Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásos (és hívő) emberek?...

Vallásos (és hívő) emberek? Mi lehet mégis az igazság annak a papnak a döntésében, aki ledózeroltatta a templomot eladta a telket és saját rokonainak számlájára íratta a pénzt?

Figyelt kérdés

Csak szeretném megérteni. Megpróbálni átlátni az igazságot. Megérteni!


Mi lehet az indoka, vagy a mentsége a papnak? Mi az, ami mégis igazságos emberré teszi/tartja meg? Mi lehet az, ami miatt ezt tette?


Egy pár hete történt meg ez a kisvárosunkban.


CSAK KERESZTÉNY (vagy Jehova) VALLÁSOS, (vagy maximum hívő) EMBEREK VÁLASZOLJANAK!

MÁS VALLÁSOS (pl. buddhista) VAGY >ATEISTA< EMBEREK VÁLASZA __NEM__ ÉRDEKEL!

Kérek szépen mindenkit, ezt tartsa tiszteletben.


Köszönöm!


2018. júl. 25. 18:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mégis hogyan tehette meg jogilag? Az egyházmegye/község engedélyt adott rá? Mert ha nem a pap építetette saját pénzből, amit nem tudna megtenni, hacsak nem milliomos, akkor szerintem joga sincs hozzá. Ez igazságtalan, bár nem tudom, hogy mennyire történhet meg ilyesmi.
2018. júl. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

A joghoz én nem értek. De ezért is tettem fel (részben) a kérdést.

Persze, nem közvetlenül arra vagyok kíváncsi, hanem inkább a vallási/etikai/erkölcsi, dogmatikai részére a dolognak.


Annyit tudok össz-vissz, hogy volt/van egy jogász ismerőse. Aki biztos jó a szakmájában, mert amikor találkoztunk vele, akkor nagyon előkelő megjelenése volt.

Egy agapé volt, amin ott voltak a rokonai, bizalmasai, ismerősei, stb. és akkor mutatta be őt is.

De ez az ismeretség csak nagyon futólag volt, pár szót mondott magáról, meg nyilván inkább az ismerősével beszélt.

Egy idő után el is köszönt a hívőktől a pap. A többi ismerőse maradt vele tovább.


Szóval csak erről tudok. Nem tudom, hogy ez számíthat-e, de lehet, hogy a lehetséges mögöttes igazságokban ennek is van valami szerepe.

Csak én nem látom át a >"kifürkészhetetlent"<.

2018. júl. 25. 19:18
 3/21 anonim ***** válasza:
70%
Jó napot kívánok! Buddhista vagyok. A válaszom: .
2018. júl. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%

A kérdező priviben küldött köpése (engem ugyan nem érdekel, le is tiltám), de hátha valaki érdekel: Elmész Te a jó büdös francba! Egy hasznavehetetlen beszólás SEM vagy, mert csak egy rohadt pontot tudtál benyögni.

Nnna. És most tisztázzuk: a kérdésbe ne írj kikötéseket, hogy ki válaszoljon- aki válaszol, azt fogadd el- vagy vitatkozz, de válogass.


Nem tudom, melyik bolygóról írsz, de amit írsz -lehetetlen a Földön. A teleknek tulajdonosa van, az ingatlannak is - nem lehet csak egyet gondolni hopp és dózerolni, meg építeni. A földhivatalban utánanézhetsz, kinek a tulajdona a telek

2018. júl. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Fogalmam sincs miért tette, nem ismerem sem a papot, sem az esetet. A leírtak alapján viszont nagyon nem tartom helyesnek azt, amit a pap tett. Nem is értem a kérdést, szerinted van aki erre bólogat, hogy igen-igen, a pap helyesen tette ezért meg ezért?

Btw, legalább építenek új templomot helyette, vagy ezután hova fognak járni a hívek? Meg tudnád esetleg mondani hol történt az eset? Szívesen utánanéznék.

(katolikus tini)

2018. júl. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

"Nem is értem a kérdést, szerinted van aki erre bólogat, hogy igen-igen, a pap helyesen tette ezért meg ezért?"


Mivel még most is része a vallási életnek, meg csinál térítéseket, ezért kell, hogy legyen.

Urambocsá', ha nem lenne, akkor nem lenne pap. A hívei sem lennének, meg akkor mindenki elpártolt volna tőle, akkor lenne hír belőle, meg akkor büntetőper is lett volna... Akkor tuti biztos, hogy nem tették volna át a szomszéd településre ugyanúgy papnak (vagy van, aki azt mondta, hogy Ő kérte át magát, de ezt nem biztos forrásból tudom)

2018. júl. 25. 19:40
 7/21 anonim ***** válasza:
81%

"ledózeroltatta a templomot eladta a telket és saját rokonainak "


Ha a te telkedre átnyúlik az én új házam alapteste (csak az alapozás!) - a hatóság LEBONTATJA. Értelmetlen dolgokat írsz - nem csinálhat ilyet senki.

2018. júl. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez már túl hihetetlen történet. A legtöbb templom vagy műemlék, vagy műemlék-jellegű épület, így természetesen nem lehet ledózerolni. Arról nem is beszélve, hogy nem is egyszerű feladat. Például a mi templomunk egy kis falusi templom, de több méter vastag falai vannak a torony alatt, vagy akár a szentély kupolájánál.

Harmadrészt nem a pap tulajdona, se a templom, se a telek amin áll, így nem adhatja el. Egyedül az adott püspökségnek lenne ehhez joga, pl. Pest megyében a váci püspöknek, Budapesten az esztergomi érseknek. Ahogy építeni is csak püspöki jóváhagyással lehet, úgy lerombolni is.

2018. júl. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Hívő társaim!


Most írhatjátok többen is, hogy lehetetlen így-meg-úgy... De pár hete FEJEZŐDÖTT BE a lebontás. Nem fog változni!


És ettől még én sem fogom megérteni - sőt, a legkevésbé sem - hogy miért történt. A legelkeserítőbb, hogy lakótársaimmal se tudok erről beszélni, mert vagy üres frázisokat mondanak, vagy szabályosan leszidnak, hogy ha ez nekem láthatólag túl nagy falat, akkor miért akarok a pap döntéseiben vájkálni. De most komolyan : olyan nagy bűn, hogy szeretném megérteni?!

Pont azért is érteném meg, hogy én is meglássam az igazságot, meg azoknak is továbbadjam, akik esetleg rögtön kombinálnának, meg gonoszságot terjesztenének rőla.

2018. júl. 25. 20:37
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Oké, kérlek írd le, hogy melyik település, melyik plébánia, melyik temploma, hátha közelebb jutunk a kérdéses válaszhoz.
2018. júl. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!