Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tök mindegy hogy hívő vagyok...

Tök mindegy hogy hívő vagyok vagy ateista mindig ugyanabban a csónakban leszek?

Figyelt kérdés
Abból a szempontból hogy az ateisták nem tudják igazán bebizonyitani hogy nem létezik isten és a hívők se képesek bebizonyitani ennek az ellenkezőjét mindketten csak hisznek a saját igazukban.

2018. máj. 4. 02:42
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
84%

"Igazából jobban belegondolva, egy ateistának nagyobb a vesztenivalója, mint egy hívőnek."

Ne haragudj, kedves 14-es, de ezzel nem tudok egyetérteni.

Én mint megrögzött ateista, minden dolgomnak úgy állok neki, hogy tudom, hogy csak magamra számíthatok. Így tehát minden projektben előre megtervezek minden lépést, igyekszem meglátni minden lehetséges buktatót, B-tervet beiktatni, ha szükséges, érveket ütköztetek ellenérvekkel, és amikor fejben minden klappol, akkor állok neki.

És láss csodát, sikerülnek a dolgaim! Egy hívő ezzel szemben istenre hagyja a végső szót, mondván, majd ha ő is úgy akarja, siker koronázza az erőfeszítéseit.

Szóval én azt mondom, hogy egy sikeres, boldog élethez nem istenben, hanem magunkban kell hinni, és sokkal többet veszít az, aki egész életében letérdel, ha baj éri, ahelyett, hogy mellét kifeszítve szembeszegülne vele, és megoldaná önmaga.

2018. máj. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
18%

16-os


A videó konkrétan pontatlan: A hindu vallás nem állítja, hogy a többi téved.

Sőt:

A felsorolt nagy vallások mind Egy Istenről beszélnek. Azaz ebben nincs vélemény különbség. Az alapvető tanításban sincs különbség: szeretet tömören összefoglalva. Ha a szerint élsz nem vétesz Isten törvénye ellen. A különbség abban van milyen az isten képünk. Ez eltávolíthat attól, hogy te Isten törvénye szerint élj, de nem az, hogy "melyik" Istenben hiszel.

Nyilvánvaló, hogy egészében nem Ismerheted istent, csak saját nézőpontodból, vallásod szerint. Szerintem Isten van annyira intelligens, hogy nem várja tőlünk előre a minden tudást. Ezért kell a hit. Isten lényegében kell hinni, mert tudással nem ismerheted úgysem egészében.

A hindiuizmus pl. azért van túl a vallásokon, mert Isten követését és megismerését gyakorlati "célként" kezeli. A filozófiája sok megismerési módszert tanít. "Más" vallásokban is meglátja és elfogadja az Isten felé tett lépéseket.

Félreértés ne essék. Nem helyezem a hindit a többi felé. Bármely más vallás igazi mély ismerője eljut ugyan ezekre a felismerésekre, csak a hivatalos egyházi dogmák ezt közvetlenül nem tanítják.


21-es

Valamit nagyon félreértettél a vallásokkal kapcsolatban. Egyik sem tanítja, hogy térdelj le ha baj ér. Sőt, ha előkeresel néhány ehhez kapcsolódó példázatot, láthatod, hogy épp az ellenkezőjét mondja, csupán a vígaszt, a támogató erőt saját rendszerén belül mutatja fel.

2018. máj. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 KZitus ***** válasza:
13%

Szia


A kérdésed akár megállapítás, meggyőződés is lehet.

Az én meggyőződésem eltér a tiedtől, ezért írnám le.


Istenben csak akkor lehet hinni, ha jól megismertem. Erre két mód áll a rendelkezésemre: a teremtésműve, és a Biblia.

A rörténelmünk kezdetén élő emberek csak Isten teremtéséből ismerhették meg Őt, és olykor az ilyen emberekkel beszélt is. Ádámnak nem volt más csak az a gyönyörűség, amit a Biblia Éden kertnek nevez. Azután ott van Ábel, Énós, Árahám....vajon ezek az Istent félő emberek csak "hittek" Istenben? Nem! A Zsidókhoz írott levél 11. fejezete több tucat embert sorol fel, akik a hitüket tettekben mutatták ki, ami szintén arra utal, hogy jól ismerték azt az Istent, akinek engedelmeskedtek, akiben hittek.


Isten létezésének számtalan bizonyítéka van, a kéredés inkább az, hogy utána járunk-e? Mert az, hogy nincsen Isten sokkal könnyebb kijelenteni, mint urána járni, kutatni.

Tudomány.

A tudományos kutatásnak megvannak a maga korlátai; csakis azon alapulhat, amit az emberek képesek megfigyelni vagy tanulmányozni. Egyébként pedig nem több puszta elméletnél, feltételezésnél. Minthogy „Isten Szellem”, egyszerűen nem vethető alá közvetlen tudományos vizsgálódásnak a János 4:24szerint. Ezért önteltségre vall, ha valaki elutasítja az istenhitet, mint ami tudománytalan. Vincent Wigglesworth tudós, a Cambridge-i Egyetem munkatársa megjegyezte, hogy a tudományos módszer is „egyfajta vallásos szemlélet”. Mire gondolt? „Az abba vetett feltétlen hiten alapul, hogy a természeti jelenségek összhangban vannak »a természet törvényeivel«.” Ezek szerint az istenhit elvetése nem csupán az egyik hit felcserélése egy másikkal? Bizonyos esetekben úgy látszik, hogy a hitetlenség nem más, mint az igazsággal való szembenézés szándékos elutasítása. A zsoltáríró így fogalmazott: „A gonosz az ő fölényességében nem tudakozódik; ez minden gondolata: »Nincs Isten«” Zsoltárok 10:4.

2018. máj. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:
Most leirom hogy miért nem hiszek abban hogy létezik vagy abban hogy nem létezik még régen hallottam egy mestertől akit Papajinak hivtak és ő azt mondta hogy ahhoz hogy megtapasztald istent el kell vetni a hitet mert az meggátol ebben és meditálni kell hogy ráébredhess a benned lévő isteni részedre keresztény nyelven ez a benned lévő Krisztus. Én ezt szeretném elérni vagy ráébredni meditáció és jóga gyakorlásával meg persze imával.
2018. máj. 7. 19:47
 25/43 anonim ***** válasza:
19%

Az ateisták annyira el vannak ragadtatva a nézetükkel, pedig ha logikusan gondolkodsz, egy bolondság az egész.

Stephen Hawking mit ér a tudományával, ha a nézete szerint azt sem tudja, hogy ő valamikor létezett? Milyen sokat tudott, és most semmit sem tud, mindent elveszített. Az ateista nézet a világ legvesztesebb nézete.

2018. máj. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
46%
#25 halottrol jot vagy semmit, agymosott baratocskam.
2018. máj. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
46%
Mindig a vallasi fanatikusoknak ilyen keves szazalekjuk van XD 17%..
2018. máj. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 Darkmoon80 ***** válasza:
71%
Egyenes arányban a válaszaik hasznosságával! :)
2018. máj. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 Mojjo ***** válasza:
86%

@25: Igazad van. Az ateista világkép szívás, nem is kicsit. Csakhogy a kérdés nem az, hogy kellemes, meg jól hangzó-e, amit a világról gondolunk, hanem, hogy igaz-e. Lehet fantáziálni túlvilágról, mennyben töltött kellemes örök életről, mindenről - de az igazság az, hogy semmi nem utal arra, hogy ebből bármi is igaz lenne. És ha csak puszta képzelgéd az egész, akkor bizony a halál után pont ugyanaz vár rád is, mint ami Hawkingra várt.


Nem mellesleg, ha létezik valamiféle túlvilág, meg istenség, és csak egy kicsit is jófej, akkor egy ateistát is pont ugyanúgy várja a túlvilág.


Nincs jelentősége ilyen szempontból, hogy mit gondolunk. Nem a vágyainkhoz igazodik a valóság...

2018. máj. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
36%

De mi van ha az ember sorsa szempontjából a szubjektív valóság ugyanolyan jelentőséggel bír, vagy még nagyobbal, mint az objektív?

A szubjektív valóság nem egyenlő az álmodozással vagy a hazugsággal. Két ember ugyanazt az eseményt gyakran különbözőképpen éli meg. De ez nem jelenti azt, hogy az egyik feltétlenül hazudik, a másik igazat mond, és azt sem, hogy az egyik mentálisan sérült.

Az agyunknak az élet különböző területein információszegény környezetben kell sok kis döntést meghoznia, és nagy jelentősége van annak, hogy mit kezd az utólag bebizonyosodott rosszul meghozott döntésekkel. Tudat alatt mindenki elismeri a saját szubjektív valóságának létét és fontosságát, mert ezáltal tud az agyunk olyan belső konfliktusokat feloldani, amelyekkel objektíven nem tudna mit kezdeni. Csak örlődni rajta, vagy nagy ívben kerülni.

2018. máj. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!