Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Alátámasztja bármi is, hogy a...

Alátámasztja bármi is, hogy a Biblia Isten szava lenne?

Figyelt kérdés

Olvastam, igen, de egyetlen olyan részlet sem volt benne, ami isteni kijelentésnek tűnne. Gyakorlatilag egy ókori világképet mutat be, ehhez nyilván nem kell Isten. Teljesen alap morális értékeket fektet le, ezekhez sem kell Isten.

Mi olyan különleges benne?


2018. máj. 10. 14:10
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
13%

Még egyszer írom: a Bibliában leírt elvek a mai napig MŰKÖDNEK!


Ha beteg vagy, az orvos ad egy gyógyszert, kiváltod, és kipróbálod, hogy működik-e! Ugyanígy van Isten Beszédével, kipróbáltam, működik!


Egy példa:

Barátomnak gyógyíthatatlan láb betegsége volt, egyik lába rövidebb volt, mint a másik, csak protézissel tudott járni. Imádkoztak érte a keresztény gyülekezetben (ahová járok), és meggyógyult az ima alatt a lába, ez több éve történt, azóta is protézis nélkül, és sántítás nélkül jár.


Ugyanígy működnek az áldás-átok törvényei, és sok más törvény is.


Nyilván hitetleneken a betegség és az átok van különböző mértékben, a jó dolgokat Istennel való közösségben a Krisztust követő hívők élvezik, nem mindenki, bár azt meg kell említeni, hogy Istennek van egy alap ellátása az egész emberiség számára, felhozza a napját jókra és gonoszakra is, fenntartja a világot, nem csapódik be pl. meteor a Földbe, amitől a Föld lakosságának az egyharmada elpusztul. Ez most így van, később ez változhat, sőt változni fog.

2018. máj. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
70%

"Ha beteg vagy, az orvos ad egy gyógyszert, kiváltod, és kipróbálod, hogy működik-e!"

Te ugye teljesen hülye vagy?

2018. máj. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:

A történelmi próféciák alátámasztják.


Például a hagyomány szerint Izaiás próféta kb. 200 évvel korábban leírta Babilon legyőzőjének a nevét (Iz 41,1-3 vö. 44,28; 45,1-3). Babilon bukásával kapcsolatban a prófécia még azt is előre jelezte, hogy a világbirodalom bukásának éjszakáján lakomát fognak ülni (Iz 21,4-5;9). Dániel próféta pedig - aki a babiloni és perzsa korszakban élt - többek között a diadokhosz államokról és a világtörténelem végéről is jövendölést mondott (Dn 8,8 vö. 8.21-22; 11;40-45)


Ezek alapján azt gondolom, hogy a Szentírás kettős szerzőségű mű. Emberek írták le, ezért van emberi oldala is, viszont Isten is a szerzője.

2018. máj. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

"Barátomnak gyógyíthatatlan láb betegsége volt, egyik lába rövidebb volt, mint a másik, csak protézissel tudott járni. Imádkoztak érte a keresztény gyülekezetben (ahová járok), és meggyógyult az ima alatt a lába, ez több éve történt, azóta is protézis nélkül, és sántítás nélkül jár. "


Egyszer csak hosszabb lett a lába?

2018. máj. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
44%

"Alátámasztja bármi is, hogy a Biblia Isten szava lenne?"


Ezt a kérdést már én is feltettem ("Mivel igazolható, hogy a Biblia valóban Isten szava?"). A válasz 15 oldalnyi érvelés után a következő: a HIT, de valójában semmi.


Ha elhiszed, akkor számodra Isten szava, ha nem, akkor nem más, mint egy mesekönyv.


És mint tudjuk (a Bibliából), a hit Isten "ajándéka", ha nem hiszel benne, akkor nem kaptál ilyen ajándékot, így jártál. De semmi baj, ezért elő fognak venni halálod után, és az örök kárhozat a jutalmad! :)

2018. máj. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
100%

"Egy példa:

Barátomnak gyógyíthatatlan láb betegsége volt, egyik lába rövidebb volt, mint a másik, csak protézissel tudott járni. Imádkoztak érte a keresztény gyülekezetben (ahová járok), és meggyógyult az ima alatt a lába, ez több éve történt, azóta is protézis nélkül, és sántítás nélkül jár. "


Erre szeretnék tolni egy kis OFF-ot.

A településünkön lakik egy olyan srác,aki háromkerekű bringával közlekedik mióta ismerem,mert születése óta szét van tekeredve a medence csontja.Jár egy gyülekezetbe (nem tudom melyikbe). Ott azt mondták neki,azért nem egyenesednek ki a lábai,mert nem hisz eléggé(beszélgettünk erről).

Pár éve a szívbajt hozta rám a sötétben a focipálya mellett kocogás közben,mert próbált "futni".

Azt a síelő vánszorgást nem kívánom senkinek.

És nem tudod meggyőzni,hogy hülyeség,amiben hisz és szívatják,ráadásul a havi bevételének egy jó százalékát beteszi borítékban a gyülekezetnek.

Erre nem tudok semmi pozitívat mondani,csak azt,hogy a Könyv által lehúzzák a szerencsétleneket.

2018. máj. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
100%

"Barátomnak gyógyíthatatlan láb betegsége volt, egyik lába rövidebb volt, mint a másik, csak protézissel tudott járni. Imádkoztak érte a keresztény gyülekezetben (ahová járok), és meggyógyult az ima alatt a lába, ez több éve történt, azóta is protézis nélkül, és sántítás nélkül jár."


Na ezek azok a történetek, amiket még istenhívőként is kétséggel fogadok. Nyilvánvaló, hogy az tudománytagadó karizmatikusok köréből származik ez az eset. Ezeknek válaszolná meg az imáit Isten, akik harcolnak a tudomány ellen? Egyébként meg: National Georgraphic magazin egy régebbi számában volt szó részletesen a Placebo hatásról. Érdemes lenne minden karizmatikus kereszténynek átolvasni azt a cikket, és újra értékelni a hitét...

2018. máj. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 Ozmium42 ***** válasza:
100%

"És mint tudjuk (a Bibliából), a hit Isten "ajándéka", ha nem hiszel benne, akkor nem kaptál ilyen ajándékot, így jártál. De semmi baj, ezért elő fognak venni halálod után, és az örök kárhozat a jutalmad! :)"


Szóval Isten azért büntet engem örök kárhozattal, mert Ő nem adott nekem hitet? Király.

2018. máj. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
25%

"Szóval Isten azért büntet engem örök kárhozattal, mert Ő nem adott nekem hitet? Király."


Igen, még ha nem is veszed komolyan, azt, hogy ez így le van írva, még akkor is a teremtés forrása Isten, tehát az, amilyen most vagy (nyilvánvalóan hitetlen), kizárólag tőle származik, amiért bizony bűnhődnöd kell!


Erre azt mondaná a hívő, hogy megkaptad az ajándékot, de te ELUTASÍTOD, mert csak kicsit kellene "megdolgoznod" érte és tiéd lenne a HIT, szóval ez így teljesen igazságos, meg egyébként is, Isten alapból igazságos, szóval ez biztosan így van jól!


A hit nem az értelemre alapozik.

2018. máj. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:

A hitgyógyításról: II. Kor. 12:7b-10 szerint Pálnak volt valamilyen betegsége, valószínűleg epilepsziás volt. És nem lett meggyógyítva, pedig ő még halottat is támasztott fel Isten erejével, tehát nem volt hitetlen ember.

Jézus pedig több alkalommal is meggyógyított olyanokat, akivel még csak nem is találkozott. Pl. a százados szolgáját. És mindenkit (!) kivétel nélkül meggyógyított, aki odament hozzá. Nincs egyetlen alkalom sem, amikot kudarcot vallott volna valamilyen okból!


Kedves kérdező! Korábban belinkeltem három videót is, amik különböző szempontok alapján bizonyítják, hogy a Biblia Isten szava. Nem tudom, sikerült-e belenézned valamelyikbe?

2018. máj. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!