Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Azt mondja a Biblia, hogy...

Azt mondja a Biblia, hogy "nincs változás", vagy változásnak árnyéka" Istennél! Minden esetben igaz ez a Bibliában?

Figyelt kérdés

I. "parancs" Istentől:


Mert a testnek élete a vérben van, én pedig az oltárra adtam azt néktek, hogy engesztelésül legyen a ti életetekért, mert a vér a benne levő élet által szerez engesztelést.

Azért mondtam Izráel fiainak: Egy lélek se egyék vért közületek; a köztetek tartózkodó jövevény se egye meg a vért." - senki ne egyen vért!


II. "parancs":


Mózes 5. könyve, 14:21 Nem szabad megennetek semmiféle döglött állatot. A lakóhelyeden levő jövevénynek odaadhatod, Ő MEGEHETI - pogány ehet vért


III. "parancs":


Apostolok Cselekedetei:21:25 A POGÁNYOKBÓL lett hívők felől pedig mi írtunk, azt végezvén, hogy ők semmi ilyenfélét ne tartsanak meg, hanem csak oltalmazzák meg magokat mind a bálványoknak áldozott hústól, mind a vértől, mind A FÚLVAHOLT ÁLLATTÓL... - a "jövevény" mégsem ehet vért, és döglött állatot.


Megállapítás a Bibliából:

Jakab levél:1:17 Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való, és a világosságok Atyjától száll alá, akinél nincs változás, vagy változásnak árnyéka.


A fenti igék nem támasszák alá, hogy Isten nem változik, és nincs változásnak árnyéka sem a "közelében"..., és főleg egy ilyen komoly témában, mint a vérevés!! Egyszer tiltva van minden ember számára a vérfogyasztás, aztán bizonyos népeknek (minden pogánynak) megengedett, és végül az Új szövetség is tiltva van...


Mennyire ihlette a Bibliát a Teremtő, és mennyire tette oda a saját gondolatait, és értékrendjét, azok az emberek, akik beleírtak a Bibliába, a maguk korában?



2018. márc. 9. 11:22
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
18%

16:40


"Az" "Ő" "sugallatára" "kezdődött" "uralma".


Nemsemmi hogy eldugtad ezt a mondatot :D

2018. márc. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 követ62 ***** válasza:
36%

Kedves Darkmoon80.

Nem értem, hogy kapcsolódik a kérdező kérdéséhez a te kérdésed?

Ha van Bibliád te is utánna tudsz nézni. Ha nincs használd a netet!

2018. márc. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 Darkmoon80 ***** válasza:
33%

Kedves követ62!


"A Biblia teljesen Istentől ihletett.

Nincs benne ellentmondás csak a felületes olvasónak. "


Nem ismerős ez a két mondat neked? Ugye te írtad?


Szerinted kapcsolódik a Kérdező kérdéséhez?


Ha igen, akkor jogos a kérdésem.

Ha nem, akkor miért írtad bele a válaszodba?


Lehet, hogy csak azért nem akarsz válaszolni, mert félsz, hogy kiderül mennyire nincs igazad?


Tudod én utánanéztem a Bibliában, ezért kérdezem TŐLED, hogy te tudod-e. Egyszerű kérdés, de lehet bonyolult megválaszolni? Pedig csak egy városnevet kell leírnod.


Ugyanis teljesen egyértelmű ellentmondások vannak a Bibliában, nem csak a hús és vér fogyasztásával kapcsolatosan, amire a Kérdező kihegyezte a kérdését, hanem rengeteg más helyen is. Így az általam feltett kérdés is egyértelmű példát mutat ezekre az ellentmondásokra. Bár ehhez, hogy megtaláld őket, valóban alaposan el kell olvasni a Bibliában leírtakat.

2018. márc. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 Darkmoon80 ***** válasza:
46%

És, hogy valóban a feltett kérdéshez kapcsolódok, idézném a Kérdezőt: "Mennyire ihlette a Bibliát a Teremtő, és mennyire tette oda a saját gondolatait, és értékrendjét, azok az emberek, akik beleírtak a Bibliába, a maguk korában?"


A kérdésemre adott válasz éppen azt mutatja (majd) be, hogy a Teremtő általi ihletettség, mely szerinted biztosítja a Bibliában leírtak igazságát, mennyire álságos és hamis elképzelés, szemben a valósággal, hogy a szerzők fűt fát beleírtak saját szájuk íze (és a pillanatnyi érdekek) szerint.

2018. márc. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
23%

"Krisztus önként adta életét,"


Öngyilkos lett? Hm, megkérte a rómaiakat, hogy feszítsék keresztre?


"hogy megváltsa az emberiséget abból az állapotból, amit a sátán okozott eredendően."


Miért pont a sátán? A bűnbeesés Isten szándéka volt, hiszen ő nyilván azért tiltotta meg a fáról az evést, mert tisztában volt vele, hogy Ádám nem fog engedelmeskedni.

Lényegében a sátán amúgy is csak Isten eszköze, hiszen azzal, hogy eltűr akár csak időlegesen is egy ellenlábast, azzal elismeri azt, hogy a szándéka szerint történik minden.


"A sátán nem győztes lett, hanem legyőzetett, megvert kutya."


Nem úgy tűnik jelenleg, él és virul, továbbá szabadon garázdálkodik.


"Élet Ura, meghaltál üdvünkre:

A sátánnak országa most dőlt le."


Nem is tudom, ez így elég faramuci. Az élet ura meghalt, hm, nem tűnik győzelemnek, sőt, inkább vereségnek látszik.

Aztán ha ledőlt a sátán országa, akkor miért van a sok gonoszság?


"Valóban ledőlt. Ezt Krisztus megmutatta feltámadásával is, sőt ki is jelentette, Övé a hatalom a mennyben és a földön."


Feltámadásával? Na azt nem sokan látták, de ha feltámadt, miért menekült el a sátán elől?

Hogy a mennyben kié a hatalom, azt majd megtudod, ha odakerülsz, de a Földön talán mégsem Krisztusé, tekintve a jelenlegi és a múltbeli állapotokat.

2018. márc. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
47%

"Ja, tehát Pál mondja ezt, nem Jézus. Ebből az következik hogy te Pált követed, nem Jézust."

Ennyiből ez nem következik:) Ráadásul Pál Jézus követését írja elő, úgyhogy Jézust követem. De felőlem azt gondolsz, amit akarsz.

Én is írhatnám, hogy te sem Jézust követed, hanem az evangélium szerzőjét, de nem írok ilyen butaságot, meghagyom neked

2018. márc. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
31%
@25 te valami sátánista szekta tagja vagy? Azoktól szoktam ilyen marhaságokat olvasni
2018. márc. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
13%

"- hol találkozott Jézus feltámadása után a tanítványaival?"


Évmilliárdokal ezelőtt az ősleves tenger partján.


"- és ki találta meg a felnyitott sírt?"


Darwin

2018. márc. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 Darkmoon80 ***** válasza:
41%

Most valami szellemeset akartál írni? Nem sikerült!


És láthatóan a Bibliát sem ismered. Akkor minek írsz hozzászólást? Feltűnési viszketegséged van?

2018. márc. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 Darkmoon80 ***** válasza:
42%

OK, tehát válaszolni senki sem mer a sok hívő közül, akik vadul nyomogatják a piros kezecskét?

Igazán kár, hogy ennyi bátorság sem szorult belétek!

Pedig tényleg egyszerű kérdés volt!

2018. márc. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!