Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Úgy vagyok vele, hogy nagyon...

Úgy vagyok vele, hogy nagyon szeretnék hinni, de nem tudok. Más is van így vele?

Figyelt kérdés

Van az a történet Szókratészról, hogy belenyomja a tanítvány fejét a vízbe, és csak az utolsó pillanatban engedi el, majd azt mondja, hogy majd ha isten eléréséért kapálózol annyira, mint most a levegőért, akkor majd megtalálod.


Én már többször éreztem úgy, hogy közel ennyire akarok hinni, de mindig azt érzem, hogy változatlanul teljesen egyedül vagyok. Nagyon szeretném hinni, hogy van, aki meghallgat, de minden, amit tudok a világról, azt súgja, hogy csak egy túlfejlett agyú főemlős vagyok, aki kitalált magának egy úgynevezett "istent", aki nagyrészt a gyerekkorában meglévő tekintélyszemélyek útmutatásai alapján állt össze azért, hogy feloldjak egy kognitív disszonanciát. Nevezetesen azt, hogy meg fogok halni, és semmit nem tehetek ellene, illetve más dolgokat, amik ellen semmit nem tehetek, de úgy érzem, beléjük rokkanok, és nem tudok ezzel a tudattal együtt élni. Mihelyt pedig belátom, hogy erről van szó, máris látom a cilinderben a nyulat, és úgy érzem, még mélyebb letargiába süllyedek. Hiába akarok imádkozni, tudom, hogy semmit nem ér, mint ahogy nem ért semmit a történelem megszámlálhatatlanul sok szerencsétlenjének sem, akik idejekorán meghaltak, vagy kivégezték őket valami háborúban, vagy megfosztották őket a családjuktól. Nem is értem a hívőket, hogy képesek hinni bármiben. Isten még nem mentett meg soha senkit, csak az orvostudomány. Hogy lehet egyáltalán ezzel a tudattal együtt élni? Miért ne kössem fel pl. magam holnap, ha úgy érzem, hogy teljesen egyedül vagyok és úgyse lesz jobb?

Ha mondjuk elhagyott az, akivel az életemet leélhettem volna, meg elszúrtam más fundamentális dolgokat?


2018. ápr. 9. 00:00
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Kezdd el olvasni a Bibliát és csak hagyd hatni. Minden nap olvass egy kicsit.

Néha beszélj Istenhez.

Meséld el neki esténként a napodat vagy azt, ami foglalkoztat.

Én is így csináltam. Kb. egy éve kezdtem el kisebb nagyobb kihagyásokkal, de mindig foglalkoztatott a dolog.

Most ott tartok, hogy egyre többet szeretnék tudni és nagyon kiegyensúlyozottnak érzem magam. Tudom mi a fontos , ezt meg is tudom fogalmazni.

Úgy érzem, hogy Isten velem van. De még csak az út legelején járok.

Kívánom, hogy sikerüljön neked is!

2018. nov. 20. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

"Ilyen szempontból a reinkarnációban hívőknek van a legkönnyebb dolguk hit terén. Viszont a nem hit is egy hit, hiszen abban hiszel hogy nincs isten, de erről sem tudsz meggyőződni. Ezért aztán választhatod a neked kedvezőbbet."


Nézd, én egy racionális ember vagyok, nálam ez nem így működik. A tudomány olyan, hogy ha nem tudunk valamit, akkor a legegyszerűbb magyarázatot kínáló hipotézist választjuk.


Az egyik hipotézis itt az, hogy van egy isten, aki mindent megteremtett a semmiből, az evolúció hazugság, a Föld párezer éves, a tudomány állításai butaságok, és a +-80 földi életév után VÉGTELEN kárhozat vagy VÉGTELEN mámor jön. És hogy egy igaz isten van, amit mellesleg a világ összes vallása állít magáról... A másik pedig az, hogy a tudomány letesztelhető, ismételhető, logikus megfigyelései igazak, és nincs semmiféle égi vigyázó erő, csak természeti törvények, no meg a társadalmiak, amiket mi megalkottunk magunknak. Sajnos az utóbbi sokkal valószínűbb, ezért nem tudok hinni.

2018. nov. 20. 11:52
 23/26 anonim ***** válasza:
0%
Számomra a nagy bumm elmélete sem hihetőbb. Nem tudom, számodra miért igen?
2018. nov. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
56%

"Számomra a nagy bumm elmélete sem hihetőbb."

Ez azért van, mert buta vagy.

Ugyanis azt nem elhinni kell, hanem végignézni a bizonyítékokat.

Stimmelnek? Igen.

Elegendő bizonyíték van? Igen. Arra igen, hogy VOLT nagy bumm. Az, hogy mekkora volt az induló mérete, az még kérdéses. De volt.

Van ellenbizonyíték? Nincs.

Na, akkor vajon mi lehet a helyzet?

2018. nov. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

24

A nagy bumm az egy elmélet, rengeteg ellen elmélettel. Olvass kicsit jobban utána, hátha megvilágosodsz.

2018. nov. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

"A nagy bumm az egy elmélet"

Vagyis ez azt jelenti, hogy a lehető legjobban bizonyítva van, és nincsen egyetlen ellenbizonyíték sem. Én is ezt írtam!


"rengeteg ellen elmélettel."

ELMÉLET egy sincs ellene. Feltevések vannak, amelyeknek viszont nincs bizonyítéka.

Vagy pedig tudsz idézni akár egyet is, amelyik bizonyított?

Ha igen, akkor miért nem idézted? Akkor kérjük ide!

Ha meg nem, akkor miért is írtál? Esetleg a hülyéknek?

2018. nov. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!