben.


Az Isten,viszont az alázatos szívű emberek szívében lakozik,és cselekszik.

2018. márc. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
66%
A keresztyénség az egyetlen ami nem a parancsokról hanem a kegyelemről szól.
2018. márc. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
60%
Tényleg van aki azért hisz mert megéri? Mert akkor majd örök élete lesz? Mert akkor majd ide vagy oda jut? Olyan nincs, hoy megéri hinni, hinni egyáltalán nem éri meg. Az hasonló mint szeretni, teszed vagy sem, de nem valami elérendő cél érdekében. Nem is értem...
2018. márc. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Most van időm reagálgatni, sajnálom, hogy hosszú lesz, akit érdekel olvassa el, akit nem az ne, egyszerű.


Először is leszögezném, hogy nem semmiért a Valláskritika rovatba tettem ki a kérdést, fenntartom a jogot, hogy kritizáljam a válaszokat, mert pár logikai buktatót felfedeztem bennük, így aki nem tud/nem akar válaszolni mondván, hogy "provokálok", az ne fáradjon leírni ezt a szót.


Azok számára, akik Jézus kereszthalálát/áldozatát hozták fel példának azt üzenem, hogy egyáltalán Jézus létezésére nincs bizonyíték, arra végképp nincs semmilyen utalás sem, hogy a Bibliából megismert Jézus létezett volna, így ugyanúgy indokolatlan benne hinni vagy őt követni, mint bármely istenséget/más vallás prófétáját.


A többi válaszra külön-külön válaszolok:


1) Ez nem indok arra, hogy miért a te istenedben higgyen valaki, csak arra, hogy miért legyen valaki vallásos.


3) Igaz, hogy a válaszod Jézust hozza fel példának, de van itt még egy hiba is, méghozzá az az állítás, hogy csak a kereszténységben nem kell tenned semmit az üdvösségért a túlvilágra. Kapásból ott vannak a skandináv vallás hívői (nem szeretném Ásatru hívőknek hívni őket, akármilyen gyakori is ez a megnevezés, mert az csak egy alfaja a vallásnak), akik bármilyen körülmények közt bejutnak a (valamelyik) túlvilágra. De ha gondolod leírok neked 20 vallást is, viszont ez kutatómunkát igényel.

De ennél az állításnál megint felmerül az a gyakran ismételt kérdés, hogy szeretné-e egy megerőszakolt lány az örökkévalóságot tölteni erőszakolójával, csak mert az megbánta bűneit és ugyanoda rakta mindkettejüket a nagyúr?


5) Rendben, szeretném látni azt a "csomó" bizonyítékot. Vagy most jön az a szöveg, hogy nézzek utána magam? Az indokod pedig a legtöbb vallásra illik, egyszerre higgyek mindben?


6) Ezen rengeteget gondolkozok. :) Épp ebből a kérdés(sorozatból) alakult ki az a kérdés is, hogy melyik túlvilágban higgyen az ember? Miért kellene elfogadnom egy -már mások által megalkotott- túlvilágot?


7) Én nyitott vagyok akármelyik paranormálisnak nevezhető "lényre" vagy istenre, vagy akármire, amint megmutatják magukat, de egyenlőre nem történt semmi ilyen, és feltehetőleg másokkal sem, hiszen akkor bizonyítékot is tudnának mutatni erről, vagy nem? Nyitottnak lenni nem azt jelenti, hogy a mellkasi melegséget templomba lépéskor bizonyítékként fogjuk fel isten létezésére, engem például a hányinger fog el (nem vicc, komolyan), akkor ott az antikrisztus lakozik?


10) Szóval az elmélet lényege, hogy teljesen mindegy mit teszünk, majd halálnál meglátjuk mi az igazság... vagy nem, mert lehet tényleg csak az élet során van tudatunk, jól értem?


12) Modern skandináv vallást hívők:

Nem mondom, hogy mind így tartják, de rengetegen a Tűz és Jég találkozásából való robbanást a vallásukban, ami megteremtette a világot az ősrobbanás primitív leírásának tekintik. Thor, mindenek atyjának Odinnak fia egy nagyszerű isten, aki rengeteg tanítást hagyott az emberekre. A pogány találkozókon egy aktív, családias és elfogadó közösségnek lehetsz részese, akármilyen nézeteid is legyenek a világot foglalkoztató témákat illetően. Halálod után folytatódik ugyanazon (legalábbis hasonló) életed, csak más környezetben, nem kell megsemmisülnöd egészen Ragnarokig, amikor is véglegesen hősi halált halhatsz a világ megmentésének próbája közben.

Látod, ők is elmondhatják majdnem hogy ugyanezeket, így ez még mindig nem mondható indoknak, mert az ember ezek alapján eldönteni sem tudja, hogy melyiket válassza.


Itt közben elmondanám, hogy ateista vagyok, de a skandináv vallást ismerem leginkább, így őket hozom fel példának, ennek ellenére, ha most egy ezt valló ember írta volna le az általam leírtakat, akkor a 12-es válaszoló üzenetét írtam volna számára válaszként. Ezt csak azért írom, hogy lássátok nem a kereszténységet támadom (illetve de, de nem ez a célom, csupán eddig csak keresztények írtak, de bármely vallást támadnám, ha logikai buktatót találnék benne), hanem a kételyeim írom le annak reményében, hogy valakitől kapok egy biztos megoldást, illetve cáfolhatatlan választ a kérdésemre.


13) Valamivel alá tudnád támasztani az állításod?


14) Ez érdekes, teljesen értem mire gondolsz, szóval nem kell elmagyarázni, hogy az kell a keresztény léthez, hogy Jézust kövesd a szeretet útján, de akkor semmibe lehet venni a Tíz Parancsolatot és a többi parancsot a Bibliában, csak mert a végén úgy is bejutást nyerünk a Mennybe?


Vitákra nyitott vagyok, akár itt, akár privátban, de kérem, hogy mocskolódni kívánók ne írjanak, csak olyanok, akik (hozzám hasonlóan) pozitív, tanulságos és gondolkodásra késztető vitát szeretnének rendezni.

2018. márc. 5. 22:42
 17/43 A kérdező kommentje:

15) Bocsánat, a te válaszod nem láttam.

Igen, van ilyen, rengeteg, és mint láthatod példának is felhozták már a keresztény emberek, én igazából problémát sem látok ezzel kapcsolatban. Mi másért higgyen az ember? Érdek nélkül nem fog áldozni senki sem egy percet sem az életéből, ha lebontod bármely cselekvésed az életben, akkor rájöhetsz, hogy mindent érdekből teszel, ettől nem leszel bűnös, rossz, vagy bármi negatív jelzővel illetendő, valakinek az az érdeke, hogy jól érezze magát a jó tettek következtében.

Én ezt a kérdést annak érdekében tettem ki, hogy új tudást nyerjek és táguljon a nyitottságom, valamint szeretek a témával foglalkozni, itt is érdekek játszódnak.

2018. márc. 5. 22:46
 18/43 anonim ***** válasza:
100%
Voltál már reménytelenül szerelmes? Mert abban konkrétan mi a jó annak aki szereti azt a másikat? Azt értem, hogy a jótett is lehet öncélú vagy kismértékben az is benne van, de ez nincs mindig így. Néha csak úgy magától kedves valaki. Félelemből vagy érdekből nem lehet szeretni, sem hinni. Ugyanakkor meggyőzni sem lehet arról senkit, hogy szeretve van.
2018. márc. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
27%

"Azok számára, akik Jézus kereszthalálát/áldozatát hozták fel példának azt üzenem, hogy egyáltalán Jézus létezésére nincs bizonyíték, arra végképp nincs semmilyen utalás sem, hogy a Bibliából megismert Jézus létezett volna, így ugyanúgy indokolatlan benne hinni vagy őt követni, mint bármely istenséget/más vallás prófétáját. "


Remélem tudod, hogy a történészek (az ateisták is) elfogadják Jézust, mint történelmi személyt, a Bibliát pedig hiteles ókortörténeti forrásnak tartják. :)

2018. márc. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 Mansour ***** válasza:
93%

"Szóval az elmélet lényege, hogy teljesen mindegy mit teszünk, majd halálnál meglátjuk mi az igazság... vagy nem, mert lehet tényleg csak az élet során van tudatunk, jól értem?"

Hát igen, nagyjából erről van szó. Benne van a pakliban az is, hogy a halállal mindennek vége és akkor már semmit sem látunk meg, de az is, hogy esetleg van folytatás. De az, hogy milyen formában, arról egyik vallásnak sincs pontos elképzelése. Illetve ha van, akkor az olyan naiv elképzelés, mint a skandináv mitológia Valhallája. Én amúgy nagyon tisztelem a vallási hagyományokat, de azért úgy gondolom, hogy lehet különbséget tenni közöttük, mégpedig elsősorban a szellemi szint alapján. Úgy gondolom, hogy a legmagasabb szintű szellemmi hagyomány a hinduizmusban és a buddhizmusban van, de egyébként a legtöbb tekintetben a kereszténység sem nagyon marad el ezek mögött. Persze minden vallásban megtalálható az alacsony színvonalú vulgáris szint is (nem szeretném ebbe az irányba elvinni a dolgot, de azért tisztában kell lenni azzal, hogy ez a szint nagyon hangsúlyosan van jelen itt a Gyakori Kérdéseken).


Egyébként azt azért nem mondanám, hogy teljesen mindegy mit teszünk, mert úgysem tudhatjuk pontosan, hogy mi lesz. Sőt, nagyon nem mindegy, hogy mit teszünk... Én úgy gondolom, hogy ha valaki őszinte hittel követ egy vallást, és a dolog szellemi oldalát sem hanyagolja el, akkor jó esélyekkel indul a túlvilág felé.

2018. márc. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!