Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mitől lenne kisebb butaság a...

Mitől lenne kisebb butaság a 6000 éves Földben hinni, mint a lapos Földben?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 16. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
semmivel
2018. ápr. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Mert a "lapos Föld" könnyebben cáfolható: kimész a Világűrbe, és kész... Tudom, tudom, esélye kicsiny, hogy ezt egy "laposföldes" meg is tehesse, de a lehetőség ott van, s a válasz egyértelmű lesz.

6000 éves Földnél azért nincsen ilyen egyértelmű bizonyíték, hogy tényleg a saját szemeddel láthasd, s megbizonyosodj. Sok bizonyíték van, de ezekre már meg is születtek a félremagyarázások (lásd Hovind és Ham romboló munkáját), részemről nem meglepő, hogy egyes emberek beleestek.

2018. ápr. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%

A kreacionostak is tobb taborra oszthatok.

Vannak 6000 eves folg hivok, es van meg vagy 4-5 iranyzat melyek kozott vannak oreg-fold givok is, lapos fildesek, stb.

En lreaxionosta vagyok es elztasitoma lapos foldet es a fiatal fildet is.

2018. ápr. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
PencroftTivald, te nagy ateista vagy.
2018. ápr. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

# 4 Még nem mértem.

Amúgymeg: Noaszt'? :D

2018. ápr. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
A Biblia szerint kezdetben teremtette Isten az eget és a Földet. Tehát nincs írva hogy 6000 éves a Föld.
2018. ápr. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Alex Fly ***** válasza:

A lapos Föld ellen már évezredek óta rengeteg bizonyíték létezik, az alakja teljesen egyértelmű már az ókor óta.

A 6000 éves föld ellen nincsenek ilyen egyértelmű bizonyítékok, azt -legalábbis elméletben- jelen ismereteink alapján nem tudjuk ilyen teljes bizonyossággal kizárni. És a gyakorlatban sincs akkora jelentősége, mint az alakjának...

2018. ápr. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tantételbeli ***** válasza:

A 6000 éves Föld elmélete ellen egyértelmű tudományos bizonyÍtékok vannak, melyek senki józan eszű ember számára nem cáfolhatók, mint ahogyan az sem, hogy gömbölyű (pontosabban ellipszoid) a Föld, és nem lapos, no, erről ennyit, erre kár is egy mondatot is pazarolni, mert ez tény.


Ráadásul a Biblia belső összhangja is sokkal inkább cáfolja a 6000 éves Föld elméletet, tehát már keresztényi/hIvő szempontból is megdől,

2018. ápr. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!