Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Majdnem minden vallás alapja...

Majdnem minden vallás alapja a szeretet és a béke. Ennek ellenére (noha majdnem mindenki tartozik valamilyen valláshoz) napi szinten folyik a háború a Földön. Mit gondolsz, miért?

Figyelt kérdés
2018. júl. 10. 16:17
 1/10 Szilar1996 válasza:
19%
Egyrészt azért mert nem mindenki vallásos valamint a vallások első célja hogy ráeröltesse magát másokra. Lásd a keresztény katonák "Krisztus nevében" lemészároltak minden pogányt aki nem hódolt be.
2018. júl. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Valóban,ezek az alapjai a legtöbb vallásnak,viszont a vallások közötti egyéb külömbségek már okozhatnak és okoznak is konfliktusokat.Persze egy adott valláson belül is vannak más hitűekkel szemben toleránsabb és kevésbé toleráns nézetek.Erre egy példa lehet az iszlám vallás,ami ugye szintén fontosnak tartja a békességet,szeretetet,de e vallás egyik szélsőséges ága,a dzsihádizmus már válogatás nélküli legyilkolását írja elő a hitetleneknek.

Vagy pl.a keresztény egyházon belül a protestánsok egy része a katolikusokat tévelygőknek gondolja,vagy éppen fordítva,de,mint ahogy fentebb már írtam,egy felekezeten belül is eléf nagy ellenségeskedések zajlanlak,ami már akár egy kissebb háborúvaal is felér.

Sajnos mi emberek ilyenek vagyunk;vágyunk a szeretetre és a békére,vágyunk valahova tartozni,de akik nem tartoznak ahhoz a csoporthoz,amihez mi,azokkal ellenségesek vagyunk sokszor,és ez komoly komfliktusokat eredményezhet.

2018. júl. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
24%
Ajánlom a Death Note-ot. Abban az új világ istene eléri, hogy ne legyenek háborúk a Földön és a bűnözők számát is jelentősen csökkenti.
2018. júl. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Aki tényleg mélyen hisz x vallásban, az valószínűleg nem fog elmenni önszántából embereket gyilkolni. Akik háborúznak, azok szerintem három csoportba sorolhatók:

1.) Besorozták őket, mert az országukban kötelező, ezért a vallásukat félretéve kénytelenek voltak háborúba menni.

2.) Nem vallásosok, vagy ha annak mondják magukat, akkor nem veszik túl komolyan a dolgot, vagy csak a kultúrájukból adódóan tartják magukat x vallásúnak (pl a magyarok elvileg keresztények, mert legtöbbjük keresztény értékeket vall).

3.) Szélsőségesen vallásosok, pl dzsihadisták vagy hinduk, akik meggyilkolják azokat, akik marhahúst esznek. Szerintem őket nem feltétlenül a vallásuk hajtja, hanem az állati szintű agresszió, amit vallás címszóval igyekszenek kiélni.

2018. júl. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A vallási különbségek mindig csak ürügyet szolgáltatnak. A háború legfőbb oka szerintem az emberi önzőség, hatalomvágy, telhetetlenség és becságy. Ezek az ember ösztönös, veleszületett tulajdonságai, erre sosem lesz ellenszer. A világ mindig tele volt háborúkkal és tele is lesz. Véleményem szerint a vallásra épp ezért van nagy szüksége az embernek. Kell valamilyen út, hogy ebben a világban békét és szeretetet találjon.

(Ez az én véleményem, persze nem várom el hogy mindenki egyetértsen vele)

2018. júl. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Azért, mert az emberiség bűnben fogan és él, mind erendő bűnben születünk, amit Ádám és Éva bűnére vezethetünk vissza. Esendőek, gyarlók, és hibásak vagyunk, ezért követhetjük, sőt amennyire lehet, követnünk kell Isten törvényeit, de várható, hogy időnként elbukunk, hibázunk.


Jézus Krisztus kereszthalálával azonban megmenekülhetünk a kárhozattól, ha követjük Jézust, megbánjuk bűneinket, és elfogadjuk az Anyaszentegyházat.

2018. júl. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Mert a világ vallásai belefolynak a világ dolgaiba, és nacionalista szellemmel élik a vallásos életüket.

Ha Sátán engedné, akkor nem lennének vallások, és így megosztottság sem.


Valamint sokszor félre értik Pál azon szavait, hogy engedelmeskedni kell a felső hatalmaknak. De azt már elfelejtik, hogy ami Istennek jár, azt nem adják a császárnak.

2018. júl. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mindenki le van pontozva, én meg hülye vagyok és válaszolok, pedig én is le leszek pontozva :D


Az az alapvető tévedés a kérdésedben, hogy szerinted minden valamilyen egyházhoz tartozó ember tökéletesen ismeri a hitét és maradéktalanul betartja a szabályait.


Hát nem.

2018. júl. 11. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
Mert az ember a bűnt választja. Ez olyan kérdés, hogy pl. minden szülő tiltja a gyerekének, hogy kiszaladjon az úttestre. Akkor miért szaladnak ki mégis? Mert a gyerek felelőtlen, játszik és nem hallgat a szüleire, akik pedig bölcsebbek nála.
2018. júl. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne legyenek illúzióid. A háborúk plusz erőforrásért törnek ki.
2018. júl. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!