Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztényj szempontból mi a...

Keresztényj szempontból mi a magyarázat, hogy Isten elsőre ilyen rossz világot teremtett, és csak másodjára ígéri hogy minden jó lesz?

Figyelt kérdés
Miért nem teremtette meg rögtön olyan jónak a világot, amilyennek a feltámadás után ígéri?
2018. jún. 28. 11:00
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

"Hogy a 3-at csúnyán lepontoztad -egyéb keresztényellenes haverjaiddal-, csak azt mutatja, hogy semmit nem értettél meg belőle"

Egy választ sem pontozam le soha semmilyen ellenességből. Ha értelmes választ ír valaki, az hasznos, ha pedig olyan zöldség magyarázkodást meg mellébeszélést mint te, az nyilván nem hasznos.

A válaszaid alapján meg sem értetted a kérdésben felvetett problémát.

Szóval csak hogy tiszta legyen, nem az a baj hogy keresztényként írsz, hanem ha ilyen hülyeségeket írsz, mint itt.

2018. jún. 28. 16:40
 12/35 anonim ***** válasza:

"A válaszaid alapján meg sem értetted a kérdésben felvetett problémát."

Tévedsz- megértettem.

"keresztényként írsz" - sehol nem mondtam, hogy keresztényként írok.

"hanem ha ilyen hülyeségeket írsz, mint itt"

- mire gondolsz?? nem írtam hülyeségeket, de gyanús, hogy te egy mukkot sem értesz belőle. Azonban, nem bántlak, ha fogyatékos vagy, akkor téged így kell szeretni és hagyni abban a boldog tudatban, hogy a világ szar és az "újvilág" is hamar az lesz.

2018. jún. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

"Tévedsz- megértettem"

Akkor miért mindenféle mellébeszélést kaptam valami tényleges válasz helyett?


"sehol nem mondtam, hogy keresztényként írok."

Igazából lényegtelen, csak azt tisztáztam hogy nem valami keresztényellenesség miatt lett hassontalannak ítélve a válaszod.


"mire gondolsz??"

Például hogy egyszerűen figyelmen kívül is hagyod a problémát, és elkezdesz a perui aranykertről regélni.

Mintha az bármit is változtatna a következő logikátlanságon. Ha az egész világot Isten teremtette, és a világ rossz, akkor Isten nem egy jó világot teremtett.

2018. jún. 28. 17:31
 14/35 anonim ***** válasza:
44%

Az hogy a világ ilyen, azt mi emberek tettük ilyenné.

/tisztelet a kevés kivételnek/


Ahogy írtam, nem tudjuk mennyi idő telt el a bűnbe esésig, semmi hiba sem volt benne.

Ádámék tökéletes szellemiséggel, és egészséggel rendelkeztek. Nem volt hiányuk sem élelemből, nem volt betegség, öregség, s a halál fogalma is csak az állatokra vonatkozott.

Ennél fogva teljes tudatában voltak mindennek, ami szükséges volt ahhoz, hogy boldogan és békében, egészségben éljenek örökké.

Persze az örök élet addig szól, amíg nem lázadnak fel a felállított erkölcsi értékek ellen, mint pl, az hogy Istentől függetlenek akartak lenni, úgy mond Ők maguk is "Istenek" lehettek volna, egy hazugság miatt, egy gyümölcstől.

A lázadás az égben kezdődött, nem a Földön.

Sajnos Sátán belevonta az embert is, az ember pedig engedett a csábításnak.

Önként döntött úgy, hogy hozzányúl ahhoz, ami nem illeti meg.

2018. jún. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

"Ahogy írtam, nem tudjuk mennyi idő telt el a bűnbe esésig, semmi hiba sem volt benne"

Attól hogy a hiba lappangott, az nem azt jelenti hogy a hiba nem létezett.

Ha minden hibátlan lett volna, akkor az embernek nem lett volna miért engedetlennek lennie, ahogyan a Sátánnak sem lett volna miért lázadnia.

2018. jún. 28. 17:58
 16/35 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező: nem beszéltem mellé, a kérdésre feleltem, próbáld meg megérteni Hamvas Perui aranykertjét. (Ha elmúltál 18 - mert nem gyereknek való, amiket írtam. Hány éves vagy?)


Egyébként meg ha ez így be van betonozva a tudatodba, nem fogunk tudni segíteni...


"A kérdező kommentje: Ha az egész világot Isten teremtette, és a világ rossz, akkor Isten nem egy jó világot teremtett."


Akkor most mégis mit vársz? Miről vitatkozzunk? te ezt biztos tudásként hangoztatod, és letolsz mindenkit, aki mást ír.

De mindegy is... hidd ezt: a világ rossz és Isten így teremtette.

2018. jún. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

"Akkor most mégis mit vársz? Miről vitatkozzunk? "

Ugye ez nem volt komoly? Legközelebb talán kezdd azzal, hogy elolvasod a kérdést, értelmezed amit olvastál, és csak utána reagálsz rá!

2018. jún. 28. 18:21
 18/35 anonim ***** válasza:
21%

Értelmeztem. Keresztény magyarázatot kérsz arra a téveszmédre (!), hogy a világ rossz, mert Isten rosszat teremtett.

Kérem azt a helyet az ÚSz-ből, ahol erre utalást találsz. Már hogy Krisztus a világot rossznak a Teremtőt pancsernek hívja. Utána tudjuk folytatni.

2018. jún. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
51%

Ez a 67%-os nem azonos azzal a 43%-ossal, aki végig szokta trollkodni a kérdéseket?

Igen hasonló a stílusa!

2018. jún. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
29%
Nem vagyok azonos azzal. Te viszont most írtál először ide egy kötekedős-troll hsz-t. És miért is trollkodtam? Melyik beírásom nem érthető számodra?
2018. jún. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!