Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ki és milyen jogon döntötte...

Ki és milyen jogon döntötte el, hogy a Bibliában mit kell szó szerint és mit szimbólikusan értelmezni?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 19. 17:11
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
15%
Isten. Erre rá lehet érezni, ha igaz hívő olvassa a Bibliát.
2018. ápr. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
83%

A józan ész. Már ha mondhatom így.

Példának okáért a fosszilis leletek alapján tudjuk, hogy a mai fajok sosem éltek együtt például a dinoszauruszokkal vagy a paleozoikumi óriás rovarokkal Hiszen ahogy ma már nem léteznek az ősi óriás rovarok, ugyanúgy nem léteznek a mai élőlények maradványai egyazon rétegben az óriás rovarokéval. Tehát időben egyes fajokat elég hosszú időszakok választanak el egymástól, ez ma már tény.

Ellenben a Biblia ugye eg hat napos teremtéssel kezdődik. Na most ezt vagy szó szerint 6x24 órának értelmezi valaki, de ez esetben gyakorlatilag kijelenti hogy a Biblia nem igaz (hiszen a valós tényekkel nem összeegyeztethető ez a nézet), vagy megpróbál szimbolikus értelmet keresni a leírtaknak, és ezáltal összeegyeztetni a hitet a valósággal.

2018. ápr. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
1@ Ki az igaz hívő? Aki elhiszi a mások által értelmezett eredeti iratot és úgy veszi szó szerint?
2018. ápr. 19. 17:31
 4/28 anonim ***** válasza:
21%

"1@ Ki az igaz hívő? Aki elhiszi a mások által értelmezett eredeti iratot és úgy veszi szó szerint?"


Igaz nem én vagyok az 1-es de gondolom a Szent Szelem/Szentlélekre gondolt, Ő ad utmutatást aki kéri!

2018. ápr. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
79%
Kinek hogy áll érdekében, duh
2018. ápr. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
45%

Amit teológiai kérdésekben tanít az szó szerint kell érteni, amiben az adott kor tudományos nézete, stb... tükröződnek vissza, azt szimbolikusan.

A Szentírás nem egy égből lepottyant könyv, hanem emberek írták írták Isten sugalmazására, belefoglalva akkkori ismereteiket a világról. Nos ez utóbbiakat meghaladta a kor. Viszont teológiai és erkölcsi tanítása időtlen.

2018. ápr. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Egy átlagos, sőt annál gyengébb IQ-val is simán el lehet dönteni, hogy mi a szimbolizmus benne... A Biblia nem bonyolult, csak a félremagyarázások teszik azzá
2018. ápr. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Mondjuk az adott könyv műfaja dönti el...

Mert a Biblia nem egy könyv, hanem több. Elég sok kutatás volt már ezzel kapcsolatban.

2018. ápr. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
7@ Milyen félremagyarázásokra gondolsz pl?
2018. ápr. 20. 11:58
 10/28 anonim ***** válasza:
64%

Talán többen emlékeznek, volt régebben egy kereskedelmi szervezet.(nevezzük így)

A neve Amway volt, de lehet, hogy most is működik, de ez lényegtelen.

Beszervezéses alapon működött, amolyan piramis játék módjára.

Nos én egyszer elmentem egy összejövetelükre. Elmondták a dolgaikat és rákérdeztem, hogy:


Ha én egymagam beszervezek magam alá két embert és az a két ember is beszervez maga alá kettőt-kettőt, akkor nem fognak elfogyni egy idő után az emberek akiket be lehet szervezni ?

Erre mit válaszoltak ?

Dehogy fognak elfogyni, hisz mindig születnek új emberek.

Én erre azt mondtam az előadónak, hogy olyan ostoba, hogy felfelé sikít a hullámvasúton.

Az, hogy közben meghalnak emberek, őt egyáltalán nem hatotta meg a matematikai okfejtésében.


Nos a vallásosok biblia magyarázattal is pont ez a baj.

Teljesen mindegy, hogy milyen egyértelmű, megcáfolhatatlan bizonyítékot is társz eléjük, egyik sem fogja azt mondani, hogy "hát lehet, hogy tényleg igazad van és a biblia hibás, ergo isten léte is legalább megkérdőjeleződik"

Tök mindegy milyen a bizonyíték.

Ezek akkor is csak a betanult szöveget mondják, ugyanúgy ahogy az Amway-esek.

2018. ápr. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!