Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A spirál már abortusz, legaláb...

A spirál már abortusz, legalábbis egy református oldal szerint. Ez csak szerintem határtalan butaság?

Figyelt kérdés
Sajnos ennél szofisztikáltabban nem tudtam kérezni.

2018. jún. 19. 02:15
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
46%

Kedves Kérdező,


Utánanéztem a spirálnak, ezt az oldalt találtam elsőre:


[link]


"Dr Tömösváry Zoltán


A SPIRÁL HÁTRÁNYAI

Súlyos szövődmények egyre ritkábban fordulnak elő a spirál vagy a hurok használata miatt. De van rá példa, hogy vagy a behelyezésnél, vagy későbbi elmozdulás következtében átfúródik a méh, és fertőzést okozhat.


A spirál azonban ugyanúgy, mint a többi módszer, nem 100%-ban biztonságos, mivel egyes nőknél és egyes ciklusokban okozhat terhességet, ha éppen a petesejt olyan területre ér a méh nyálkahártyán belül, ahol a spirál nem tudja kifejteni úgy a hatását, és be tud ágyazódni. Ilyenkor létrejön a terhesség.


A spirál okozta steril gyulladás is a spirál hátránya. A méh nyálkahártyája igen érzékeny ilyenkor, ezért a menstruációs vérveszteség is jóval több lesz, és mivel egy vezető szál van a nyakcsatornában leeresztve a spiráltól, ennek következtében baktériumok juthatnak fel a méh üregébe, ahol gyulladást okozhatnak. Ezért gyakoribb a kismedencei gyulladás illetve a petefészek vagy méhgyulladás a spirált viselők körében.


Gyakrabban fordul elő méhen kívüli terhesség a spirált használó nőknél, ez gyakran végződik spontán vetéléssel. Ha kiderül a terhesség, a spirált vagy hurkot azonnal el kell távolítani."


Nekem, mint kereszténynek ez például nem tetszik, és ezt elkerüljük a keresztény feleségemmel:


"Gyakrabban fordul elő méhen kívüli terhesség a spirált használó nőknél, ez gyakran végződik spontán vetéléssel."

2018. jún. 19. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:

Reformatus helyett romai katolikust kellett volna irjak. Ezen a linken erheto el. [link]


...

Kezdtem megérteni, miért volt bennem egész idő alatt olyan keserűség, miért voltam lehangolt, rosszkedvű, modortalan, mindig minden miatt morgó. Azért, mert anélkül, hogy észrevettem volna, gyilkoló géppé váltam. És ez egyre lejjebb húzott, egész a pokol széléig.

...


Ennél a résznél adtam fel kb

2018. jún. 19. 05:11
 3/46 anonim ***** válasza:
59%

Ha úgy veszi valaki, hogy minden abortusz, amikor szàndékosan elölnek egy már megfogant életet, akkor a spirált is vehetik ide.

Ugyanis a lenyege az, hogy a már megtermekenyult petesejt ne tudjon beagyazodni a meh nyalkahartyajaba. A petesejt a peteeerest kovetoen, amikor kiszabadul a tuszobol es elindul a petevezeton mar idealis esetben itt talalkozik egy spermaval. Es elkezd ezerrel osztodni. A beagyazodas kb. 8-10. napon tortenik (kezdodik el) ilyenkor mar tobbszaz, ezer sejtbol all az uj kis "elet". Mivel nem tud beagyazodni elpusztul.


Tehat vallastol fuggetlenul itt nem a spermakat pusztitja el vagy akadalyozza meg a bejutasban a vedekezesi modszer es nem is a petesejt ereset gatolja, hanem egy mar az egyedfejlodesnek bizonyos szakaszaban levo a ferfi es no genallomanyat egyuttesen hordozo sejtcsoportot pusztit el azzal, hogy nem is engedi megtapadni azaz tovabbfejlodni.

Ha azt veszed a rendes abortusz lenyege meg az, hohy a mar megtapadt es fejlodo embriot elvalasztjak a mehfaltol igy vetve veget a tovabbi fejlodesenek.

Vallasok, amelyek ellenzik az emberi elet kioltasat nyilvan már a spiralon is fennakadnak (de ez tenyleg szelsoseges).

2018. jún. 19. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
28%

#2, óvakodj ettől a magát katolikusnak nevező blogtól. Óriási ostobaságokat ír néha, és nem mellesleg egy tradicionalista, tridentista oldal.


Viszont abban kivételesen igaza van, hogy a spirál nem oké. Ugyanis ez a már megtermékenyített petesejt beágyazódását akadályozza meg, tehát lényegében olyan, mint egy mini abortusz.

2018. jún. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
Egy kedves magzatvédő linkelte. Értem a spirál működési elvét, de kb annyira tekintem élőlénynek,mint egy tojást. Hozzáteszem kéretlenül azt javasolta az illető, hogy inkább szedjek fogamzásgátlót, (abból is csak a petesejt megtermékenyülését megakadályozót) még akkor is, ha az rám nézve életveszélyes. Ez a gondolatmenet nekem annyira "furcsa" volt.
2018. jún. 19. 07:48
 6/46 A kérdező kommentje:
Kimaradt: de a megtermekenyult petesejtet kb annyira tekintem....
2018. jún. 19. 07:49
 7/46 anonim ***** válasza:
63%

Elég egyszerű a képlet. Ha már megtermékenyített petesejtet pusztítasz el mesterségesen, az abortusz. Ha a spirál így működik, akkor a spirál már abortusz.

Mivel a keresztények az életet a fogantatástól számítják, ezért súlyos bűn.


Használjatok óvszert, legalább a betegségektől is megvéd.

Egyébként mind a spirálnak, mind a tablettáknak lehetnek akár súlyosabb hatásai is.

2018. jún. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
21%

Jó, ennek a cikknek a megfogalmazásai kicsit tényleg erősek. De akkor leírom gyorsan a lényegre szorítkozva:

A keresztény etika a fogantatás pillanatától már önálló emberi személynek tekinti az elkezdődött életet. Onnantól kezdve, hogy a megtermékenyítés megtörtént, az már nem petesejt, hanem ember, saját DNS-sel. Ezért bűn az abortusz, mert az a 6 hetes magzat már önálló embernek minősül, nem sejtkupacnak. És ugyanezért súlyos bűn minden olyan fogamzásgátló módszer alkalmazása, amelyik már egy megfogant életet kiolt. A spirál is így működik. De ugyanez a 72 órás tabletta is.

"nem mellesleg egy tradicionalista, tridentista oldal." - a tradicionalizmussal és a trientizmussal még önmagában nem lenne gond. Sőt, bármelyik sokkal jobb, mint az egyházba beférkőző modernizmus.

2018. jún. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
34%

"Értem a spirál működési elvét, de kb annyira tekintem élőlénynek,mint egy tojást."

Oké, csak a tojást tojó baromfit is ugyanúgy megeszed, mint a tojást. A megtermékenyített petesejtnek viszont emberi DNS-e van. Ráadásul saját, és teljesen egyedi.

2018. jún. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:
Édes anyám borogass! Leugrott még a biosz könyvem is az asztalról. Ilyen minőségi érvekkel sajnos nem tudok vitatkozni.
2018. jún. 19. 19:04
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!