Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tudtok mondani EGY olyan...

Tudtok mondani EGY olyan indokot, amiért megérné éppen a ti vallásotokban hinni?

Figyelt kérdés
Nem bizonyítékot kérek, mert az nincs. Indokot szeretnék, ami megcáfolhatatlanul azt mutatja, hogy megéri a ti istenetekben hinni, és nem akármelyik másik valláséban/szimplán istentelennek lenni.
2018. márc. 5. 16:57
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

"18) Ha szeretsz valakit, és afelé a személy felé jó szándékú cselekedetet hajtasz végre, boldog leszel, máskülönben senki sem tenné, így ezt is érdeknek tekintem. De most hozzátenném, hogy lehet, talán inkább valószínű, hogy tévedek, mivel igaz szerelemben nem volt még részem, és úgy gondolom nem is lesz, így ezt nem tapasztalatból, csak elgondolásból írom. "


Akkor is tudsz szeretni valakit, ha nem teszel érte semmit a világon, akkor is ha a létezésedről sem tud. De lehet ez bármilyen olyan pozitív érzés valaki irányában, aminek nem feltétele a visszajelzés. Azért elég sok ilyen van, mint a tisztelet, az együttérzés, a hála, valamelyikkel biztosan találkoztál már. Ezeket csak a tudatos megfigyeléseid irányítják? Fordítva is nézheted ugyan ezt. Csak azért nem ártasz másoknak mert félsz a következményektől? Ha nem lennének törvények, akkor te bármit elkövetnél a nálad gyengébbek ellen, mert mondjuk úgy állna érdekedben? Számomra az is érdekes, hogy szerinted milyen oka lehet annak, hogy valakit érdekelnek a különböző vallások. Mert engem (az előttem szólók példái alapján) teljesen hidegen hagy, ki honnan mássza meg, melyik hegyet, hányszor. Néha olyan érzésem van, mikor ateisták érdeklődnek a vallások iránt, mintha az elmebetegség forrását keresnék. :) Nem tudom mire vagy kíváncsi valójában, igaziból nem is nagyon tudok ateista fejjel gondolkodni, szerintem azért sem értem.

2018. márc. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
Tudnék, többet is, de mivel nálunk a térítés tilos, inkább nem mondok egyet se. :)
2018. márc. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
#30 ebben igazad van viszont azt tudom hohy buddhista szerzetesek is alkalmazzák a jógát nimcs tiltott technika számukra azt nem tudom hogy a vallás egyenes ágú következménye a jóga gyakorlása de ha valaki komolyan veszi biztosan eljut odáig hogy azt is gyakorolja vagy legalábbis kipróbálja a tanrikus szex pedig a jóga egyik technikája ha jól tudom
2018. márc. 8. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 Mansour ***** válasza:

A jóga a hinduizmus talaján fejlődött ki, ahhoz kapcsolódik, tehát buddhista szerzetesek az eredeti formájában nem gyakorolják. Vannak viszont olyan jógához hasonló gyakorlatok, amiket ők is gyakorolnak. Az igaz, hogy a buddhizmusban semmi sem tiltott, de vannak "erősen ajánlott", a szerzetesek számára pedig gyakorlatilag kötelező dolgok. Elég szigorú rend szerint élnek, nem nagyon fér bele olyan egyénieskedés, hogy én egy kicsit jógázok...

A tantrikus szex más téma. A tantra egy olyan irányzat, ami a hinduizmusban és a buddhizmusban is megtalálható, a tibeti buddhizmus ehhez az irányzathoz tartozik. De több ága van, és van amelyikben semmilyen szerepe sincs a szexualitásnak, így a tibeti buddhizmusban sem. Amelyik ágában pedig szerepe van, ott szorosan kapcsolódik a vallási szertartásokhoz és a spirituális fejlődéshez. A szabados szexualitású nyugati kultúrában felkapták a tantrikus szexet, de az eredeti kotextusából kiszakítva, öncélúan, pusztán érzéki örömszerzésre szolgáló technikaként foglalkoznak vele.

2018. márc. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
Valóban igaz amit mondasz a tibeti buddhizmusra. Zen buddhizmusról nem sokat tuduk. Viszont dhy biztos ezeknek a technikáknak a megfelelő gyakorlásával könnyebben tudsz szembenézni az élet kihivásaival. Egyszerűbbé és természetesebbé teszik számunkra a mindennapokat. Aki ezt kipróbàlja az megtapasztalhatja hogy ez tényleg megéri.
2018. márc. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Mivel te üzleti kérdést csináltál ezzel a vallásból - megéri-e - úgy gondolom, nem érted a lényegét.

De rendben! Mivel bizonyítékot nem kérsz, csak indokot: az én Istenem meg tud gyógyítani bármilyen betegséget - annyira, hogy örök életet tud adni neked! Örök, boldog életet.

2018. márc. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
33%
Szeretem ezeket a vallási majmokat. :D Mindegyik azt bizonygatja hogy csak az övék az igazi Isten ect ect.. Meg a biblia jaj a drága biblia. Teszem mondjuk azt 2000 év múlva a Harry Potter lesz az új biblia mert abban is hasonló csodák történnek mint a bibliában. :D Vagy kérdem én ezektől az emberektől hogy a Titanicra is kb 2000 ember fért fel annó, akkor egy olyan bárkára amit Noé épített ami jóval kisebb volt mint a Titanic hogy fért fel az összes állatból 1 hím és egy nőstény?! :D Kb 2 millió állatról beszélünk ha nem többről. Ezeket a vallásokat azért találták ki hogy ezek az emberek ingyen élhessenek. Csak gondoljatok vissza a középkorba mi volt?! Búcsúcédulát tudtál venni mert akkor felmentenek a bűneid alól. Ahha. Vagy ha megnéztek egy temetést. Miről szól mostanában?! Hát persze hogy az Istent dicsőítik akkor is. :D Kb 2 percben elmondják az illetőnek az életét a többi fél órában csak az Istent dicsőíted.. Nem mondom hogy Isten nem létezik, s azt sem hogy létezik. Mivel annyi sok szart tapasztaltam már az életben ilyen téren hogy nem foglalok álláspontot. De kifejezetten utálom ezeket a vak hívőket, hittérítőket. Ha teszem azt hasonló hittérítők próbálkoznak be nálatok, mondjátok azt hogy sátánisták vagytok. Másodperceken belül elhúzzák a csíkot. Tapasztalatból mondom! :D A két vénasszonynak az arcát látnotok kellett volna! Lefehéredtek és rendesen hátrébb léptek. :D
2018. ápr. 4. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy a Harry Potter nem igazi, ha még egyszer sem próbáltál nekifutni a téglafalnak a 9 és 3/4. vágánynál? Bizonyítsd be, hogy nem menne! Majd ha visszapattans, talán hiszek neked. Vagy talán csak azt fogom gondolni, hogy mugli vagy. Mugli vagy? Akkor meg mit csodálkozol rajta, hogy nem tudsz varázsolni. Nincsenek is muglik? Akkor meg miért nem tudsz varázsolni?


Na látod, ennyi értelme van érvelni a hit ellen és mellette is.

2018. ápr. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
Itt most nem a harry potteren van a hangsúly hanem hogy akár 2000 év múlva akármiből lehet kreálni bibliát.
2018. ápr. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

És szerinted az emberek a Bibliában hisznek? A sztorikban? A bőrkötésben?


Olvastad a Harry Pottert? Az arról szól, hogy gyerekeket tanítanak varázsolni? Azért olvassák a gyerekek mert fel kell készíteni őket a troll-támadásra, vagy hogy tudják hogyan kell óriáspókokkal beszélgetni? Hasznos lesz nekik megkülönböztetni a vérfarkast a farkasembertől?


Az is lehet, hogy egy történetnek van mögöttes tartalma, mondanivalója, és minél érvényesebbek ezek a mi világunkra, annál magasabbra értékelik. Ha fennmarad, annak ez lehet az oka.

2018. ápr. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!