Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy hívő embert már nem lehet...

Egy hívő embert már nem lehet arra késztetni, hogy kételkedjen a hitében, elgondolkodjon a másik oldalon is, ha már a vallása a hétköznapjainak és az életvitelének meghatározó eleme?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt azokat a mélyen hithü keresztényeket, pélául akik úgy csitítják el a gyerekeket a templomban hogy csönd legyen mert az Úr Jézus figyel benneteket... Lehet bennem van a hiba(remélem nem), engem nem neveltek vallásosan, egészen addig semmi bajom nem volt vele, amíg alkalmam nem nyílt közelebbről megtapasztalni. Szerintem nagyon sok baj van a mi világunkkal. De hát ezért vagyunk mi emberek. Ha nem lennének folyamatosan konfliktusok, akkor nem lenne mikre megoldást keressünk, és kiégnénk, nem lenne értelme létezni. Emberek nélkül vallások sem léteznének.
2018. aug. 1. 17:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Keresztény ember be sem teszi olyan templomba a lábát ahol szobrok, képek, Jézus másolatok, szűzmária szobrok vannak. Itt kezdődik. Hogy az emberek becsapják a saját gyermekeiket, és kereszténynek vallják magukat, miközbe nem is azok Isten Igéje vés beszédje alapján.
2018. aug. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem értem a válaszod
2018. aug. 1. 17:37
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

2

*Értem ezalatt azokat a mélyen hithü keresztényeket, pélául akik úgy csitítják el a gyerekeket a templomban


Hithű kereszténynek mondod azt, aki nem keresztény, csak annak mondja magát a világ, de Isten nem ismeri el, hogy hozzá tartozik, nem kente fel.

Nincs ez az ember szövetségben Istennel. Hithű keresztényként ábrázolod, de nem az, még akkor se az, ha tele van vallásos képmutatással, vallásos cselekedetekkel, és morzsolja a rózsafűzért.


Igy már érthető?

2018. aug. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
3+ Bálványimádó ember, aki megcsalattatásban van. Hazudik önmagának és másoknak is magáról. Ez az igazság.
2018. aug. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Móz.II.20-

1.

És szólá Isten mindezeket az igéket, mondván:

2.

Én, az Úr, vagyok a te Istened, a ki kihoztalak téged Égyiptomnak földéről, a szolgálat házából.

3.

Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem.

4.

Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak.

5.

Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, a kik engem gyűlölnek.

6.

De irgalmasságot cselekszem ezeriziglen azokkal, a kik engem szeretnek, és az én parancsolatimat megtartják.

2018. aug. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Jó, hogy Jehovásék még mindig ott tartanak, hogy a katolikusok magát a templomot imádják Isten helyett :D Ki kell ábrándítsam az idézgetős válaszolót, mert nagyon nem így van. Az iskolában se a pad a lényeg, hanem a tananyag.


A kérdezőnek: dehogynem kételkednek a hívők. Nagyon sok ember van, aki egész életében keresi a számára igaz vallást, ide-oda vándorol egyik közösségből a másikba. Olyanok is, akik esetleg egy adott vallást követő családban nőttek fel.

2018. aug. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%

#5: Akkor miért vannak teli a kiadványaitok képekkel? Miért nem tartjátok be Jehova parancsát, hogy nem szabad figuratív ábrázolásokat használni?

Továbbá vajon nem imádjátok bálványként a vért, hiszen emberéleteket áldoztok fel a szent vér miatt? Vagy a vezető testületet?

2018. aug. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

7 Semmi közöm a Jehovistákhoz.


Bár meg kell mondjam, hogy az utóbbi időben igen elgondolkoztatott az, hogy az egyetlenek voltak a II. VH idején a valódi keresztény emberek mellett-akik nem hódóltak be Hitler náci eszméinek..

2018. aug. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
#8 akkor már csak azt áruld el nekem, miért tiltották ki az USA-ból az egész Jehova alakulatot?
2018. aug. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
8 Nem tudom. Egyelőre engem az a kérdés foglalkoztat velük kapcsolatban, amiről tudomásom van. A II.Vh-us. Ezt akarom végig járni..és amíg nem járom végig, addig inkább velük kapcsolatba hátrább lépek. Majd kiderül, mint minden.
2018. aug. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!