Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ezek után csodálkoznak, ha...

Ezek után csodálkoznak, ha valaki nem veszi komolyan a katolikus vallást?! (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés
A múltkor voltam egy katolikus templomba misén,és megdöbbenésemre az első sorban(!) két tinilány a szó szoros értelmében kellette magát!Az öltözékük is olyan volt hogy szinte mindenük kilátszott!A papnak meg persze eszébe se jutott rájuk szólni...Tisztára egy bordélyházban éreztem magam!Na most,ezek után van még olyan,aki hitelesnek tartja az elvileg erkölcsös katolikus egyházat?(Nem ez volt az első eset,amikor ilyennel találkoztam)
2010. jún. 15. 18:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%
Ha a pap rájuk szól,akkor gondolod hogy lett volna a botrányon kívül valami eredménye?
2010. jún. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
69%

Én a katolikusoknál leginkább a képmutatást utálom.

Meg volt olyan élményem, hogy sok-sok idő után voltam újra katolikus misén, és már teljesen elfelejtettem a 'koreográfiát', hogy mikor kell letérdelni, felállni, na meg a dalokat.

És rendesen ki lettem nézve onnan, hogy én ezt hogy nem tudom.

2010. jún. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
50%
Az, hogy ők képmutatóak, nem jogosít fel téged, kedves második, hogy te ne tiszteld meg magad azzal, hogy rendesen öltözködsz, ha bemész a templomba.
2010. jún. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
71%
Nem a pap hibája, hogy a ribancok úgy mentek oda. A miserendben pedig nincs benne a helytelenül öltözöttek kitessékelése, ha a pap nem akart balhét, akkor nem akart. Én a pap helyében, ha nem is azonnal, de a mise után egy félreeső helyen leteremtettem volna őket.
2010. jún. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
83%
Kedves kérdező, most csak magadat minősítetted. Attól, hogy valaki így néz ki, így öltözködik, még lehet szüksége Istenre, sőt különösen ilyenkor van. Ha valakik a világból bemennek egy keresztény templomba, akkor Istennel és Isten szeretetével kell találkozniuk, nem képmutatókkal, akik kizavarják őket a ruhájuk miatt. Inkább örülnöd kellett volna, hogy ott ül a misén két olyan lány, akiknek -a külső alapján- szükségük van Isten formálására. Különben meg miért nem mentél te oda, hogy szeretetteljesen beszélgess velük erről?
2010. jún. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
77%
Ne ítélj,mert téged is megítélnek.
2010. jún. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
84%

Vajon a kérdező miért ment egyáltalán misére, ha nem is ismeri Jézus tanítását;

" "Bizony mondom nektek, hogy a vámosok és a cédák megelőznek benneteket az Isten országában"

Mt 21,31

2010. jún. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
77%
Most komolyan az alapján ítéled meg a vallást,ahogy két lány fel volt öltözve?! Nem érzed magad teljesen hülyének?
2010. jún. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
53%

Hinni egy vallásban, illetve eljárni az ilyen "összejövetelekre", misékre stb, mindenkinek joga van:)

Függetlenül öltözködéstől, szociális-kulturális szinttől.


De most a példa kedvéért: Egy hajléktalant beengednél?


Az ő ruházata is valószínűleg nem lenne odaillő, nem lenne valószinűleg ápolt, lehet h egyébként alkololista, stb... Ettől ő még lehet, hogy nálad, vagy akár az összes ott lévőnél jobban hisz az adott vallásban, csak egyszerűen így járt, ilyen az élete.


Megjegyzés: Ember választja a vallását, nem fordítva.


Megjegyzés 2: Legkisebb mértékben sem hiszek ilyesmiben:DDD

2010. jún. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Jajj, már megint egy ilyen. Például mostanában gyakran mondogatják azt, hogy: "A katolikus papok vizet prédikálnak és bort isznak. A legtöbb pap maga sem tartja meg, amit prédikál."


Tegyük fel egy pillanatra, hogy ez így van. Akkor is mi következik ebből? Legföljebb az, hogy tehát a papok is elkárhozhatnak. De sehogy sem következik, hogy most már az Isten szava, amelyet a papok Krisztus parancsolata szerint hirdetnek, nem igaz és nem kell azt komolyan venni. Tegyük fel, hogy az orvosok jókora része dohányzik s alkoholt fogyaszt, holott elméletben minden komoly orvos méregnek tartja az alkoholt is, a nikotint is. Mi következik ebből? Hogy most már ne törődjünk az egész orvostudománnyal és egészségüggyel?


Mindenki a maga lelkéért felelős; a pap is! Ha a pap nem tartja meg, amit prédikál, az az ő nagy baja lesz; ha én nem tartom meg, az nekem fog nagy bajt okozni. Okos ember nem a szerint igazodik, hogy más okosan cselekszik-e, hanem a szerint, mi a helyes és mi a kötelessége.


Dehát igaz-e, hogy a papok maguk sem hiszik vagy gyakorolják, amit hirdetnek? A papok közt csakugyan vannak téveteg, vétkes emberek. De csak nem lehet komolyan azt mondani, hogy a papok nagy része egyáltalán nem él a vallás parancsai szerint? Talán hibáz ebben vagy abban a pontban, de olyan papot nem igen találni, aki nem meggyőződésből hirdetné Krisztus igazságait. Sőt a papság túlnyomó többsége magasan az erkölcsi átlagszínvonal felett áll. A legderekabb hazafiak, leghívebb polgárok, legjótékonyabb, legistenfélőbb emberek mégis csak a katolikus papok köréből kerülnek ki. Még a legnehezebb papi kötelesség, a nőtlenség és tisztaság terén is, ha akadnak hibák és helyenkint néha nagyobb bűnök is, a túlnyomó többség mégis csodálatos hősiességgel tartja meg az Egyház felséges, de szinte emberfölötti önfegyelmezést igénylő követelményét s élete végéig híven megőrzi tisztasági fogadalmát. Aki ellenkezőt állít, az vagy tudatosan rágalmaz s egyes sajnálatos eseteket általánosít, vagy nem tudja, mit beszél s a legmagasabb erkölcsi színvonalon álló embercsoportot könnyelműen és igaztalanul vádolja.


Meg mondják, hogy "a vallás álszenteket nevel".


Ó igen, éppen úgy, mint ahogy a legértékesebb anyaföldből is teremhet gaz és bojtorján. Azért mégis esztelenség lenne meg nem becsülni a jó talajt s benne látni a baj okát. A vallásosság talajából is fakadhat torz és elferdült növény, de a dolgok értékét senki okos ember nem ítéli meg az esetleges elferdülésekből, hanem sokkal inkább abból, ami azoknak természetes és normális fejlődménye. Ez pedig nem az álszentség, hanem a tiszta szív, a becsületes jellem és emelkedett lelkület.

2010. jún. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!