Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tudtok mondani EGY olyan...

Tudtok mondani EGY olyan indokot, amiért megérné éppen a ti vallásotokban hinni?

Figyelt kérdés
Nem bizonyítékot kérek, mert az nincs. Indokot szeretnék, ami megcáfolhatatlanul azt mutatja, hogy megéri a ti istenetekben hinni, és nem akármelyik másik valláséban/szimplán istentelennek lenni.
2018. márc. 5. 16:57
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
66%

"14) Ez érdekes, teljesen értem mire gondolsz, szóval nem kell elmagyarázni, hogy az kell a keresztény léthez, hogy Jézust kövesd a szeretet útján, de akkor semmibe lehet venni a Tíz Parancsolatot és a többi parancsot a Bibliában, csak mert a végén úgy is bejutást nyerünk a Mennybe"


Ez így nem igaz. Azt írja a Biblia hogy "a hit cselekedetek nélkül halott". Csak ugye nincs olyan ember aki ne lenne bűnös, ezért van szükségünk kegyelemre.

2018. márc. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
35%

"Ez érdekes, teljesen értem mire gondolsz, szóval nem kell elmagyarázni, hogy az kell a keresztény léthez, hogy Jézust kövesd a szeretet útján, de akkor semmibe lehet venni a Tíz Parancsolatot és a többi parancsot a Bibliában, csak mert a végén úgy is bejutást nyerünk a Mennybe"


Jaja, nem kell figyelembe venni. Ha szeretsz attól ölhetsz, lophatsz, paráználkodhatsz, hazudhatsz, irigykedhetsz. Jól gondolod, ezek nem tartoznak bele a szeretetbe. Okos az ateista logika. Szerinted a megszentelődésben való kitartás életünk végéig az mit jelent? Mert ez is feltétele az örök életnek

2018. márc. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:

18) Ha szeretsz valakit, és afelé a személy felé jó szándékú cselekedetet hajtasz végre, boldog leszel, máskülönben senki sem tenné, így ezt is érdeknek tekintem. De most hozzátenném, hogy lehet, talán inkább valószínű, hogy tévedek, mivel igaz szerelemben nem volt még részem, és úgy gondolom nem is lesz, így ezt nem tapasztalatból, csak elgondolásból írom.


19) Rendben, kérlek mutass bizonyítékot (csak egyet a Biblián és egyéb keresztény iratokon kívül) a létezésére és mutasd meg azokat az ateista történészeket, akik a bibliát elfogadják bizonyítékként.


20) Itt minden szavaddal csak egyetérteni tudok, a skandináv vallás valóban primitívnek mondható és tükrözi az emberi naivitást, rengeteg hibája van, ennek ellenére érdeklődve olvastam róla, ugyanezt szeretném tenni más vallásokkal is.

A vulgáris szintért nem okolnám a kereszténységet, illetve inkább a Biblia Újszövetségi részét nem, ugyanis az fontosnak tartja az egyén és környezete fejlesztését, amennyire tudom (elolvastam már, de úgy mint egy egyszerű könyvet, nem úgy mint egy nehezen értelmezhető történet és mesekatalógust, így sok minden összekavarodott a fejemben), így csak azokat a keresztényeket tudom okolni, akik minden második tettükkel ellent mondanak a vallásuknak, ahogy írtad, a gyakorizók jelentős részét.

Az utolsó felét az irományodnak viszont nem értem, illetve nem tudom jól értem-e, miben lehet más számára a túlvilág az elképzelésed szerint?


21) Rákerestem az említett idézetre, példaértékű szövegrésznek tartom, ezért köszönöm az információt.


22) Miért az ateista logikát hibáztatod, miközben a saját gondolataim írtam le? Több válaszod is láttam már az oldalon 40%-os, ha nem tudsz semmi értelmet tükrözőt írni (csak mert ilyet még nem láttam tőled), inkább ne írj semmit, de ha mégis megpróbálkozol vele, akkor mondd el nekem mit jelent a "megszentelődésben való kitartás életünk végéig", kérlek.

Véleményem szerint ez azt jelenti, hogy az ember megpróbál bűnt kerülve élni élete végéig. Ha ezt jelenti, akkor tudok ellenérvet felhozni a válaszodra, ha mást, akkor magyarázd el és meglátjuk.

2018. márc. 6. 16:09
 24/43 anonim ***** válasza:
4%

Van bizonyíték, mert Isten nem hagyja bizonyíték nélkül a tetteit, szavát, kijelentését.Tervei mindig maradéktalanul megtörténtek és meg is fognak történni.

Isten létezésére is van bizonyíték, még pedig az amit létrehozott. Hangosabban beszélnek a szavaknál.


Nem valamilyen vallásban kell hinni, hanem igaz Isten létezésében. Hogy Ő ki, azt mindenkinek feltárta a szavában. Azt is, hogy mit kell tennünk, hogy helyeselt állapotban legyünk előtte.

Ez pedig ismeret szerzésen alapul.

Jézus megtanította azokat, akik egyé ként Isten népeként voltak ismeretesek, hogy mit csináltak rosszul, és hogyan javítsák ki azt, átültetve a gyakorlatba, a minden napi életükben.

Jézus vagy akár az Atyja, Ádám idejében sem vallást hozott létre, hanem lefektetett egy erkölcsi mércét, elvárást, bizonyos dolgokban és ezt kérte betartani.

És ez mindenkire egységesen vonatkozik, nincs nemzeti, vagy kúltúrális kibúvó.

2018. márc. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

24) Ez már megint egy fals állítás... miért lenne a világ bizonyíték egy teremtőre? Minden kialakulhatott önmagától is, de tegyük fel elfogadom, hogy valamilyen entitás alkotott meg mindent, itt felmerül egy olyan megválaszolatlan kérdés, hogy azt az entitást ki teremtette, valamint az, hogy miért épp a te istened lenne az, aki ezt alkotta? Miért nem lehetett bármely más vallásé? Vagy akár egy olyan, amelynek a létezéséről még csak egy megközelítő tippünk sincs?

Ez nem bizonyíték, csak vágyakból jött állítás.

2018. márc. 6. 17:33
 26/43 Mansour ***** válasza:
47%

"Az utolsó felét az irományodnak viszont nem értem, illetve nem tudom jól értem-e"

Valóban, nem voltam elég világos. Arra akartam itt utalni, hogy bár nem tudhatjuk, mi lesz, érdemes azzal a feltételezéssel élni, hogy van túlvilág, és az életünket ennek megfelelően élni. Lehet ez egy vallás követése, vagy egyszerűen csak szellemi nyitottság a transzcendencia felé.

2018. márc. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
0%

Én,a szeretet hatalmát vallom. Akkor ez,a "szeretet vallása"?


A világegyetemet Isten azért alkotta,hogy kifejezhesse rajtunk szeretetét.

Az Isten,szeretet.


Az alkotó erő,a szeretet.

Ha valaki enervált,vagy beteg,szeressen,és az isteni erő visszaszerzi egészségét,megtölti energiával.


Aki már volt szerelmes,az tudja,hogy milyen képtelenül nagy energiát ad a szerelmesnek,a szerelem.


Mindenki,aki önzetlenül szeret,vagyis teljes valójával kívánja másoknak a jót,az Istenből merített akkor is,ha erről nem tudott.


Isten szeretete jelenlétében is megnyilvánul.Mivel az emberiség eltorzította az Isten jellemét,és bűneink elválasztottak Tőle,elküldte lénye egy darabját-Szent Fiát-hogy prezentálja Őt,és élete feláldozásával bemutassa szeretete mélységét.

2018. márc. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
0%

24-es vagyok


Istent nem teremtette senki. Ő az élet forrása, mindig is létezett, olyan hatalmas forrása az életnek az energiának, amivel a napot is fűteni tudja. Isten nem bújik el az emberek elől, hanem színt vall magáról bemutatkozik, elmondja a terveit, kéréseit. olyan felvilágosítást is adott, amit nagyon régen a tudomány hiányában csak egy valaki tudhatta, aki létrehozta azt, míg más emberek csak találgattak, pl a Föld alakjáról, a vízkörforgásáról, stb.

Magától pedig semmi nem jön létre olyan módon, hogy az az életet táplálja.

Ez az Isten nem csak tudományos téren tud felvilágosítást adni a teremtéséről, de a terveivel összhangban alakítja az eseményeket, és minden úgy történik amit akár több ezer évvel előtte megmondott, és megvalósul.Ezt pedig nem tudja senki meghiúsítani.


Aki azt a kérdést teszi fel, hogy Istent ki hozta létre, az azért van, mert magához hasonlítja az élet forrásának létét, és nem érti meg, hogy Ő nem egyenrangú velünk, illetve a teremtésével, legyen az élő, vagy élettelen.

2018. márc. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:

kedves kérdező szerintem légy buddhista és megis mondom miért

első meditáció mert az bizonyitottan megnyugtatt

másodszor jóga mert az a saját tapasztaltom szerint feltölt energiával

harmadszor tantrikus szex mely az együtt léted a pároddal ehy hihetetlenül ellazult állapotban töltheted ami ráadásul reggelre feltölt energiával

negyedszer mert nem kér téged semmire hogy higy mig azt magad nem tapasztalod

nos ezek lennének az én érveim emellett a vallás mellett

2018. márc. 7. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 Mansour ***** válasza:

# 29:

A meditációnak nem a megnyugtatás a célja, bár első lépésben, ha ennyit sikerül elérni vele, az is valami.

A jógának meg mi köze a buddhizmushoz?

A tantrikus szexnek se sok...

A többi nagyjából stimmel.

2018. márc. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!