Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hamisitvány a torinói lepel?

Hamisitvány a torinói lepel?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]



2018. júl. 20. 05:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap is beszélgettünk róla: https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..



A múltkor épp azt olvastam róla, hogy a rajta talált pollennyomok alapján a korát és a helyét egész pontosan meg tudják határozni.

2018. júl. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként itt egy ellencikk: [link]
2018. júl. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
77%

#11

Nem olvastam római jogot, mint a #8-as hozzászólásból kiderült, te sem (vagy értelmezni nem tudtad).

A hivatkozásaidat pedig csak akkor adtad meg, amikor tőlem számon kérted, az lett volna az igazi álszentség, ha még akkor sem adod meg.

2018. júl. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy régebbi cikk a témában: [link]


"... a Pray kódex, amelyben egy illusztráción Krisztus temetése látható, ahol egy hosszú szövetdarabbal burkolják be őt. A radiokarbon kormeghatározás szerint viszont a lepel keletkezésének legkorábbi lehetséges dátuma 1260 lehet, a kódexet pedig 1190-ben, hetven évvel korábban látták el képekkel. A könyvet díszítő művész két jellegzetes tulajdonsággal, egy ritka halszálkás mintázattal és négy, megközelítőleg L alakot formáló lyukkal ruházta fel Jézus halotti leplét. Ez a két jellegzetesség azonban a torinói leplen is megtalálható."

2018. júl. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
És még két égető kérdés: miért csak egyetlen lepelről tudunk? Ha olyan hétköznapi dolog lenne, akkor legalább több ezernek kellene léteznie. Amennyire én tudom, nem létezik több.
2018. júl. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem, miért számít ez. Ha hamisítvány, ha igaz, nem hinném, hogy sokban befolyásolja ez a hívők hitét. Aki meg egy leletre helyezi a vallásának alapjait, az magára vessen..
2018. júl. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
29%

"A hivatkozásaidat pedig csak akkor adtad meg, amikor tőlem számon kérted,"


Igaz, de megadtam, tőled ellentétben.

Nekem ezek a könyvek megvannak és el is olvastam őket, de neked sem tilos.

2018. júl. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
59%
Hamisítvány, amolyan tipik katolikus bálvány cucc.
2018. júl. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Igen.


Isten nem hagyja jóvá, hogy bizonyos tárgyak, nagyobb figyelmet kapjanak.

2018. júl. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 -a- ***** válasza:
100%

6.hsz-hez:

„A rómaiak csak rabszolgákat feszítettek keresztre, így hát ez kifejezetten ritka büntetés volt.”


->Josephus Flavius zsidó történetíró (i.sz.37-100): A zsidó háború c művében ír számos esetről, amikor a zsidó hadifoglyokkal és a császárság ellen lázadó zsidókkal szemben alkalmazták a rómaiak. Ahogy említették, Jézus ellen is ez volt a vád, és a két rabló-, akiket megfeszítettek vele-, sem szimpla tolvaj, hanem rabló-felkelő(lázadó) lehetett. Több lázadó is volt ekkor a börtönben, akik közül Barabbást kivételes „kegy” keretében elengedik.

Mr 15,7 „Vala pedig egy Barabbás nevű, megkötöztetve ama lázadókkal együtt, akik a lázadás alkalmával gyilkosságot követtek vala el.”


73.o(pdf) VARUS most hadserege egyik részét kiküldte portyára, hogy a lázadás szervezőit elfogják; csakugyan rengeteget hoztak be ezekből. Az ártalmatlanabbakat börtönbe vetette, de a bűnösöket - mintegy 2000 embert - KERESZTRE FESZÍTTETTE.


84. QUADRATUS mind a két félt megnyugtatta azzal az ígérettel, hogy ha majd arra a vidékre megy, mindent alaposan megvizsgál. Midőn nem sokkal utóbb Kaisareiába érkezett, mindazokat a lázadókat, akiket Cumanus foglyul ejtett, KERESZTRE FESZÍTTETTE.


85. Judaea többi részét FÉLIX kormányzósága alá rendelte. Ez foglyul ejtette Eleázár rablóvezért, aki már 20 éve fosztogatta az országot, és Rómába küldte; továbbá rengeteg rablót KERESZTRE FESZÍTTETETT, és ugyancsak kivégeztetett sok polgárt, akik titokban a rablókkal cimboráltak.


89. Rengeteg békés polgárt elfogtak és FLORUS elé hurcoltak, ez pedig gyalázatosan megkorbácsoltatta, aztán KERESZTRE FESZÍTTETTE őket. Ezen az egyetlen napon kereken 650 embert gyilkoltak meg, az asszonyokkal és gyermekekkel együtt, mert még ezeket sem kímélték. Még súlyosbította a szerencsétlenséget, hogy a rómaiak eddig még soha nem tapasztalt kegyetlenséggel jártak el; mert Florus olyasmire vetemedett, amire eddig még egyik elődje sem: lovagrendi férfiakat - akik ugyan zsidó származásúak voltak, de kiváltságos római rangot viseltek - bírói széke előtt megkorbácsoltatott, aztán KERESZTRE FESZÍTTETETT.


127. VESPASIANUS ugyan nem nagyon hitt a szökevénynek, mert tudta, hogy a zsidók mennyire összetartanak, és a testi fenyítéstől sem ijednek meg; hiszen egyszer egy elfogott jotapatai jajszó nélkül tűrt mindenféle kínzást; mikor égették a testét, akkor sem árult el semmit a városbeli állapotokról, és inkább elszenvedte a KERESZTRE FESZÍTTETÉST..


185. Ebben a csatározásban egy zsidót élve foglyul ejtettek; ezt TITUS a falak előtt KERESZTRE FESZÍTTETTE, hogy ezzel a riasztó látvánnyal megdöbbentse és jobb belátásra bírja a többieket.


194. Ha elfogták őket, szinte akaratlanul is védekeztek, és ha már egyszer védekeztek, akkor úgy érezték, hogy késő kegyelmet kérni. Tehát mindenekelőtt végig kellett szenvedniök a megkorbácsoltatást és minden elképzelhető kínzást, aztán pedig a falakkal szemben KERESZTRE FESZÍTETTÉK őket. TITUS ugyan sajnálkozott sorsukon, annál inkább, mert naponta 500 s néha még több foglyot is hoztak be, másrészt azonban veszedelmesnek tartotta volna elbocsátani ezeket a küzdelem árán elfogott zsidókat, és őriztetni ennyi embert, akik végül még föléjük kerekedhettek volna őreiknek. De leginkább azért engedte meg az elfogottak kivégzését, mert abban reménykedett, hogy ez a látvány engedékenységre bírja a városbelieket, hiszen ők is erre a sorsra számíthattak, ha nem adják meg magukat. A katonák dühükben és gyűlöletükben A FOGLYOKAT VÁLTOZATOS HELYZETBEN SZÖGEZTÉK KERESZTRE, ÉS MIVEL RENGETEG VOLT, HAMAROSAN NEM VOLT MÁR HELY A KERESZTEKNEK ÉS A KERESZTEKEN A MEGFESZÍTENDŐKNEK.


232. BASSUS…KERESZTET ÁLLÍTTATOTT, mintha rögtön rá akarná szegeztetni Eleázárt.


270. Titus Caesar ezután Cerealis parancsnoksága alatt álló 1000 lovassal Thekoa nevű faluba vezényelt, hogy állapítsam meg: alkalmas-e a helység arra, hogy ott erődítményt építsen. Mikor onnan visszatértem, nagyon sok KERESZTREFESZÍTETT hadifoglyot láttam…

2018. júl. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!