Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények szerint a...

A keresztények szerint a Biblia az egyetlen és megcáfolhatatlan igazság?

Figyelt kérdés
2010. jún. 18. 10:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
nem hinném. túl általános a kérdésed, kicsit konkretizálhatnád, hogy mire vagy kíváncsi. (nem csak a keresztény vallás alapja a Biblia)
2010. jún. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
nem, rengeteg megcáfolhatatlan igazsága van a tudománynak is, amivel a Biblia nem foglalkozik
2010. jún. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Szerintem nem..
2010. jún. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
5%

Szia!


Ez nem ilyen egyszerű, de ajánlok egy kis olvanivalót, amiből választ tudsz kapni:


[link]

[link]

[link]

2010. jún. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
38%

Szia!


Szerintem ez a definíció így nem igaz. A keresztények szerint a Biblia Istentől ihletettnek vallott iratgyűjtemény, és Isten prófétákon keresztül közölt kinyilatkoztatása. Rövidebben a Biblia "Isten könyve" az embereknek. Bizonyára ezen kívül is léteznek igazságok.


Üdv. Péter

2010. jún. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Miért a Szentírás tanítja az igazságot?


Mert maga Isten a Szentírás szerzője: ezért állítjuk róla, hogy sugalmazott és tévedés nélkül tanítja azokat az igazságokat, melyek szükségesek üdvösségünkhöz. A Szentlélek sugalmazására írtak ugyanis az emberi szerzők, akik mindazt leírták, amire a Szentlélek minket tanítani akart.

2010. jún. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Biblia különböző sugalmazott könyvek halmaza, amely révén létrejött egy íratlan, elrejtett filozófia, amelyet nem tesznek nyilvánosan közzé. Nagyon sok igazságot rejt, ha megfelelően elmélkedünk rajtuk.
2010. jún. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! nekem egy ismerősöm aki gyülekezeti tag,állította,hogy a Biblia az igazság.ezt így konkrétan nem mondta ki,hogy az egyetlenegy igazság de ezt lehetett érezni a szavaiból,és hát mellette eléggé kritizálja a többi vallást is ami nem egyezik az övével(buddhizmus,katolicizmus).szóval kiváncsi voltam más vallásosok,hogyan látják ezt.
2010. jún. 19. 08:45
 9/20 anonim ***** válasza:

A katolicizmus is keresztény, Biblia alapú vallás;


A Szent Hagyomány azon részét a protestáns vallások nem fogadják el, amely nem bibliai eredetű.


A szentelmények, búcsú, szentolvasó, az imádságok szaporítása 10-ekre, 100-akra, 1000-rekre... etc.


De viszont vannak olyan dolgok is, amelyek tényleg hasznosak: A szentségek kiszolgáltatása, a vallás, és az újonnan, - bár nem eléggé hű az eredetihez, de sokkal érthetőbb a modernebb nyelvezetű, térképekkel, filológiai magyarázattal ellátott -, Biblia fordítás, hasznos életben levő prédikációk...


A katolikusnak is ugyan annyit kéne Bibliát olvasni, mint egy protestánsnak.

2010. jún. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

szia! első válaszoló vagyok. kicsit sokat várattál a pontosításra.

így már értem, mi a kérdésed lényege. igen, vannak ilyen elvakult hívők, de azok nem olvassák, csak felszínesen a bibliát. az is benne van, hogy más vallások meg tudnak egymás mellett élni, mert a lényeg ugyanaz, csak a "körítés" más.

én is vallásos vagyok és azt vallom: a Bibliában nagyon sok igazság van, ami eszköze lehet a boldog, igaz életnek. ugyanakkor a természettudományok megférnek mellette. (mert: nem kell szó szerint értelmezni. ez egy kicsit olyan mint a pletyka: sokat formálódtak, torzultak a történetek, mire papírra kerültek. plussz: az irracionális dolgoknak valószínűleg van racionális alapja, csak még nem volt olyan fejlett a tudomány és pl. eyg napfogyatkozást, vagy valakinek a gyógyulását csodaként éltek meg az emberek)


most elmondtam, nekem kb. mit jelent a vallás, egyben remélem egy kicsit választ is adtam a kérdésedre.

2010. jún. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!