Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi kutatnak, de mit...

Jehova tanúi kutatnak, de mit és hogyan? (kifejtés lent)

Figyelt kérdés

És tulajdonképpen miért kutatnak már aki ezt teszi közülük?

Nincs benne semmi logika. Hiszen teljesen mindegy hogy a kutatás során mit sikerül feltárni. Mert a lényeg úgy is az hogy mit állít a Vezető Testület. Amit vagy elfogad a tanú vagy nem. Tehát ez nem kutatás csak választás kérdése és semmi több.

1. Ha elfogadja akkor maradhat!

2. Ha nem fogadja el akkor kirakják. Ennyi!

A saját kiadványokban kutat? Ott két dologra bukkanhat a régebbi verzióra ami ugye úgymond kiigazításra szorult! És az új verzióra amihez meg úgy ott a válasz a VT részéről. Tehát akkor mit is kutat? Azt hogy az Őrtornyos kiadványokból alátudja e támasztani azt amit már úgy is megmagyarázott a szervezet?


2018. júl. 30. 12:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy új áldoza... hívek után kutatnak.
2018. júl. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Erre is van egy Biblia vers, mint mindenre:

(Cselekedetek 17:11) 11 Ezek pedig nemesebb gondolkodásúak voltak, mint a tesszalonikaiak, ugyanis a legnagyobb készséggel fogadták a szót, naponta gondosan vizsgálva az Írásokat, hogy úgy vannak-e ezek a dolgok.


A Bereabeliek, nemesebb lelkűek voltak, a Tesszalonikaiaknál?

Miért?

Mert utána néztek a szónak amit hallottak Páltól, nem mondták azt, hogy: "Pál mondta, elhisszük, nem nézünk utána."


"2. Ha nem fogadja el akkor kirakják. Ennyi!"


Tévedsz. Van aki nem ért valamit elsőre, és ezért nem tudja elfogadni, ezért még senkit nem közösítettek ki.

De a legnagyobb alázattal vár, közben utána kutat nem csak az indexekben, de könyvtárakba is elmehet tájékozódni.

Magam is ezt tettem, mielőtt Tanú lettem, és azóta is utána nézek dolgoknak, ha nem értek valamit, vagy új gondolat.

Egyébként pedig az indexekben, sok olyan forrás anyag van, amit világban elismert Bibliai szaktekintélyek, Rabbik mondtak, vagy állítottak.

Ezeknek is utána lehet nézni.

akkor van baj, és közösítenek ki valakit, ha, amivel nem ért egyet, vagy nem érti, elkezdi népszerűsíteni az elképzelését, vagy hangot ad a gyülekezeten belül az egyet nem értésnek, és ezzel "támogatókat" toboroz" bizonyos értelemben. Ezt tette némely első századi keresztény, akiket kiraktak, ahogy írja is az írás.


(2Timóteusz 2:18) 18 Ezek az emberek eltértek az igazságtól, azt mondva, hogy a feltámadás már megtörtént, és feldúlják némelyek hitét.

(1Timóteusz 1:6, 7) 6 Eltérve ezektől, egyesek hiábavaló beszédre hajlottak el, 7 s törvénytanítók akarnak lenni, de nem fogják fel sem amiket mondanak, sem amiket erősen bizonygatnak.

2018. júl. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
„Ha embert követnénk, kétségkívül más lenne a helyzetünk; az egyik emberi ötlet kétségkívül ellent mondana a másiknak, és azt, ami egy vagy két vagy hat évvel azelőtt világosság volt, most sötétségnek tekintenénk. Istennél azonban nincsen változás, még a visszafordulás árnyéka sem, és így van ez az igazsággal is; bármely ismeretnek vagy világosságnak, amely Istentől jön, olyannak kell lennie, mint a szerzője. Az igazság új szemlélete sohasem mondhat ellent egy korábbi igazságnak. Az „új világosság” soha nem oltja ki a korábbi „világosságot”, hanem növeli azt.”
2018. aug. 1. 09:20
 4/10 anonim ***** válasza:

EZEKET MÁR KIKUTATTÁK ? HOGY


Hány ember haláláért felelős a JEHOVA Watsch Tower banda ?


Az örmény népirtás.


Az oltások elutasítása miatt meghaltak.


A vérátömlesztés elutasításai miatt meghaltak.


A természeti katasztrófák esetén a hatóságoknak nem engedelmeskedő, armagedonváró királyságterembe tömörült emberek halála.


A szervezeti túlkapások miatti öngyilkosságok.


A világháborúk idején a szervezet miatt megölt személyek.


A világon rengeteg családok örökre nyomorékká tétele

is gyilkosság hiszen nem csak fegyverekkel lehet ölni

és ez most is folyik nagyüzemileg folyamatosan a bekopogtatásokkal az ajtón és ezeknek eredményei.


Tippelj egy számra !


A: Egyért sem, azaz 0!

B: 1914!

C: 144 000!

D: Több millió!

2018. szept. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

és ezekért mind kivétel nélkül a normál átlag jehova vezetők és a vének az EGYEDÜLI felelősek akik itt járnak körülöttünk!

mert a szekta őket használja fel kizárólagos kapcsolat tartóként és akik mindennel teljesen tisztában vannak , ők irányítják verik át a tömegeket közvetlenül. akkor is ők felelnek mindenért ha letagadják vagy sunyin elhallgatják hogy nem tudnak semmit!

2018. szept. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 KZitus ***** válasza:

Szia


Hogy elgurult a kutatásról a téma fonala.....:-)


Igen, kutatok, azon a módon, ahogyan Jehova arra ösztönös engem:

Zsoltárok 1:1–3

"Boldog ember az, aki nem követi a gonoszok tanácsát, bűnösök útjára nem lép, és gúnyolódók közé nem ül,

hanem Jehova törvényében gyönyörködik, és az ő törvényét olvassa halk hangon éjjel-nappal.

Olyan lesz, mint a folyóvizek mellé ültetett fa, amely megtermi gyümölcsét a maga idején,

és nem hervad el lombja. Minden tettét siker koronázza."

Ahhoz pl., hogy a Jelenések könyvét megértsem, Dániel, Ézsaiás, Jeremiás és még más könyveket is "kutatnom" kell eléggé hosszasan.

Hogy ez alatt ki mit ért, az az ő magánügye...

Nekem életbevágóan fontos az, amit Isten akar közölni velem, és ehhez szüntelen a segítségét kérve keresek-kutatok. Ő is ezt a tanácsot adja nem csak nekem:Ézsaiás 55:6, 7

"Keressétek Jehovát, amíg megtalálható! Kiáltsatok hozzá, amíg közel van!

Hagyja el a gonosz az útját, és a rossz ember az ő gondolatait!

Térjen vissza Jehovához, aki irgalmas lesz hozzá, Istenünkhöz, mert ő készségesen megbocsát!"

Sofóniás 2:3

„Keressétek az Urat mindnyájan e föld alázatosai . . . keressétek az igazságot, keressétek az alázatosságot: talán megoltalmaztattok az Úr haragjának napján!”

"Hallgassatok rám, ti csökönyös szívűek, akik messze vagytok az igazságosságtól! Közel hoztam igazságosságomat. Nincsen messze,..." Ézsaiás 46:12


Tehát ahhoz, hogy megtaláljam a "hogyanra?" a választ, számomra nem választás kérdése, Isten fenti szavai szerint.

Hogy ki hogyan értelmezi a kutatásunkat, az az ő magánügye. Bár csak fordítva is így lenne :-(


Nem értem, egy nem Jehova tanújának miért fáj az(ezt tükrözi a kérdés alatti szavaid),hogy mi hogyan, milyen módon kutatunk. Tedd te is a magad módján, a lényeg az, hogy megismerd a Teremtődet Jehovát, hogy tartós életed legyen itt a földön, békességben, szeretetben.

2018. szept. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"Hogy elgurult a kutatásról a téma fonala...."


Igen, valóban így van. Sajnos vannak olyan személyek akik nem képesek feldolgozni helyzeteket és így reagálnak.

De kívánom nekik hogy egyszer megtalálják a lelki békét!


"Igen, kutatok, azon a módon, ahogyan Jehova arra ösztönös engem..."


Idézted a Zsoltárok 1:1–3 de a helyzet az hogy itt olyan dolgokról lehet olvasni amely nem igényel különösebb kutatást, mert minden értelmes hívő ember számára felfogható a jelentése.


"Ahhoz pl., hogy a Jelenések könyvét megértsem, Dániel, Ézsaiás, Jeremiás és még más könyveket is "kutatnom" kell eléggé hosszasan."


Na ez viszont már valóban egy olyan rész amely tényleges kutatást igényel ahhoz hogy meg lehessen érteni.

És mire jutottál eddig a megértésben?


"Nekem életbevágóan fontos az, amit Isten akar közölni velem, és ehhez szüntelen a segítségét kérve keresek-kutatok."


Ha ez tényleg így van akkor mi szükséged van egy szervezetre? Nincs benne logika! Hiszen amit Isten akart közölni az emberrel azt mind leíratta a szavában és nem kellett hozzá semmilyen szervezet!


"Tehát ahhoz, hogy megtaláljam a "hogyanra?" a választ, számomra nem választás kérdése, Isten fenti szavai szerint."


Észre vetted hogy az általad idézett részekben egyetlen egyszer sem esik szó szervezetről?


"Nem értem, egy nem Jehova tanújának miért fáj az(ezt tükrözi a kérdés alatti szavaid),hogy mi hogyan, milyen módon kutatunk."


Én meg nem értem hogy honnét veszed azt hogy nekem ez fáj! Nem értem hogy miért nem tudod elképzelni azt hogy tényleg érdekel a kérdésre adott válasz? De nem válaszoltad meg a kérdést hogyan, milyen módon kutatsz, illetve kutatnak Jehova tanúi?


"Tedd te is a magad módján, a lényeg az, hogy megismerd a Teremtődet Jehovát, hogy tartós életed legyen itt a földön, békességben, szeretetben."


Nekem nem teremtőm Jehova, legyen ő bárki is. Nekem a mennyei Atya a teremtőm. Az a mennyei Atya aki elküldte a Fiát az Úr Jézus Krisztust!

2018. szept. 24. 20:48
 8/10 anonim ***** válasza:

nem is ismeri a Teremtőt az örtorony vállalkozás ,

ezért először ezt kellene hogy megtalálja !

2018. szept. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 KZitus ***** válasza:

Kedves kérdező


Nem egyformán látjuk a dolgokat, ezért egyrészt nem tudunk egyetérteni, másrészt ezért mindent másképpen látunk, teszünk.


Idézd tőlem:

"Igen, kutatok, azon a módon, ahogyan Jehova arra ösztönös engem..."

Azutén írod:

"Idézted a Zsoltárok 1:1–3 de a helyzet az hogy itt olyan dolgokról lehet olvasni amely nem igényel különösebb kutatást, mert minden értelmes hívő ember számára felfogható a jelentése."

Én úgy látom, hogy a Zsoltárok 1:1-3 állandó kitatásra ösztönöz. Persze az idézetet könnyű megérteni, de vajon tesszük is azt amire ösztönöz? "Jehova törvényében gyönyörködik, és az ő törvényét olvassa halk hangon éjjel-nappal"


""Ahhoz pl., hogy a Jelenések könyvét megértsem, Dániel, Ézsaiás, Jeremiás és még más könyveket is "kutatnom" kell eléggé hosszasan."

Na ez viszont már valóban egy olyan rész amely tényleges kutatást igényel ahhoz hogy meg lehessen érteni.

És mire jutottál eddig a megértésben?" - hát itt következne az, mire jöttem rá hoszú évtizedek alatt, tanultam meg a Bibliából.


"Nekem életbevágóan fontos az, amit Isten akar közölni velem, és ehhez szüntelen a segítségét kérve keresek-kutatok."

Ha ez tényleg így van akkor mi szükséged van egy szervezetre? Nincs benne logika! Hiszen amit Isten akart közölni az emberrel azt mind leíratta a szavában és nem kellett hozzá semmilyen szervezet!" - csak addig nincsen benne logika, ameddig nincsen PONTOS bibliai ismereted.

Ha most azt írom neked, hogy Istennek Mózes óta mindig volt szervezete, szevezett népe itt a földön, nem hiszed el nekem. Az ókorban CSAK az tartozhatott a zsidó néphez, aki megtartotta a Mózes(ember) által kötött szövetséget.(abban az időben is lázadoztak a mózesi vezetés ellen) Ma is van Jehovának népe itt a földön, és csak azok tartozhatnak hozzá, akik elfogadják a Jehova által kinevezett vezetést(mint Mózest anno) amelytől a Máté 24:45-47 is ír., és az Apostolok cselekedete is. Ott konkrétan ír arról, hogyan hoz létre Jehova népet az ő nevének.


""Tehát ahhoz, hogy megtaláljam a "hogyanra?" a választ, számomra nem választás kérdése, Isten fenti szavai szerint."

Észre vetted hogy az általad idézett részekben egyetlen egyszer sem esik szó szervezetről?" - valóban, azokban nem esett szó szervezetről.


""Nem értem, egy nem Jehova tanújának miért fáj az(ezt tükrözi a kérdés alatti szavaid),hogy mi hogyan, milyen módon kutatunk."" - olvasd el kérlek még egyszer azt, nem amit, inkább ahogyan a kérdésed alatt a kérdésedet indokolod :-)


"De nem válaszoltad meg a kérdést hogyan, milyen módon kutatsz, illetve kutatnak Jehova tanúi?" - csak magamról írhatok. hetente egyszer személyesen kutatom a Bibliát, térképek, konkordanciák, és ha kell a jw.org segítségével(mert itt könnyebb is). Ameddig a Károli féle Bibéiát használtam, van egy Bibliai szótáram, arra is gyakran szükségem volt. Olykor más fordítású, és más nyelvű Bibliát is használok a kutatásban, mint az Ökumenikus és Káldi fordítást is, attól függően, mit keresek éppen.


"Nekem nem teremtőm Jehova, legyen ő bárki is. Nekem a mennyei Atya a teremtőm. Az a mennyei Atya aki elküldte a Fiát az Úr Jézus Krisztust!" - legyen neked a hited szerint, én tiszteletben tartom a nézetedet.

2018. szept. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"Persze az idézetet könnyű megérteni, de vajon tesszük is azt amire ösztönöz?"


Az egy másik kérdés! Egyébként jó kérdés, csak most nem ez a téma.


"És mire jutottál eddig a megértésben?" - hát itt következne az, mire jöttem rá hoszú évtizedek alatt, tanultam meg a Bibliából."


Lehet nem volt egyértelmű. De a mondat után van egy kérdőjel!

Tehát mire jöttél rá a Jelenések könyvével kapcsolatban? (a nyilvánvalót leszámítva, hogy rengeteg rébuszt tartalmaz)


"...csak addig nincsen benne logika, ameddig nincsen PONTOS bibliai ismereted."


Ó, valóban? Hát taníts, miben nincs pontos ismeretem?


"Ha most azt írom neked, hogy Istennek Mózes óta mindig volt szervezete, szevezett népe itt a földön, nem hiszed el nekem."


Egyet valóban nem hiszek el neked. Azt hogy Istennek mindig is volt szervezete. Olvasva ezeket a történeteket egyáltalán nem bontakozik ki semmiféle szervezet képe.

Hogy volt és van népe az viszont vitán felül áll!

Hogy miért gondolom így.

Hány embert hívott el Isten hogy kimentse a népét Egyiptomból? Hány embert hívott Isten a Sínai-hegyre? És még lehetne sorolni! De ha még visszább megyünk Ábrahám is egy ember volt akit Isten választott ki és közvetlenül kommunikált vele. Mózessel is közvetlenül kommunikált.


"Az ókorban CSAK az tartozhatott a zsidó néphez, aki megtartotta a Mózes(ember) által kötött szövetséget.(abban az időben is lázadoztak a mózesi vezetés ellen)"


2Mózes 20:18 Az egész nép pedig látta a mennydörgést, villámlást, kürtzengést és a hegy füstölgését. Amikor látta ezt a nép, megrémült, és hátrébb húzódott. 19 Azt mondták Mózesnek: Te beszélj velünk, és mi hallgatunk rád. De Isten ne beszéljen velünk, mert akkor meghalunk.

Hát azért nem egészen "mózesi vezetésként" indult a dolog. A nép akarata volt. De Isten közvetlenül szólt a néphez!

A pontos Biblia ismeret fényében!


"Ma is van Jehovának népe itt a földön, és csak azok tartozhatnak hozzá, akik elfogadják a Jehova által kinevezett vezetést(mint Mózest anno)..."


Egy értelmes hívő ember számár nem képezi vita tárgyát hogy Istennek van népe a Földön. Ez kb. olyan mintha azt írtad volna hogy van éjjel és nappal. Mózest Isten arra jelölte ki hogy kivezesse a népét Egyiptomból. De vezetővé nem Isten tette hanem a nép, mert nem akartak közvetlenül Istennel beszélni. Illetve nem akarták hogy Isten közvetlenül beszéljen hozzájuk.

2Mózes 20:18-19


"...amelytől a Máté 24:45-47 is ír., és az Apostolok cselekedete is. Ott konkrétan ír arról, hogyan hoz létre Jehova népet az ő nevének."


Na és mit ír a Biblia ki a hű és bölcs sáfár?

És hogyan szerzett Isten népet az ő nevének? Mert az akkori népeket keresztényeknek kezdték el hívni és nem másképp! A keresztény pedig azt jelenti hogy: Krisztust követő!

És az apostolok is Krisztus mellett tanúskodtak sőt az Ő nevében tanítottak, még akkor is amikor azt meg akarták nekik tiltani.


"Észre vetted hogy az általad idézett részekben egyetlen egyszer sem esik szó szervezetről?" - valóban, azokban nem esett szó szervezetről."


Akkor?


"...olvasd el kérlek még egyszer azt, nem amit, inkább ahogyan a kérdésed alatt a kérdésedet indokolod"


És ezt miért kell összekapcsolni a fájdalommal? De a választ szerintem inkább az lesz hogy neked "fáj" ez a dolog.


""De nem válaszoltad meg a kérdést hogyan, milyen módon kutatsz, illetve kutatnak Jehova tanúi?" - csak magamról írhatok. hetente egyszer személyesen kutatom a Bibliát, térképek, konkordanciák, és ha kell a jw.org segítségével(mert itt könnyebb is). Ameddig a Károli féle Bibéiát használtam, van egy Bibliai szótáram, arra is gyakran szükségem volt. Olykor más fordítású, és más nyelvű Bibliát is használok a kutatásban, mint az Ökumenikus és Káldi fordítást is, attól függően, mit keresek éppen."


Hát ami azt illeti nem gondoltam hogy érdemi válasz érkezhet még a kérdésemre. De ügyes vagy!

Sikerült válaszolnod a kérdésemre és nem másoltál meg nem írtál le egy csomó teljesen felesleges szöveget. Sikerült tényleg a kérdésre válaszolni és mind ezt úgy leírni hogy a lényeg van benne. Eddigi tapasztalataim szerint ez Jehova tanúitól ez ritkaságnak számít!

JW.org, miért könnyebb? Mert ott már kész válaszok vannak?

Én is több fordítást szoktam használni!


"...legyen neked a hited szerint, én tiszteletben tartom a nézetedet."


Akkor az igened legyen is igen és ténylegesen tartsd tiszteletben, ha már kijelentetted.

És köszönöm szépen hogy ezt teszed. "...hogy megismerd a Teremtődet Jehovát..."

Ha így fogalmazol meg egy mondatot akkor hagyd ki belőle a Jehovát. Mennyei Atya (Máté 6:9 tudom hogy a ti fordításotokban az van írva hogy "égi")vagy Isten vagy Teremtő de írhatod azt is hogy a Vagyok (2Mózes 3:14)

2018. szept. 24. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!