Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a Biblia egy részét ( jó...

Ha a Biblia egy részét ( jó részét ) csak szimbolikusan lehet és kell értelmezni, akkor az örök élet is csupán metafora?

Figyelt kérdés
Lehet-e ennyire az olvasóra, èrtelmezőre hagyni a megértést az ilyen jellegű szent szövegekben, vagy minden szót igaznak kell gondolni? Ez esetben viszont több kérdést és értetlenséget vet fel, mint segítséget ad(hat). Ti, hogy látjátok?

2014. máj. 29. 10:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem nem tudod mi az a metafora.
2014. máj. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 sandor76 ***** válasza:
Nem,mert akkor a halal is az lenne ,megis valosagos.
2014. máj. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A halál Biblia nélkül is tény. Mindenki megtapasztalja, mint a napsütést. De az örök életet ki tapasztalja? Ez csak szimbolikus. Az életed örök, míg meg nem halsz. Egyebet nem lehet tapasztalni, vagy van egyéb információd, amit tapasztaltál? Isten megígérte, élsz, míg meg nem halsz...
2014. máj. 29. 14:51
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

De az örök életet ki tapasztalja?


-----------


Kedves Filoszmen, az örök élet lehetösége neked is fel van ajánlva a kedves családodnak is, rajtatok múlik, hogy elfogadjátok-e


De nem ilyen nyomorúságos élettel, mint amit a mai világban él az ember. Tudod, még ha ma valaki elégedett is az életével, de perceken belül minden megváltozhat. Elég egy szerencsétlenség, egy baleset, egy katasztrófa...


Mi várjuk az Isten igérete alapján az új rendszert itt a Földön.


Az örök életre lett az ember már az Édenben teremtve. A feltétel volt az engedelmesség.... Bár Jehova igen nagy szabadságot adott nekünk /pont ezen örlödenek egyesek itt a gyk-n...:-D igazán néha majd szét vet engem a nevetés, olyan viccesek :-D/


Ezt a szándékát Jehova végre fogja hajtani. Van egy Bibliai vers a Zsoltárok könyvében, hogy Jehova az emberek szívébe adta az örökkévalóság utáni vágyat. Ez nincs az állatoknak adva, azok ösztönszerüen védik életüket, de mi emberek ha egészségesek vagyunk bizony élni AKARUNK!!!


Katy

2014. máj. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Sowilo ***** válasza:
Nem metafora. Allegória.
2014. máj. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igaz:)))
2014. máj. 29. 17:41
 7/11 titak ***** válasza:
62%

Kedves Katy,

"Az örök életre lett az ember már az Édenben teremtve. A feltétel volt az engedelmesség...."

Nagyon szépen kérem, olvasson már bele abba a .. Bibliába. Ha nincs hozzáférése a neten saját költségemen küldök egyet Önnek.


"Bár Jehova igen nagy szabadságot adott nekünk /pont ezen örlödenek egyesek itt a gyk-n...:-D igazán néha majd szét vet engem a nevetés, olyan viccesek :-D/ "

Örülök, hogy ilyen lazán veszi a dolgot. Néha mikor az Ön válaszát olvasom egy régi favicc jut az eszembe:

A - Hogy törted fel a diót?

B - használtam a fejemet!

A - Így? -bumm-bumm -auuú-ez fáj!

2014. máj. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem szimbólum, nem metafora, és nem is allegória. Az örök élet az, amit a neve is takar, csak itt filozófiai, és nem biológiai értelemben vett életről van szó.


Egyébként a Biblia a szimbólumokat nem rejtjelezésre, az információ elrejtésére használja, hanem általánosításra, asszociálhatóságra.

2014. máj. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 a0511 ***** válasza:

Kedves filoszmen!


Ebben a kérdésben nem szeretnék okosnak tűnni, hiszen ezt valóban soha senki sem tapasztalta meg. De abban egyetértek veled, hogy az a keresztény, aki ezt az életet semminek veszi, rossz úton jár. Hiszen miért jött volna közénk Jézus, ha nem lenne fontos ez a hely, ez a lét? Persze ehhez feltételeznünk kell, hogy Ő valóban Isten fia volt, de ezt most fogadjuk el mint keresztény perspektívát.

A bibliai szövegeket nagyon nehéz értelmezni, de számomra pont ez teszi végtelenül izgalmassá, úgy vélem eddig is sokat tanultam belőle (pedig még nem régóta foglalkozom vele). A sok kérdés és értetlenség bennem is ott munkál, de én nem látom ez másokat miért riaszt el a forgatásától. Hiszem, hogy valódi tudást csak valódi megértésen keresztül nyerhetünk. Ha veszel egy almát a piacon, az sokkal kevésbé fog ízleni, mintha csemete korától te nevelted volna a fát. Én úgy vélem semmilyen bölcsességet nem tartalmazna a Biblia, ha tömör és egyértelmű tételmondatok gyűjteménye volna. Ez az én hozzáállásom és csak azt szerettem volna mondani, hogy a szimbólumok ne riasszanak el (ha valóban érdekel a téma).

2014. jún. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 a0511 ***** válasza:
Kihagytam, hogy pont emiatt kell szerintem sok mindent az olvasóra hagyni. Mindenki a saját életét látja a sorok között így van lehetőség rá, hogy egyéni, megmásíthatatlan élményekhez és felismerésekhez jussunk általa. Persze minden vallásban vannak bizonyos tételek, amelyek "alapnak" számítanak, de hol nincsenek? Az négy másik világvallás esetében biztosan több, mint a kereszténységben. A kereszténység lényegében nagyon egyszerű és sokat kínál (ezért lett ekkora sikere), ezt a témát amúgy Spiró György is érinti egyik előadásában, érdemes megnézni.
2014. jún. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!