Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztényj szempontból mi a...

Keresztényj szempontból mi a magyarázat, hogy Isten elsőre ilyen rossz világot teremtett, és csak másodjára ígéri hogy minden jó lesz?

Figyelt kérdés
Miért nem teremtette meg rögtön olyan jónak a világot, amilyennek a feltámadás után ígéri?
2018. jún. 28. 11:00
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

"Kérem azt a helyet az ÚSz-ből, ahol erre utalást találsz. "

Minek kéne rá bármilyen utalás? Tény, hogy a világ nem jó.

Ha hiszed hogy ezt a világot Isten teremtette, akkor ebből következő tény hogy Isten olyat teremtett, ami nem jó.


Mit nem értesz ebben?

2018. jún. 28. 21:59
 22/35 A kérdező kommentje:
A kérdés pedig látom azóta sem értetted meg, úgyhogy megpróbálom átfogalmazni, csak a te kedvedért! Hogyan vethető össze Isten ígérete egy jobb világról azzal a ténnyel, hogy ezt sem tudta jónak megteremteni?
2018. jún. 28. 22:01
 23/35 anonim ***** válasza:
27%

"Ha hiszed hogy ezt a világot Isten teremtette" - te nem hiszed?,

"akkor ebből következő tény hogy Isten olyat teremtett, ami nem jó." -ez egy téveszme, ez nem következik, ezt honnan veszed?


"Keresztény szempontból mi a magyarázat," - ezt kérdezted. És mondtál egy "tényt", amit téveszme.


A keresztény magyarázat: fejezd be az általános sulit és gondolkozz el a világon, a teremtésen, és az alkotó folyamaton - ha sikerül neked is alkotni, akkor majd rájössz egy-két dologra. Most nem lehet ebből a szerencsétlen téveszmédből kimozdítani.

Pontosan persze nem tudjuk, hogy miért, mert kisgyerek vagy, vagy mert buta, vagy beteg, aki nem tud elvontan gondolkodni, de mindegy.

Azon is gondolkozz el, mit jelen az ember élete szempontjából, ha így gondolkozik:

1. a világ rossz, Isten rosszat teremtett.

2. a teremtés csodálatos, Isten művét folytathatom, a rossz jelen van a világban, de legyőzhető - a MEGISMERÉSSEL (ez benne van a kereszténység szentkönyvében)


egy keresztény szellemiségű hitvallás a világról:


A lég, a fellegek, az erdő,

Mikéntha minden zengene…

A föld, a csillagok, a tenger,

Minden szívemmel van tele.


És mintha mind lobogna, égne;

Rajongna, élne szikla, rög…

Állat, virág, fa, sőt az ember

Érezne tégedet, Örök!…

[…]

És mintha mind belém ömölne,

Az óceán s a csillagok,

Szín és sugár, dal, illat, éter:

Úgy érzem, én minden vagyok."


Komjáthy Jenő: Az örök dal (részlet)

2018. jún. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

"ez egy téveszme, ez nem következik, ezt honnan veszed?"

Figyelj, segítek!

Első tény: A világot Isten teremtette.

Második tény: A világ rossz.


Ennyiből már egy ovisnak sem esne nehezére a dolog. Hajrá!

2018. jún. 28. 22:23
 25/35 A kérdező kommentje:

Azért az is sokatmondó, hogy amikor annyira leegyszerűsítem a dolgot, hogy már te sem tudsz csak simán mellébeszélni a probléma elismerése helyett, akkor már inkább elsunnyogsz.

Gratula!

2018. jún. 28. 22:36
 26/35 anonim ***** válasza:

Tuti, hogy ő a 43%-os.

A szavai, a gondolatfűzése, még a módszerei is pont ugyanolyanok. És mindenhol ott kell lennie, amihez nem ért!

Gratulálok neki!

2018. jún. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
0%

70%-os húzzál el a vasporos pokolba innen az összes regeddel- mit képzelsz? kötekedsz, nem is szólsz hozzá, csak pontozol itt - magadat is, látszik te vadbarom.

Nem vagyok "43%-os", de ez mindegy is.


Na látod kérdező, igazad van, ilyen szaralak is teremtetett, mint ez a 70%-os - őt igazán kár volt.

2018. jún. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

Én is várom a keresztények válaszát.

De ha érdekel az enyém, leírhatom: szerintem NINCSEN keresztény magyarázat erre.

Próbálják magyarázni a szabad akarattal, de az nem magyarázat erre.

Egy másik próbálkozás az, hogy először meg kellett tapasztalni a rosszat, hogy aztán később senki se kövesse el.

Vagy egy még rosszabb próbálkozás: ha azt mondják, hogy a világ tökéletes most is. Na, ehhez nagyon butának kell lennie valakinek, hogy elhiggye.

2018. jún. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

"Tuti, hogy ő a 43%-os"

Mondjuk ebben nem vagyok biztos. A 43%-os egy tipikus ostoba álkeresztény, akinek a hit csak egy ürügy, hogy minél több embert provokálhasson. Ha megnézed mit művel manapság, rendszerint beír valami akkora baromságot amit még a jobb érzésű keresztények is pontoznak lefelé. Esetleg egyszer még visszajön jól beszólni valakinek, majd közli hogy viszlát, és megy egy másik kérdéshez provokálni.


Az itteni jóbarátunk inkább csak eszeveszetten próbálja kikerülni a kényelmetlen tényeket. Vagy tényleg ennyire értetlen, a fene tudja...

2018. jún. 28. 23:02
 30/35 anonim ***** válasza:

Kicsit hosszúra nyúlt, de érdemes végigolvasni, erről is szó esik.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

2018. jún. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!