Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tök mindegy hogy hívő vagyok...

Tök mindegy hogy hívő vagyok vagy ateista mindig ugyanabban a csónakban leszek?

Figyelt kérdés
Abból a szempontból hogy az ateisták nem tudják igazán bebizonyitani hogy nem létezik isten és a hívők se képesek bebizonyitani ennek az ellenkezőjét mindketten csak hisznek a saját igazukban.

2018. máj. 4. 02:42
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
100%
"Abból a szempontból hogy az ateisták nem tudják igazán bebizonyitani hogy nem létezik isten és a hívők se képesek bebizonyitani ennek az ellenkezőjét mindketten csak hisznek a saját igazukban."-ez így van, szó szerint. De szerintem nem mindegy, hogy valaki miben hisz. Függetlenül attól, mi következik a halál után.
2018. máj. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
65%

Isten létét nem kell bizonyítani sem a hívőknek, sem az ateistáknak.

A hívők hisznek, de nem tudnak. Ez az összes vallás lényege. A keresztényeknek nem kell bebizonyítaniuk, hogy nem létezik Kali, Odin, vagy a 600000 többi isteség, hanem csak hinniük kell abban, hogy a ő istenük létezik.

Az ateisták pedig nem hisznek semmiben, hanem az számít nekik, amit tudnak a világról. Mondhatsz végtelen sok bebizonyíthatatlan dolgot (pl hogy az univerzumunk igazából egy hatalmas plüssmacska körül kering milliárdnyi más univerzummal együtt. Nem tudom bebizonyítani az ellenkezőjét.) de ezek a legkevésbé sem számítanak, hiszen vannak dolgok, amiket ismerünk, és ezeket kell vizsgálni, ezekkel kell foglalkozni. A tudományt nem érdekli Isten léte, és nem is kötelessége kutatni utána. Annyi alapja lenne Isten után kutatniuk, mint az én multiverzum-plüssmacskám után.

Viszont szerintem a legtöbb ateistának nem lenne ellenvetése az ellen, hogy valami magasabb rendű lény teremtett minket, ha erre lenne bármi bizonyíték, de nincs semmi a hívők hitén kívül. (Akinek baja van az istenek létével, azok az antiteisták)

A hívők meg nem fognak bizonyítékot találni, mert ők nem kérdőjeleznek meg semmit, nem kutatnak a Biblián kívül Isten után így nem is találnak bizonyítékot.


Szóval ég és föld a különbség hívő és ateista között, és neked kell kiválasztanod, hogy melyik mentalitás illik jobban hozzád.

2018. máj. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
75%

,,A lánynak, kit a faterja megerőszakolt éjszaka,

Neki mondd, hogy van Isten!

A srácnak, kit megtagadtak és intézetbe beadtak,

Neki mondd, hogy van Isten!

A vaknak, ki fényt nem kapott, sose láthat napot, csillagot,

Neki mondd, hogy van Isten!

Annak aki nyomorék, vagy az anyának, ki elvetélt,

Neki mondd, hogy van Isten!

Ártatlan elítélt, ki villamosszékben ül!

Mondd meg neki, hogy van igazság!

Ellenség kezéből, aki nem menekül!

Mondd meg neki, hogy van barátság!

Az újszülött, ki meglakolt, mert szüleinek bűne volt,

Neki mondd, hogy van Isten!

Az áldozati báránynak, kinek vérét veszik a Sátánnak,

Neki mondd, hogy van Isten!

Ártatlan elítélt, ki villamosszékben ül!

Mondd meg neki, hogy van igazság!

Ellenség kezéből, aki nem menekül!

Mondd meg neki, hogy van barátság!

Nincstelen öregnek, ki háborút viselt!

Mondd meg neki, hogy van békesség!

Kifosztott szolgáknak, kiket gazdájuk ver!

Mondd meg nekik, hogy van jószándék!

Mondd meg nekik, hogy van kegyelem!

Mondd meg nekik, hogy van tisztelet!

Mondd meg nekik, hogy van szeretet!"


Akela - Nekik Mondd

2018. máj. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
16%

Igazából jobban belegondolva, egy ateistának nagyobb a vesztenivalója, mint egy hívőnek.

Én hiszek Istenben és ennek a vélt Istennek a törvényei szerint igyekszem élni. Én úgy hiszem, hogy ez a vélt Isten 3 évig itt járt köztünk, tanított minket és az ő követése a helyes út. De mi van, ha az egész egy nagy kamu, nincs Isten és nincs túlvilág. Igazából semmi nincs. Max. átverve érezhetem magam, de ha nincs lélek, ami tovább él, hanem csak egy marék hamu leszek, akkor ezt valószínűleg nem is fogom érezni. Semmit nem vesztettem, ugyanúgy megszűnök létezni, mint bárki más.

De mi van, ha van Isten, és aszerint ítél, hogy hittünk-e benne és követtük-e őt? Mit fog akkor egy ateista mondani, hogy miért nem hitt?


Persze, én nem emiatt hiszek. Az rég rossz, ha a hit félelemre épül. Ez csak egy játék a gondolatokkal, viszont talán jobban bemutatja, hogy számomra pl. ezért nem érv, hogy "nincs Isten". Attól még élhetek keresztényként, nincs vesztenivalóm vele. :))

2018. máj. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
88%

#14 [link]

HHmm nem úgy van, hogy aki jól viselkedik életében, az a mennybe kerül vallástól függetlenül?

2018. máj. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 Mojjo ***** válasza:
83%

@14: Ez a gondolatmenet mindenki által jól ismert. Olyannyira, hogy neve is van: Pascal fogadása.

De csak, hogy érezd, mennyire megszívhatod te is ezzel, hiába hiszed, hogy ez a biztosabb út, itt egy kis szösszenet erről:

[link]

2018. máj. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat és örülök neki hogy nem estettek a torkomnak egy vallási témával foglalkozó kérdésben. Egész jó kommentek születtek. Én úgy vagyok vele hogy inkább szeretném megtapasztalni istent ténylegesen még ebben az életemben mint hogy higyek benne ha ez lehetséges és megtudom tenni akkor tudásom lesz nem pedig hittem persze nem fogom tudni bizonyitani hiszen ez egyéni belső tapasztalás. Sok fajta képen nevezik ezt a tapasztalást keresztények azt mondják ez a krisztusi állapot a buddhisták azt hogy ez a megvilágosodás a hinduk azt hogy ez az egység élmény. Szóval igen én úgy vagyok vele hogy egy ilyen tapasztalattal megtudhatnám hogy létezik isten.
2018. máj. 6. 01:47
 18/43 Darkmoon80 ***** válasza:
73%

Kedves #14!


Fordítsuk kicsit meg a gondolatot!


Mi van ha nincs Isten, és valaki mégis a vallási előírások szigorú betartásával él?


Ugye nem azt állítod, hogy például egy pap nem lemondások között éli le az életét?

Nem veszít semmit? Böjtök, cölibátus, idő, amit kellemesebb dolgokra is fordíthatna?


Kisebb mértékben ez igaz a hívőkre is persze.

2018. máj. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 Darkmoon80 ***** válasza:
86%

"De mi van, ha van Isten, és aszerint ítél, hogy hittünk-e benne és követtük-e őt? Mit fog akkor egy ateista mondani, hogy miért nem hitt? "


Azt hogy: *** meg!


Ahhoz, hogy elfogadjam, egyértelműnek kell lennie. Ha homályos utalások és a körülöttem lévő (sokszor elég ocsmány) világ az egyetlen, ami a létezésére utal, akkor a hiba nem bennem van, ha kételkedek egy "jó isten" létezésében.

***-rul csinálta meg a rendszert, hát ítéljen először magáról, és csak azután rólam!


Az vesse rám az első követ....

2018. máj. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
41%

azt mondta Jezus, Boldogok akik nem latnak es hisznek.

A hivok nem akarnak objektiv bizonyitekot. eleg a tanuk vallaomasa.

Amit a 4 evangelium ir, az mind a 4 tanuvallomas benne os szerpel mindazyvikben.

2018. máj. 7. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!