Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ez lenne a Mormon vallás?...

Ez lenne a Mormon vallás? Megírták a Mormon könyvékt (3-4ember) aztán amikor Joseph Smith kicsit túlzásba vittte az igét

Figyelt kérdés
Ez lenne a Mormon vallás? Megírták a Mormon könyvékt (3-4ember) aztán amikor Joseph Smith kicsit túlzásba vittte az igét, meg 40 égyasa volt akkot jaj neki, és utánna köré építettek egy egász irodaslmat, és Halleluja közben meg egy hazug könyvből lett egyházuk, ének karuk, templomuk stb, , , , Jól látom?!

2018. jún. 30. 18:44
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

#19

"Nem nyilatkozott sem katolikusokról, sem ortodoxokról, sem protestánsokról, sem koptokról külön-külön."

Ahogy a mormonokról sem.


"Péter kőszikláján építi fel az Ő egyházát és azon nem vesznek erőt a pokol kapui"

Valószínűleg tisztában volt vele, hogy Péter egyszer csak meghal, így nyílván az apostolok által kinevezett utódok vezetik majd.


"az apostolokat megölték, az egyház működésbeli folytonossága, papsági felhatalmazási lánca megszakadt"

Olvasd el az Apcselt és az apsotolok leveleit, elég sok utódot neveztek választottak.


"De ha valaki elolvassa a Mormon Könyvét és imádkozik róla, az meg fogja kapni a Szentlélek megerősítését arról, hogy az egy igaz szentírás és abban az Úr üzenete van."

Majd este kipróbálom és kiderül akkor mi az igazság.


"humanitárius programjai világszerte sokmillió embernek segítenek"

Ahogy a katolikusok, baptisták, reformátusok, evangélikusok, evangéliumi keresztények is.


"egyeteme (a BYU) a tudomány és művészetek művelésének fellegvára"

Érdekes, hallottam már sok usa egyetemről, de csak olyanokról, mint MIT, Harvard, Stanford, stb... Közbe azért rákerestem, világranglistán 800-1000 közt található, fellegvárnak annyira nem nevezném, de ettől függetlenül biztos nagyon jó. Például a chilei katolikus egyetem 137, csak úgy zárójelben megjegyzem.


"A mormon családtörténeti munka"

Igen, ez valóban egy nagyon hasznos munka, néhány pozitívumuk egyike.


----------------

Mint mondtam, csak hellyel közzel ismerem a mormon tanításokat, elég felületesen. Írtad is;

"Igen, valószínűleg ezekben nem jól ismered a mormon tanításokat, ami nem baj mert például én sem vagyok mondjuk a pravoszláv vagy etióp keresztény teológia szakértője."


Ezért most volt egy kis időm és olvasgattam honlapotokon. Az alábbiakat onnan gyűjtöttem ki:


"A modern világban Ő és Atyja megjelentek a gyermek Joseph Smithnek"

Ezzel szemben azt írja a Szentírás, hogy az Atyát egyedül a Fiú ismeri és egyedül Ő láthatja:

"Istent soha senki sem látta: az egyszülött Isten, aki az Atya kebelén van, az jelentette ki őt."


"Mert őtőle, őáltala, és őreá nézve teremtetnek és teremtettek a világok, és hogy azok lakói Istennek újjászületett fiai és leányai"

A Biblia csak egy világ teremtéséről ír, arról is múlt időben:

"A hetedik napra befejezte Isten a munkáját, amelyet végzett, és a hetedik napon megnyugodott minden munkától, amelyet végzett. Megáldotta Isten és megszentelte a hetedik napot, mert azon nyugodott el minden munkájától, amelyet végezve teremtett Isten."

Tehát Isten befejezte a teremtést, ezért nem létesülnek már új világok, mint írjátok.


"Amikor a fény megpihent rajtam, két Személyt láttam felettem a levegőben állni, akiknek ragyogása és dicsősége leírhatatlan volt. Egyikük hozzám szólt, a nevemen szólítva, és ezt mondta a másikra mutatva: Ez az én Szeretett Fiam. Őt hallgasd!"

Mint írtam, az Atyát csak a Fiú látta, tehát Smithnek biztos nem jelent meg. Másrészt mennybemenetelkor azt mondta az apostoloknak az angyal, hogy úgy fog visszatérni, miként elment. Illetve írva van, hogy második eljövetelekor Krisztus a világot ítélni jön. Szóval lehet meglátogatta valaki Smithet, de hogy se nem Jézus, se nem az Atya volt, az is biztos.

"Ez a Jézus, aki tőletek az égbe vétetett, úgy jön el ismét, amint szemetek láttára a mennybe ment"

"A parancsszóra, a főangyal szólítására, Isten harsonájának zengésére az Úr maga száll le a mennyből."

"Ezen a napon az egek nagy robajjal elmúlnak, az elemek a tűz hevétől felbomlanak, a föld és ami rajta van, elenyészik. Mivel így minden elpusztul, minden tekintetben szentül és vallásosan kell élnetek, hiszen várjátok és siettetitek az Isten napjának eljövetelét, amikor is az egek lángba borulnak és felbomla­nak, az elemek a tűz hevétől megolvadnak"

Lehet tévedek, de még nem hamvadt el a világ Krisztus tüzétől. Szóval akkor még nem jött vissza, se Smithnek, se másnak. Majd ha valóban eljön, azt észre vesszük.


"Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza megszervezését megelőzően Joseph Smith megkapta a papsági felhatalmazást Keresztelő János, illetve Péter, Jakab és János apostolok kezéből, akik magától Jézus Krisztustól kapták ugyanezt az „erőt és hatalmat”"

Keresztelő János nem volt pap, tehát ő biztos nem adott át semmi felhatalmazást, egyszerű belátni, mert Keresztelő János nem Lévi törzséből való. Az Újszövetségben pedig már nincsenek ilyen külön papi rendek:

"Ti pedig választott nép, királyi papság, szent nemzet, megváltott nép vagytok, hogy hirdessétek annak üdvözítő tetteit, aki a sötétségből meghívott titeket az ő csodálatos világosságára"

Nincsnek külön melkizedeki, ároni papok már, mint ti azt hirdetitek.


"Ezek a férfiak angyalként jelentek meg, és Joseph Smithre ruházták a papságot."

A Biblia elég világosan megkülönbözteti az angyalokat és embereket. A Jelenések könyvében is az üdvözültek emberként vannak jelen és nem angyalként.


"a visszaállított egyház vezetése Brigham Youngra, az akkor rangidős apostolra háramlott"

Most létezik apostoli primátus, vagy sem?


"A Mormon könyvét alkotó feljegyzéseket készítő próféták közül sokan személyesen is látták Krisztust, ahogyan az a Biblia tanúsága szerint Pál apostollal is megtörtént"

Pál apostol nem látta Jézust, csak hallotta:

"történt, hogy hirtelen fényesség ragyogta körül az égből. Leesett a földre, és szózatot hallott, amely azt mondta neki: »Saul, Saul, miért üldözöl engem?« Erre ő megkérdezte: »Ki vagy te, Uram?« Az így felelt: »Én vagyok Jézus, akit te üldözöl! De kelj föl és menj be a városba, ott majd megmondják neked, mit kell tenned.« A férfiak, akik kísérték, csodálkozva álltak. Hallották ugyan a hangot, de nem láttak senkit sem."



#20

"Ma már egyetlen egyház sem az és nem olyan mint aminek Jézus szándékai szerint lennie kellene."

Ezt nem tudhatjuk, bár hibák bárhol lehetnek.


"Azok a közösségek amik viszont legközelebb állhatnak ehhez az ideához azok még leginkább a mormonok, adventisták és az evangéliumi keresztények között találhatók meg."

Sikerült 3 olyan irányzatot összehoznod, akik távolabb nem is állhatnának egymástól teológiában.

2018. júl. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
17%

Kedves Kérdező,


Jól látod, nagyon sok hamis vallás nem igaz emberek hamis tanainak a terjesztésén alapul, ez később "szent hagyománnyá" változik. Így van ezzel a római katolicizmus is, egy római császár (Nagy Konstantinusz) vallásos lázálma a szülőszobája a római katolicizmusnak is, a mormon vallásnak pedig az általad említett kétes hírű figura.

2018. júl. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
49%

Kedves 21#


A reakcióid nagy része értelmezési kérdés amin nem érdemes vitatkozni, mert nem visz előre, van azonban néhány ami ténykérdés, azaz ténybeli tévedés:


1.- A Bemerítő vagy Keresztelő (héber nevén Jochanan ben Zecharja HaKohen), nemcsak nazír volt, de ároni pap is, nemcsak hogy Lévi törzsének tagja, de Áron egyenesági leszármazottja. Apja, az idős

Zakariás a jeruzsálemi templom tekintélyes papjaként működött, hiszen a szentélyben tömjénáldozatot mutathatott be (Abija rendjébe tartozott, minden nyolcadik héten szolgált). Ezek a tények a Bibliából is ismerhetők, így vitán felül állnak.


2. Nem igaz, hogy az apostolok elég sok utódot választottak volna a Biblia szerint. Mátyás volt az egyetlen akinek a választásáról beszámol az újszövetség. Ezt követően az apostoli felhatalmazás nem adódott tovább. Hetveneket választottak, de azok nem voltak apostolok. A püspökök (episzkoposzok) a gyülekezetek pénzügyi felügyelői, világi ügyeinek intézői voltak, eredetileg még a saját gyülekezetüket sem vezették, az apostolokhoz pedig végképp nem volt közük. Az apostoli szukcesszió akkor folytatódott újra, amikor a visszaállítás során újra lettek élő apostolok, de ezt nem mormon keresztényként nem kötelező hinni, ez mormon tanítás.


3."Istent soha senki sem látta..." ugye az is ténykérdés, hogy ez múltidő, méghozzá egy 2000 évvel ezelőtt használt múltidő. Nem következik belőle semmi az akkori jövőre nézve.


4. "A Biblia csak egy világ teremtéséről ír, arról is múlt időben..." Ugye az is tény, hogy attól, hogy valamit a Biblia nem ír, attól az még létezhet. Például internetről sem ír a Biblia, meg Lajhárokról sem, meg kengurukról sem, meg atomerőművekről sem, meg fekete lyukakról sem, meg a hidrogén atomról sem. Az pedig, hogy Isten a 7. napon befejezte a munkáját és megpihent nem jelenti azt, hogy a 16. napon nem kezdett bele valami másba, de ugye azt sem jelenti, hogy az első nap előtt néhány héttel, hónappal, vagy évezreddel ne tehetett volna bármit is, hiszen örökkévaló.


5. Tény, hogy a mormonok szerint sem jött még el Krisztus második eljövetele. A prófétáknak való megjelenés nem a második eljövetel. Hiszen logikád alapján Pál sem volna apostol, hiszen akkor Őt sem hívhatta volna el Jézus. Ha a hangját hallotta jelen volt, e tekintetben a szem és a fül között nincs különbség, ezek érzékszervek. De a prófétai látásnak vagy hallásnak egyébként nem is kell érzékszerveken keresztül történnie, mint azt tudjuk.


6. Az ároni papság Bibliai létezését elismerted. Ismét csak Tény, hogy a melkisédek rendje szerint való papság szerepel a bibliában. Sőt a katolikus papok felszentelésekor a szertartásban idézik is ezt az igehelyet.


A melkisédeki papság megtalálható az ószövetségben:


Zsolt. 110,4

Megesküdt az Úr és meg nem másítja: Pap vagy te örökké Melkhisedek rendje szerint.


És többször megerősíti az újszövetség is:


Zsid. 5,6

Miképen másutt is mondja: Te örökké való pap vagy, Melkisédek rendje szerint.


Zsid. 5,10

Neveztetvén az Istentől Melkisédek rendje szerint való főpapnak.


Na és persze maga Jézus sem kizárólag ószövetségi szereplő mint az ismert.

2018. júl. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Szabadidőmben át fogom olvasni az érveket,és ellenérveket.Magán véleményem szerint egy keresztény gyülekezetnek kellene lennie.1-nek ! És nem kellene szabályokkal tiltani dolgokat pl kv-t nem ihat a mormon,és ezt nem a Biblia mondja,vagy írja,hanem Joseph Smith...
2018. júl. 5. 22:12
 25/25 anonim ***** válasza:
49%

A "Biblia" a kinyilatkoztatásoknak egy gyűjteménye amit valamikor összeszerkesztettek, korábbi dokumentumok (független tekercsek) alapján. Ráadásul nemcsak egyféle bibliai gyűjtemény van, hanem többféle. Más szövegekből áll a katolikus, másból a protestáns, vagy ortodox szentírásgyűjtemény, persze nagy részük átfed.

A kinyilatkoztatások mindig is folyamatosan érkeztek az emberekhez, Ádámtól Mózesig, Mózestől próféták során keresztül Jézusig és Jézus halála után is apostolokon, evangelistákon keresztül. Semmi okunk sincs azt feltételezni, hogy a kinyilatkoztatások sorozata leállt, megszűnt volna, mert ez vagy azt jelentené, hogy Isten megváltozott és már nem akar beszélni az emberekhez vagy azt, hogy nem változott ugyan meg, de már mindent elmondott amit csak tud.


Mindkét elgondolás nonsense.


Isten szól hozzánk a jövőben is és még nagyon sok mindent fog elmondani nekünk.


Az, hogy valamit Ezékiel mondott-e vagy Abdiás vagy Jakab, vagy Joseph Smith azok között elvi okoknál fogva nincs eltérés.


Azt persze mindenki meggondolhatja, vagy imádkozhat róla, hogy ezek közül mindegyiket vagy csak némelyeket fogad el Isten igaz prófétájaként.


Egy azonban már az ószövetség alapján is biztos:


Ámós. 3,7

Mert semmit sem cselekszik az én Uram, az Úr, míg meg nem jelenti titkát az ő szolgáinak, a prófétáknak.

2018. júl. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!