Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van olyan vallás, amivel...

Van olyan vallás, amivel maradéktalanul jól érzi magát az ember?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt, hogy nem félemlít meg, nem tart eleve bűnösnek, nem vár semmi olyat, ami totál szembemegy a természettel, nem akar egy bárgyú bólogatójánost csainálni az emberből, akinek nincs önálló véleménye, nem vár el elvtelen kritika nélküli engedelmességet, nem tart alattvalónak, alárendeltnek, nem frusztrál, semminolyat nem vár, hogy olyan dologgal érts egyet, amivel valós őszintén nem tudsz a lelked mélyén, nem várja hogy hazudj magadnak...

Létezik ilyen vallás?



2018. márc. 22. 22:28
1 2 3 4
 11/35 követ62 ***** válasza:
25%

Isten teremtette Lucifert, de ő rosszul döntött. Ő lett így az első rossz a világegyetemben.

De nem azért, mert Isten megteremtette, hanem mert rosszul használta fel a szabadakaratát.

Az embert pedig sátán rossz késztetésétől és a saját rossz döntéseitől kell megvédeni.


Csak úgy mint egy gyermek aki rossz döntéseket hoz, de ott a szülő aki elmondja neki, ezt nemszabad. És persze vagy hallgat rá, vagy nem. Pont mint az ember Istenre.

2018. márc. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
48%

"De nem azért, mert Isten megteremtette, hanem mert rosszul használta fel a szabadakaratát."

Értem.

Tehát, ha én készítek egy robotot, amibe beleprogramozom a szabad akaratot (két szó), és az elkezd gyilkolni - azért nem engem fognak büntetni, hanem a robotot.

Világos, nem?

Főleg úgy, ha még TUDTAM előre is, hogy gyilkolni fog!

2018. márc. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 követ62 ***** válasza:
21%

Na ez a különbség!

Isten NEM ROBOTOKAT teremtett!

Hanem érző szabadkaratú, BIOLOGIAI lényeket.

Ha egyszer ezt képes leszel megérteni akkor megérted az igazi szabadakaratot.


Volt egy film, aminek már nem emlékszem a címére.

De az volt a lényege, hogy egy családban a kisfiú (kb. 10 éves lehetett) beteglett és kómába esett (ha jól emlékszem). Volt egy cég akik felajánlották, hogy elkészítik a gyerek ROBOT mását (kinézetre olyan volt mint az ember), de csak jót volt képes tenni (mert ez bele volt programozva). Egy idő után mindenkinek idegesítővé vált. Nem a jósága, hanem a természetellenessége.


Az nem nagyobb öröm, ha a gyerek nem mesterkélt? (Mert az igaziak is tudnak azok lenni, ha valami rosszat tettek.)

Isten azt szeretné, ha szabadakaratból szeretnénk (nem csak Őt) és lennénk hűségesek.


Biztos tettél már jót életedben szabadakaratból és kényszerből is (ez gyermekkorban elő fordul). Nem volt jobb érzés, amikor szabadon te döntöttél úgy, hogy jót teszel?

2018. márc. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 követ62 ***** válasza:
34%

Ezek szerint aki nem ért egyet a #9-es válaszommal (és lepontozta) az már kipróbálta. Átszakította a szakadék szélén a korlátot és nem lezuhant, hanem tovább repült a következő útig?

😉😆

Ügyes!

2018. márc. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
52%

"Isten teremtette Lucifert, de ő rosszul döntött. Ő lett így az első rossz a világegyetemben. "

Akkor végső soron mégiscsak Istentől származik a rossz.

2018. márc. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:

Elég érthetően szemlélteti a jót és a rosszat.


[link]

2018. márc. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

Sokan félreértették a kérdés lényegét.


A lopás csalás, visszaélés korlátozását nem tartom irreálisnak, sőt, nagyon is fontosak.


Az én hitem az ún élni és élni hagyni.


Olyan dolgokat tartok ÉRTELMETLENNEK, amik be nem tartása nem okoz senkinek sem hátrányt.


Pl eredendő bűn. Szerintem ilyen nincs. Egy szerető isten nem is akarná, hogy a teremtmenyei egy merő bűntudatban élnék le az életüket. Ha nem bűnösként tekintünk magunkra, ez önmagában nem válik senki kárára.


Aztán pl az ilyen istenkáromlás kérdése. Sokan úgy állítják be, hogy ne káromoljuk az istent, mert lesújt, bánt. Ez nyomásgyakorlás és megfélemlítés. Máskülönben meg mi ugyan mi történik, ha valami bosszúság miatt elkanyarít az ember egy istenbsazzameget? Semmi.


Kicsit más téma, de a szexualitás. Vannak vallások, aholy csak annyi szex fogadható el, amiből effektíve gyerek lesz, élményszerző szex nem. Házasságon kívüli szex nem stb stb. Van ahol a maszturbációt vagy akár a homoszexualitást is tiltja a hitrendszer. Holott ezek, ha kölcsönös akaraton és beleegyezésen alapulnak, akkor miért kellene frusztrálni magunkat és erőnek erejével megvonni magunktól. Az erőszakosság és ennek megnyilvánulása a szexusban valóban bűn, de a kölcsönös szabad akarat, ha nem bánt senki semmit, akkor nincs baj vele.


Ezek csak kiragadott példák. Lehetne még sorolni.

Egy a lényeg, szerintem az a helyes hitrendszer, ami annyit tilt mindössze, amivel tényleg hátrányt okozunk, de csak úgy önmagáért semmit. És nem terhel értelmetlen dolgokkal, csak és kizárólag a béke, szeretet vezérli.


Amit kérek a további válaszolóktól. Nem kell feltétlenül leérvelni hogy nincs igazam, vagy lehurrogni, inkább gondolkodjunk együtt. Ha valaki meg tudja indokolni az olyan tétnélküli szabályokat, amik be nem tartása nem okoz hátrányt senkinek, szívesen meghallgatom.

2018. márc. 23. 20:38
 18/35 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező: vannak olyan szabályok, amelyek nem a te szempontjaid szerint készültek, hanem a közösség működéséhez szükségesek.

Szerintem az előző soraidat gondold újra ennek a fényében.

2018. márc. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
39%

Isten nem hozott létre vallásokat, vagy vallást.


Nemes egyszerűséggel, felállított egy erkölcsi mértéket, aminek betartása által mutathat be elfogadható imádatot az aki szereti az élete Forrását.


Isten nem megfélemlítést akar alkalmazni azzal, ha elmondja, minek mi a következménye. És ehhez is tartja magát.

Neki van egyedül joga felállítani olyan törvényeket, ami az ember boldogságát eredményezi. Persze ha valaki nem akar ezzel együtt élni, az méltatlan az életre, mint ahogy egy ember sem úszhatja meg sérülés nélkül ha figyelmen kívül hagyva a gravitáció törvényét, leugrik a 30. emeletről.


Isten nem hoz olyan törvényeket, vagy elveket, ami az embernek boldogtalanságot okoz. Viszont, úgy teremtette meg az embert, hogy a jó és a rossz dolgokat, Ő tudja meghatározni az esetünkben, mi nem.


Ezért bizonyos értelemben vagyunk "alárendeltek", ahogy az állatok is bizonyos értelemben alárendeltjei az embernek.

Viszont minden más dologban az ember szabad akaratot kapott. Így szabadon dönthet, milyen növényeket ültet, milyen nevet ad az állatnak, a gyermekének, milyen házat építsen, stb.

Csak az erkölcsi elveket nincs joga az embernek felállítani, és vagy azt felülbírálni, ill. figyelmen kívül hagyni.

2018. márc. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim válasza:
22%

"Isten nem megfélemlítést akar alkalmazni azzal, ha elmondja, minek mi a következménye."


Ez csak Istenre vonatkozik, vagy akár én is mondhatom mondjuk a páromnak, hogy naponta kétszer le kell borulnia előttem, mert ha nem teszi, akkor tűzbe lököm..?

Ennyi erővel az emberrabló és a terrorista is csak elmondja hogy mi lesz a következménye, ha nem teljesül az akarata, és szó sincs megfélemlítésről...


Kérdező, nincs ilyen vallás. Vannak, akiket megnyugtat a vallásuk, ezért nem bánják, sőt, észre sem veszik a megfélemlítést, de alapjában mindegyikben ott van, hogy engedelmeskedsz, vagy megbánod. Nekem eddig a wicca tűnt talán a legelnézőbb vallásnak, igaz arról tudok a legkevesebbet...

2018. márc. 24. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!